Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:36, 20 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
ElzbietaFranka napisał(a)






Wlaśnie tego się boję, że trawy i nie tylko zostaną zawalone śniegiem mokrym a nie daj Bóg przyjdzie mróz i potrafi połamać drzewa. Raz tak kiedyś miałam nie powiązałam traw i cały teren w słomie był nawet na drzewach słoma wisiała.
Mokry śnieg jest bardzo niebezpieczny dla iglaków. Ja grabiami go zrzucam bo może połamać odnogi.
Bardzo dużo napadało u ciebie. U nas leżał parę godzin.
Ta pogoda marna bardzo mnie denerwuje. Nie chce mi się nic działać ani w domu ani na zewnątrz. Wczoraj było spokojnie to dzisiaj znowu wiatr wiał. Oj trzeba już chyba zapomniec o zimach prawdziwych. Snieg będzie dużym zjawiskiem pogodowym.

Jałowce bardzo ładnie wyglądają z tym śniegiem, ja podcinam.

Pozdrawiam Aniu zdrowia życzę


Elu, faktycznie nie skróciliśmy młodych, tegorocznych przyrostów jałowcom. Zbrakło czasu
Mokry śnieg może narobić szkód, szczególnie świerkom uginały się gałęzie. Dobrze, że szybko stopniał
W ogóle to mam straszne tyły w przygotowaniu ogrodu do zimy. Pogoda też mi nie pomaga. W końcu cały śnieg stopniał. Dopiero wczoraj pograbiliśmy resztę liści, powyrzucałam resztę jednorocznych kwiatów z doniczek. Surfinie z przed domu jeszcze nawet całkiem nie zmarzły Obłożyłam niektóre róże stroiszem, ale jeszcze nie kopczykowałam żadnych Jedynie figi zabezpieczone tekturą, nie wiem czy coś jeszcze owijać!? Może jak będzie groźba większych przymrozków? Nie skończyłam też wycinania bylin połamanych ostatnim śniegiem, może jakoś jutro... nie mówiąc już o dekoracjach, które już miałam dawno zrobić...a wyjdą jak zwykle na ostatnią chwilę

Elu, również pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 22:42, 20 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Wszędzie ośnieżone ogrody lub oszronione, a u mnie deszczowo...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 22:57, 20 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
agapant napisał(a)
Ania zima piękna, u mnie nie spadł ani jeden płatek. A tak blisko.
Pierniczki na pewno bardzo smaczne.

Aga, no aż trudno uwierzyć, że u Ciebie ani płatka!
U mnie tam gdzie śnieg był odśnieżany z wjazdu na kupkę to jeszcze nie stopniał
A pierniczki znikały w zastraszającym tempie, musiałam schować, by trochę przetrwało do świąt
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 23:08, 20 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ile śniegu u ciebie! Zazdroszczę. U mnie mocno na plusie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anpi 23:09, 20 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Dorota123 napisał(a)
Aniu pojutrze wkleję zdjęcia przepisów przepisów ciast na pierniki i silikonową podkładkę, którą odcisnęłam na cieście. Ja piekłam z dwóch różnych przepisów. Te co zacytowałaś piekłam pierwszy raz i te są bardziej miękkie. Drugie ciasto to to co robię piernikowe chatki, ono jest twardsze, ale takie potrzebne na domki. Ty może masz przepis na mięciutkie pierniczki i dlatego rozlewa Ci się kształt. Jutro jadę do kliniki, więc będę zmęczona, a dziś tak kiepsko chodzi internet, że nie mogę zdjęć wgrać.

Dorotko jeszcze raz dziękuję za przepisy. Mam nadzieję, że zdążę wypróbować. Ale jak zobaczyłam tą silikonową matę, to myślę że w tym leży przyczyna...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:25, 20 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
Agania napisał(a)
Pierniczki ekstra... super łoś i gwiazdka z gwiazdeczkami
Masz zimę też fajnie, ogród w śniegu magiczny, skayrokety prześmieszne

Resztki śniegu już stopniały i odsłonił niedokończone porządki. Wczoraj trochę nadrobiłam
Teraz muszę zająć się dekoracjami, jak ogarnę resztę
Takich w puszcze mam plan zrobić więcej , tą zrobiłam dla koleżanki

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:32, 20 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
basia3012 napisał(a)
Pięknie Aniu, pozdrawiam.

Miło mi Basiu
A to dokończona śnieżynka z rolek po papierze:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 23:45, 20 gru 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9319
Aniu, przepiękna ta śnieżynka. A wiesz ja myślałam, że to będzie dziewczynka jako śnieżynka.
Czy klejem magicznym kleiłaś? Bo mam taki. Może da radę.
Jutro pokażę wnukowi, może się skusi dla mamy taką śnieżynkę zrobić.
Dziękuję bardzo za super pomysły.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:48, 20 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
anabuko1 napisał(a)

Pięknie jak jest zimowo i biało.
U mnie nic po śniegu nie zostało.
Im bliżej świat to cieplej się robi. Szkoda.
Pierniczki ładne. Zapewne i apetyczne.
A ja tak sie zbierałam, tak zbierałam i odpuściłam. Bo moi chcą ciasta z kremem
Pozdrawiam Anuś

Aniu, u mnie też już po śniegu. I ogród wygląda bardziej jak na przedwiośniu niż zimowo. Krokusy wystawiły już listki Trawka zieloniutka!

U mnie pierniczki obowiązkowo, bo wszyscy lubią. Ale ciasto kremowe też jakieś będzie... może metrowiec... i sernik koniecznie, i dobrze by było gdyby jeszcze orzeszki...tylko czy dam radę zrobić?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:05, 21 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8020
basia3012 napisał(a)
Aniu, przepiękna ta śnieżynka. A wiesz ja myślałam, że to będzie dziewczynka jako śnieżynka.
Czy klejem magicznym kleiłaś? Bo mam taki. Może da radę.
Jutro pokażę wnukowi, może się skusi dla mamy taką śnieżynkę zrobić.
Dziękuję bardzo za super pomysły.

Basiu, jeszcze aniołka planuję Wpisz sobie w wyszukiwarkę int,: "aniołek z rolek papieru", są różne pomysły.
Robiliśmy też całe stado reniferków, ale wnusia większość zabrała dla ciotecznego rodzeństwa i drugiej babci
Śnieżynkę kleiłam klejem na gorąco, bo magiczny tak szybko nie wysychał i słabiej trzyma. Do sówek- magicznego używałyśmy, bo nim mogła kleić wnuczka. Śnieżynkę w większości robiłam sama, wnuczka cięła rolkę na kółka
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies