Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 14:06, 23 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Roocika napisał(a)
Aniu, trochę nadrabiam u Ciebie pisanie, bo podglądam regularnie
Piękne miałaś lilie, liliowce cudne masz jeżówki.
Łączka też się pięknie prezentuje.
U mnie moc gołych ślimaków, objadają wszystko, u kwitnących jeżowek lubią zjadać płatki Żarłoki

Również wszędzie jestem o tyłu z pisaniem, ostatnio nie wyrabiam się ze wszystkim. Ogród też nie dopieszczony z tego powodu braku czasu na przyjemności albo przez psikusy pogodowe(jak mam czas to pada lub wcześniej upał niemiłosierny), czasem z lenistwa( znów siedzę na Ogrodowisku zamiast w rabatach)Ale jakoś sobie radzi, mimo ,że go gnębią krety, ćma b., ślimaki, opuchlaki i inne żarłoki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:11, 23 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Urszulla napisał(a)


Mam taką lilię. Czy ona się rozrasta w kępie? Jeżówek zazdroszczę.

Tą lilię posadziłam dopiero w tym roku, po trzy cebule razem. Ma sporo kwiatostanów i są pełne więc robią fajny efekt. Jak z rozrastaniem cebul, to dopiero zobaczę w kolejnych sezonach , czy coś przybywa
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 14:18, 23 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81663
Łączka się zachwycam Twoją, cudna wyszła, energia od niej bije
Te staśmione lilie to raczej wirus nie wydaje mi się by pomogły opryski przeciwgrzybowe.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 14:21, 23 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
basia3012 napisał(a)
Aniu, przepiękne widoki u Ciebie. I jeżówki jakie dorodne, nie mam ich u siebie.
Ciekawa jestem czy ta płasko łodygowa lilia już zakwitła. Jak oglądam jej zdjęcie to moja była taka sama. Oczekiwania moje były wobec niej duże a potem jak zakwitła to były to takie zwykłe kwiaty jak u każdej lilii. I było ich 3 szt.

U mnie będzie chyba tak samo, środkowe pączki są jakieś dziwne, nie wykształcają się właściwie i chyba zanikają, mimo pilnowania wilgotnośći i dodatkowego zanawożenia lilii. Ma tylko cztery pewniejsze pąki na bocznych łodygach. Tak więc szału nie będzie

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:36, 23 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
sylwia_slomczewska napisał(a)
Łączka się zachwycam Twoją, cudna wyszła, energia od niej bije
Te staśmione lilie to raczej wirus nie wydaje mi się by pomogły opryski przeciwgrzybowe.

Łączkę teraz zdominowały kosmosy, są też prawoślazy?, słoneczniki, dalie. Szaleje też skrzyp, który pewnie opanuje w przyszłym roku tą łączkę i znów będzie klapa
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:41, 23 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Na warzywniaku mam nowy chwast, pojawił się w ogórkach. Na razie sztuk dwie, całkiem ładny, ale dziękuję jak się rozprzestrzeni, rozety są spore. większe od dwóch dłoni. Może ktoś zna nazwę?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorii 16:12, 23 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tasznik?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
anpi 17:31, 23 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Nie, Dorii! Tasznik mam już dawno. A ten chwast ma główny nerw w liściach bordowy i ma średnicę ok 30 cm.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
MiluniaB 22:57, 23 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Podobają mi się wszystkie zakątki Twojego ogrodu, ale jednak najbardziej te w bieli
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 23:03, 23 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81663
Ja bym jedną sztukę tego chwasta zostawiła na próbę do kwitnienia, pod kontrolą jak nie ładny to ściąć przed nasionami i wyrwać rozetę, ale tak z ciekawości bym zostawiła jeden Tak zostawiłam wierzbówkę kieprzycę i okazało się, że cudna i do tego pod ochroną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies