Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Nowa12 21:46, 03 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pięknie się te hortki w Daglezji przebarwiły. Nie wiesz jaka to odmiana była?
Kupiłaś może miskanty bo też jakiejś fajnej odmiany szukam? Tylko żeby za szeroko nie rosła a wysoko .
Super wymysliłaś te powiększone rabaty. Taki nieoczywisty kształt. Bardzo mi się podoba.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
KasiaBawaria 10:36, 04 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Cudne fotki wstawilas, milo sie oglada
____________________
Zapraszam na kawe
anpi 12:37, 04 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
Magleska napisał(a)


Aniu
zazdroszczę takiej fajnej wycieczki

nie wiesz czasem co to za trawka ? cudna jest

To proso-chyba Purple Breze.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:42, 04 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
Ewa777 napisał(a)
Cudne miejsce Takie królestwo traw

To prawda! Warto pojechać i pospacerować. Przy większości traw są tabliczki z nazwami, można spisać co nam się najbardziej podoba, zakupić bądź wpisać na listę marzeń
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:53, 04 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
gogo napisał(a)
Aniu, no, no, no, ale się u Ciebie dzieje
Poszerzone rabaty super, dinozaury dla wnuków świetny pomysł, no i fajna wycieczka z fajnymi dziewczynami, czyli same przyjemności
Jesień to u Ciebie widać tylko w przebarwionych hortensjach, reszta kwitnie w najlepsze i cieszy moje oko

Trochę jestem opóźniona z fotkami,na bieżących już tą jesień bardziej widać
Ciągle coś teraz sadzę i przesadzam, ale te zmiany raczej kosmetyczne
Ogród wieczorową porą:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:19, 05 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
mirkaka napisał(a)
Ciemiernik zadziwia że teraz kwitnie
Aniu, ja też jak napatrzę się na takie uporządkowane ogrody, z plamami kolorów, to też chciałabym mieć podobnie u siebie, ale co zrobić z tą różnorodnością, która sprawia że zachwycam się każdą roślinką, że nie jest nudno.
Trudno tak dogodzić i znaleźć kompromis.
Będę podglądać może u Ciebie poczynania, i próby porządkowania rabat


Rośliny przybierają na masie, więc te plamy kolorystycznę robią się większe, Dzieląc je robię powtórzenia lub rozsadzam na szerokość, by później zajmowały większą powierzchnię. Często kupuję po jednej roślinie i potem czekam na jej rozrost, bo szkoda mi wydać kasę na kilka takich samych jak mogę za jednym razem kupić kilka różnych i moja radość jest wtedy zwielokrotniona Apotem mam radość w przesadzaniu i z nowego wyglądu rabaty

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:28, 05 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu dziękuję za sprawozdanie. Jeszcze się dokładnie wam nie przyjrzałam wieczorem. Jestem na wsi i afotki nim się otworzą to czasu trzeba sporo. widzę ostatnia stronę piękne trawy one są piękne. Jednąknten rok nie odsląnia ich piękna jak zeszły.
Też bym chciała taka wycieczkę zaliczyć. Trawy to moje królestwo. Fantastyczna fotka ostatnia z tymi marcinkami. Trawy sterczą nie przewracają się.
Bardzo ładnie

Wycieczkę planuj. My byłyśmy tam już trzy razy
W moim przybywa trawiastych akcentów, nie wiem jak się pomieszczą jak się rozrosną
Teraz jeszcze cieszą ostatnie różyczki:



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 07:43, 11 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
Nowa12 napisał(a)
Pięknie się te hortki w Daglezji przebarwiły. Nie wiesz jaka to odmiana była?
Kupiłaś może miskanty bo też jakiejś fajnej odmiany szukam? Tylko żeby za szeroko nie rosła a wysoko .
Super wymysliłaś te powiększone rabaty. Taki nieoczywisty kształt. Bardzo mi się podoba.

Te hortensje to odmiana Melba, pięknie się wybarwiają kwiaty i liście jesienią.
Z większych miskantów mam Memory i Rosi i Morning Light,. A większość kupuję mniejszych, takie, które się ładnie wybarwiają. Ale to dopiero maleństwa.
Kształt rabat właściwie został taki sam, tyko teraz obrzeże jest bardziej widoczne, zanim rośliny się rozpanoszą, tylko trochę je powiększyłam, więc łuki zbliżyły się do siebie i uwidocznił się bardziej jajowaty zarys trawnika
Tu Memory:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Margerytka40 07:53, 11 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anpi napisał(a)





Co to za roślinka kwitnąca na niebiesko? Ślicznie wygląda
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anpi 08:33, 11 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8133
KasiaBawaria napisał(a)
Cudne fotki wstawilas, milo sie oglada


Ostatnio zajmowały mnie zbiory i przetwórstwo z warzywniaka. Marchewki , pietruszki i selery obieram, kroję w kosteczkę i mrożę w woreczach. Natkę z pietruszki i selera oraz lubczyk i koperek z jesiennego siewu mrożę w pudełeczkach. Buraczki ,gotuję , ścieram na tarce, wekuję w zalewie solno octowej.
Niedojrzałe papryki poskładałam w pudła, przekładając papierowymi ręcznikami i stoją w garażu, może jeszcze trochę dojrzeje.
Smażyłam dżęmy śliwkowe i jabłkowe.
Z ogrodu pozabierałam donice z kwiatami, które zimują w domu lub w piwnicy.Pobrałam szczepki koleusów i innych z myślą o przyszłym sezonie.
Zrobiłam donicowe dekoracje jesienne i uprzątnęłam taras, który ostatnio zamienił się w przechowalnik zakupionych roślin ,cebulek, zebranych nasion, doniczek i warzywnych zbiorów.
Do zamknięcia jednak sezonu u mnie jeszcze daleko. Cebule i kilka traw mam jeszcze nie posadzone, kilka roślin jeszcze w drodze, także drzewka owocowe.
Przenoszę ziołownik w nowe miejsce, truskawki też przesadzam i dosadzam nowe W planach mam tunel z poliwęglanu, więc muszę naszykować miejsce. Myślałam o szklarence, ale ceny wybiły mi ją z głowy, a chciałam nie małą, a taka 3m x 4m. Jeżeli możecie mi coś podpowiedzieć , poradzić jakiej firmy tunel wybrać, to będę wdzięczna. Wszelkie prace jakoś mnożą mi się tej jesieni, sporo zmian, a przecież bieżące prace się nie kurczą.... kurczy się jedynie dzień i mrok zapada coraz wcześniej Mam tylko nadzieję, że pogoda pozwoli jeszcze trochę podziałać

Ostatnie przymrozki zmieniły trochę wygląd ogrodu, wstawię więc jeszcze te zdjęcia z początku października, sprzed mrozu. By potem znów być w miarę na bieżąco.



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies