Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 09:50, 20 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Makao napisał(a)
Też uderzyłam w kwiaty domowe ale philodendron przyszedł z jednym żółtym liściem i a zielistka z czarnymi plamkami i nie wiem czy się martwić czy nie

Wyglądem zielistki martwiłabym się bardziej. U mnie niektóre zielistki (ale nie nowo zakupione) mają suche końcówki i też nie wiem, czy gdy im za mokro, czy za sucho, muszę przypilnować dobrą wilgotność chyba. Piszą, że to może być wina słabej wilgotności powietrza, ale nie wszystkie zeielistki u mnie tak mają, trzeba by chyba zmierzyć wilgotność w różnych miejscach domu.
Ta akurat ma się dobrze. Cały sezon stała na dworze i w domu też nie grymasi.wypuściła dużo szczepek.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:12, 20 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Magleska napisał(a)
Aniu fajne zakupy kwiatowe lista prac wykonanych i do wykonania ....wow -powinnam też zacząć spisywać ,to co mam do zrobienia

obserwuję eksperyment z patykami szkoda ,że już wszystkie ścięłam- nie mam patyków do eksperymentu

Buziaki


Znowu dokupiłam domowych, tym razem Zanokcicę, Nephrolepis i Ceropegię Woodi Wrzucę fotkę jak przesadzę i dam osłonkę
Madziu. ta lista do wykonania, to tak z grubsza i najważniejsze a tak naprawdę to ona końca nie ma!?
Buź
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:15, 20 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Basieksp napisał(a)
Zakupy domowych, bardzo fajne one też bardzo cieszą, szczególnie gdy na ogród zbytnio nie można wychodzić by działać ja mam coś tam u siebie, ale mam z nimi problem, bo trochę po macoszemu je traktuję jak sezon ogrodowy się zaczyna

Również nie wiem jak mi pójdzie uprawa tych domowych bo często o nich zapominam, ale może jak będzie ich więcej to będą się bardziej rzucać w oczy i będę pamiętać o podlewaniu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 10:16, 20 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
anpi napisał(a)
(...)
Madziu. ta lista do wykonania, to tak z grubsza i najważniejsze a tak naprawdę to ona końca nie ma!? (...)


O tak! I to jest ten realny dowód na istnienie nieskończoności
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 10:23, 20 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Anda napisał(a)
Patyczki hortensji prezentują sie obiecująco

Wstawiłam do słoika z wodą jeszcze patyczki grubych bazi zakupionych na ryneczku, nie wiem jaka to odmiana wierzby.
Kilkukrotnie próbowałam sadzić u mnie różne wierzby by mieć swoje bazie i jakoś nie chca się przyjąć.Chyba za sucho u mnie!? Choć jedna wierzba od lat u mnie rośnie, ale ta nie ma kotków
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:38, 20 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Gosialuk napisał(a)

Druga Aniu - sporo podziałałaś. Ciemierniki białe bardzo lubię.
Czy wybierasz się na targi do Jasionki? Ja wolałabym w niedzielę.

Wybieramy się z Agapant na targi w niedzielę, ciekawe kto jeszcze będzie??? Odezwij się jak będziesz na miejscu, ja też dam znać jak będę pierwsza bo wybieramy się już rano
Gosiu chciałaś jakąś roślinkę ode mnie - przypomnij mi teraz to Ci wezmę A może czegoś szukasz, to napisz listę chciejstw na ten sezon u siebie albo u mnie! Może mam czegoś akurat w nadmiarze, albo mogę się podzielić!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
dominka 11:02, 20 mar 2023


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Ania piękna wiosna, wreszcie słoneczko mamy
Ciemierniki są piękne, ale u mnie nie bardzo mam dla nich miejsce, trzeba cień.
A co roku podziwiam u Was w ogrodach. Bazie już zwiastują klimat świąt.


Zmobilizowałaś mnie i wrzucam wczorajsze fotki
____________________
Aga- Zielony AZYL
Dorota321 11:39, 20 mar 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Czytam o próbie ukorzenienia bazi, nie przyszło mi to do głowy. Za to mam własne jarzębiny i jarząba szweckiego do jesiennych dekoracji.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
sylwia_slomc... 21:02, 20 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Myśmy o Jasionce myślały, ale niestety w tym roku się nie uda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:07, 20 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Aniu, ciekawy sposób na ukorzenienie hortensji. Czy Limelight też tak można? Szkoda, że ja swoje patyki po cięciu wyrzuciłam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies