Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:13, 21 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Kordina napisał(a)


O tak! I to jest ten realny dowód na istnienie nieskończoności


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 06:23, 21 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
anpi napisał(a)

Wyglądem zielistki martwiłabym się bardziej. U mnie niektóre zielistki (ale nie nowo zakupione) mają suche końcówki i też nie wiem, czy gdy im za mokro, czy za sucho, muszę przypilnować dobrą wilgotność chyba. Piszą, że to może być wina słabej wilgotności powietrza, ale nie wszystkie zeielistki u mnie tak mają, trzeba by chyba zmierzyć wilgotność w różnych miejscach domu.
Ta akurat ma się dobrze. Cały sezon stała na dworze i w domu też nie grymasi.wypuściła dużo szczepek.


Gosialuk napisał(a)
Aniu zielistkę odseparuj i zastosuj jakiś oprysk grzybobójczy. Ja tak sobie kiedyś załatwiłam inne rośliny takim chorym nabytkiem.

Chyba wyjmę ją z ziemi i włożę do wody ze środkiem grzybobójczym. Może się uda ją odratować
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
NowaKiKi 18:20, 21 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 582
anpi napisał(a)
Żylistek:


Na żółciutko kielichowiec( te większe liście)


Co to za odmiana żylistka?
Ten Twój ile ma już lat?
Rośnie w cieniu czy w słońcu?
Piękny jest!
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
anpi 00:21, 22 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Klaudia, nie znam nazwy tego żylistka. Jest biały, pełne kwiaty, to może Żylistek Szorstki Biały Pełny-jak porównuję w internecie Mam go od 2018 roku. Kupiłam mały 30-40 cm krzaczek. Rośnie szybko i jest wysoki, rośnie powyżej 2m i rozkłada się na boki pod ciężarem kwiatów( po deszczu jeszcze bardziej) Tak kwitł w 2021 roku, z tamtego roku nie znalazłam dobrego zdjęcia.Rośnie w słońcu.




____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
April 05:00, 22 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ja w domu uśmiercam wszystkie kwiaty, został jeden kaktusik i nieśmiertelny fiołek, który podlewany raz w miesiącu, lub
jak sobie przypomnę, kwitnie jak szalony, choć chyba nawet już ziemi w doniczce nie ma. Od kilku lat planuję mu zmienić doniczkę i ziemię.
Aniu, pięknie wygląda taki biały krzew z naparstnicami
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makao 08:25, 22 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Śliczne są żylistki. Kiedyś bardzo chciałam go mnie ale wiem że nie mam warunków dla niego u siebie. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło: glebę, wiatry? I zrezygnowałam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Kordina 12:50, 22 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Piękny i jak pasuje do Twego ogrodu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
NowaKiKi 20:28, 22 mar 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 582
Aniu, u Ciebie wygląda bosko, zaraz będę oglądać jakie są odmiany, może w którejś sie zakocham
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
GorAna 20:35, 22 mar 2023


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
anpi napisał(a)

Wyglądem zielistki martwiłabym się bardziej. U mnie niektóre zielistki (ale nie nowo zakupione) mają suche końcówki i też nie wiem, czy gdy im za mokro, czy za sucho, muszę przypilnować dobrą wilgotność chyba. Piszą, że to może być wina słabej wilgotności powietrza, ale nie wszystkie zeielistki u mnie tak mają, trzeba by chyba zmierzyć wilgotność w różnych miejscach domu.
Ta akurat ma się dobrze. Cały sezon stała na dworze i w domu też nie grymasi.wypuściła dużo szczepek.

Fajna ta zielistka
Ja jakoś nie mam ręki do kwiatów pokojowych. Bardziej umiem rozmawiać z tymi w ogrodzie
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
anpi 01:25, 23 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
April napisał(a)
Ja w domu uśmiercam wszystkie kwiaty, został jeden kaktusik i nieśmiertelny fiołek, który podlewany raz w miesiącu, lub
jak sobie przypomnę, kwitnie jak szalony, choć chyba nawet już ziemi w doniczce nie ma. Od kilku lat planuję mu zmienić doniczkę i ziemię.
Aniu, pięknie wygląda taki biały krzew z naparstnicami

To trochę dziwne, ale wiele z nas( ogrodniczek) tak marnie opiekuje się domowymi kwiatami, bądź o nie nie zabiega! Też tak miałam i próbuję to zmienić, zobaczymy czy mi się uda?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies