Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 21:55, 15 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Tess napisał(a)
Ale roboty szarpnęłaś!
Zaintrygowało mnie to "wyściółkowane podłożem popieczarkowym maliny".
Dlaczego popieczarkowym? Skąd takowe się nabywa?

To jest podłoże na którym rosły pieczarki, a którego wyzbywają się pieczarkarnie. Podłoże pieczarkowe ( cytuję z internetu.) powstaje jako mieszanina substratów strukturotwórczych (słoma zbożowa, odtłuszczona śruta sojowa, włókna kokosowe, torf), odpadów mineralnych, obornika końskiego, pomiotu kurzego, ewentualnie dodatków nawozowych (np. mocznika). Posiada pH na poziomie 6,2 – 6,5.
Po hodowli pieczarek posiada jeszcze sporo wartości nawozowych i bardzo poprawia strukturę gleby.
Niestety nie zawsze zbyt chętnie pieczarkarnie oddają podłoże, bo właściciele wysypują je też na swoje pola(ewent. rodziny, znajomych) Poza tym transport jest teraz bardzo drogi i nie każdy chce też to wozić A taka jednorazowa zmiana podłoża w pieczarkarni z której brałam jest "taśmowa"( szybka) na dużą ponad 20 tonową przyczepę, więc ładunek na małą przyczepkę samochodową to dla nich strata czasu i dodatkowy bałagan Udało mi się dwukrotnie zdobyć taki wielki transport. Takie podłoże musi poleżeć trochę na pryzmie i się przekompostowąć. Tak więc użyźniam jak mogę tą swoja ziemię.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:11, 15 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Makao napisał(a)
Przerażająca ta lista prac do wykonania


Jak czegoś nie zrobię, to świat się nie zawali, ale dobrze jest mieć plany
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:39, 15 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Wiolka5_7 napisał(a)
Wow! ile pracy zrobione i ile do zrobienia
Szacun pracusiu

Może jakoś powoli podołam tym planom, choć chciałabym jak najszybciej, ale się nie da. Bo ciągle są rzeczy ważne i ważniejsze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:49, 15 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Alija napisał(a)


Cudne obrazki.
Bardzo skrupulatne listy prac wykonanych i do wykonania, właściwie to robota na okrągło.
No, ale cóż, tak to jest w ogrodzie.

Robota na okrągło i ciągle sobie coś dokładamy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agatorek 23:15, 15 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
anpi napisał(a)
U mnie dziś deszczowo, zostawiam więc wczorajsze krokusiki, rozchylone do słonka




Śliczności ❤️

Imponujące listy prac wykonanych i do wykonania .
Ta druga jest niekończąca się…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 10:06, 16 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Bardzo ambitna lista do zrobienia ale patrząc ile szarpnęłaś roboty już, to chyba dla ciebie możliwe do wykonania. Podziwiam. Ja po pierwszych pracach jakoś się zawiesiłam.
Łączki krokusowe robią ŁAŁ
____________________
April April podbija las Mazowsze
Dorota321 11:31, 16 mar 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Twoje krokusy to wspaniała oznaka wiosny. Od lat sobie mówię, że muszę ich dokupić i jakoś tak schodzi.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
anpi 17:23, 17 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Agatorek napisał(a)


Śliczności ❤️

Imponujące listy prac wykonanych i do wykonania .
Ta druga jest niekończąca się…

Najgorzej, że z tej drugiej listy punktów nie ubywa , tylko przybywa.
Na razie zrealizowałam cząstkę jednego punktu, posadziłam do donic część ciemierników, ale jeszcze nie dokończyłam dekoracji wejścia do domu, a zakupiłam jeszcze bratki do kolejnych donic

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:30, 17 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
April napisał(a)
Bardzo ambitna lista do zrobienia ale patrząc ile szarpnęłaś roboty już, to chyba dla ciebie możliwe do wykonania. Podziwiam. Ja po pierwszych pracach jakoś się zawiesiłam.
Łączki krokusowe robią ŁAŁ

Ja teraz też jestem zawieszona, ale nie z braku chęci ale możliwosci
Zresztą dalej jest chłodno mimo że dziś słoneczko. W nocy było -6°C.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:45, 17 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Dorota321 napisał(a)
Twoje krokusy to wspaniała oznaka wiosny. Od lat sobie mówię, że muszę ich dokupić i jakoś tak schodzi.

Cieszę się, że któregoś roku sporo ich zakupiłam, bo teraz tak podrożały, że na tą ilość już bym sobie nie pozwoliła. A teraz rosną i się mnożą.

Ostatnio zaczęły mnie kusić domowe kwiaty, których do tej pory miałam niewiele. Nie wiem jak uda mi się ich uprawa, bo kupiłam w markecie, ale wyglądało na świeżą dostawę i od razu przesadziłam z torfu do specjalnie zakupionego podłoża, zobaczymy.
Kupiłam Calateę, Philodendron, Ctenanthe, skrzydłokwiat z kwiaciarni i kilka dostałam w prezencie Calateę mam więc w kilku odmianach.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies