Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Ewa777 14:15, 21 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
O rany! Ale ślimaków nazbieraliście. U nas z powodu suszy nie ma też ślimaków - pozytywna strona suszy.
Piękne masz róże - co jedna to piękniejsza
Nowy placyk super się prezentuje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 14:31, 23 cze 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Basieksp napisał(a)
O jacie w życiu nie widziałam takiej ilości ślimaków dosłownie jakaś plaga gdzieś czytałam, ze w zwalczaniu ślimaków pomocne sa kaczki bieguski, o lie chce się je mieć, no bo zimą tez trzeba o nie zadbać z tym życiem usłanym różami, to zawsze po trudniejszym czasie przychodzi ten łatwiejszy, nie ma tak, że cały czas jest żle, także spokojnie, wszystko się ułoży, prędzej czy później trzymam kciuki

Dzięki Basiu! Muszę jakoś zmodyfikować zarządzanie swoim czasem, bo kiedyś im miałam więcej zadań, to więcej zrobiłam, a teraz nie wiem za co się wziąć w pierwszej kolejności i w rezultacie wszystko zaczęte, nic nie skończone, albo nowe zaczęte

Chyba kaczki by tego nie przejadły... trzeba by mieć kaczą farmę
Mieliśmy dużo opadów i ślimory miały raj. Dziś znów pada. Więc pewnie znów będą zbiory!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:35, 23 cze 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Kordina napisał(a)
O jeżu!!! Szok ze ślimakami, a ja w tym roku jakoś niewiele, susza im nie sprzyjała.
Anulko uwielbiam te Twoje cudo, przepiękny romantyczny zakątek, cały ogród:




No szok! takiej ilości jeszcze nie widziałam i się nie spodziewałam. co będzie w przyszłym roku, jak się to wszystko rozmnoży? przecież to co nazbieraliśmy to tylko część
Dumna jestem z placyku, miło że Ci się podobają moje ogródkowe poczynania



Ostatnio zajęłam się też aranżacją tarasu po remoncie ( choć jeszcze niuanse nie dokończone)

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 15:20, 23 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Mam takie 2 koła, fajnie wykorzystane ja miałam oplecione bluszczem i powieszone pisanki na święta
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
anpi 16:06, 23 cze 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu aż tyle slimorow. To szarańcza. Nie daj sobie ślimakom podskakiwać. Kup niebieskie granulki po tygodniu będzie po ślimakach.
Trudno eko nie eko ale nie możesz się dać zdominować ślimakom.

Zaraz idę pod swoje dynie i ogórki podsypać.
U mnie 2 lata temu gryzły hosty nasypalam i poległy.
W tym samym roku zrobiłam zasiewy ostróżek, naparstnic i innych piękne sadzonki przyjechałam po tygodniu śladu po sadzonkach nie było.

Kącik piękny bialy.
U nas też w nocy padało. Miałam plan na dzisiaj przycięcia krzaków i nic z tego za mokro.

Pozdrawiam

U mnie w pierwszej kolejności atakują warzywniak. Do kwiatowego jeszcze takie zatrwarzajace ilości nie dotarły. Ale straty mam, bardzo zasmakowały im sadźce, rdesty też mocno pożarte, brunery, jeżówki, szałwie itd. Ogólnie mam 25 arów działki(z dwóch stron ugór i ogromny staw po sąsiedzku) ni łatwo walczyć na takim terenie. One w większości mnożą się nie u mnie, widać jak wędrują zza siatki Ale do tej pory miałam pojedyncze sztuki, a w tym roku plaga. Niestety będę miała spore ilości na sumieniu, ale będę broniła bylin, bo są coraz droższe i nie stać mnie by nimi karmić ślimaki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:15, 23 cze 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Gosialuk napisał(a)
Aniu masakra że ślimakami. Ja kiedyś liczyłam u siebie ile w ciągu dnia zabiłam i wychodziło mi ponad tysiąc. Teraz chwilowo było mniej, ale po tych deszczach pewnie znowu będzie wysyp. Ja nie zbieram, bo obrzydzenie mnie bierze jak je widzę w takiej masie.
Trudności współczuję, mam nadzieję, że szybko przeminą. Zakątek z placykiem piękny.

Nie wiem jaka jest szansa, żeby ich w przyszłym roku było mniej. Ale mówią, że nawet najdłuższa żmija kiedyś przemija

Ale jeszcze jest czym się cieszyć




____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:19, 23 cze 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Urszulla napisał(a)
Piękne i romantyczne Twoje zakątki

Ale skąd w takim ogródku tyle ślimaków, nie rozumiem, czy u Was lało ostatnio?

Ula, bardzo dużo lało




____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magleska 17:26, 23 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
anpi napisał(a)






Aniu co to za kocimiętka ? cudooo

fajny pomysł na te kółka -kiedy znajdujesz czas ,żeby jeszcze takie fajnotki tworzyć

ślicznie w ogrodzie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Doranma 20:23, 23 cze 2023


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)




Śliczne zestawienie jarzmianki z kocimiętką ☺
Mam nadzieję, że ślimory nie przychodzą na Twój piękny placyk. Ja się chyba poddam, jak u mnie będą takie ilości, nie mogę się przemóc by je zbierać, z obrzydzenia. I tak sobie myślę jak bardzo muszą być sypane warzywa czy truskawki, które kupujemy i na których nie ma śladów żerowania ślimaków
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Alija 22:55, 23 cze 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Aniu, śliczne różyczki, jarzmianki, placyk, świetny pomysł na kółku, no i ślimaków u mnie też pod dostatkiem (niestety).
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies