Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Kordina 10:13, 19 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
anpi napisał(a)


Kiścień (posadziłam w donicy)


Ania dozuj jakoś emocje związane z Twoim ogrodem, bo padnę z zachwytu
Ten kiścień w wyjątkowej harmonii z donicą i otoczeniem, no i te zakątki ze stolikiem przy wejściu ceglanym przepiękne A! i jeszcze przedogródek!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Ewa777 12:46, 19 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Przedogródek w zupełnie innym klimacie, ale bardzo zachwycający.
Te kąciki wypoczynkowe u Ciebie są takie romantyczne. Każde ujęcie nadaje się do katalogu najpiękniejszych ogrodów.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 06:12, 20 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Roocika napisał(a)


Ania, no weź nie załamuj , a miałam nadzieję, że będzie łatwiej

Lepszy deszcz niż brak deszczu, u nas popadało 1 dzień i tak bez szału, już widać, że rośliny odczuły brak deszczu, a chwastom nie przeszkadza.
Fajny ten głaz!

No taka rzeczywistość! Przynajmniej u mnie.
U nas dwa dni polało porządnie! Rośliny tego potrzebowały, wszystko odżyło! No nie wszystko... coś się stało mojej trzmielinie oskrzydlonej. Wszystkie jej listki są podgięte do dołu, żadnych mszyc nie widać i oznak żerowania czegokolwiek. Góra i spód liści niby normalny, bez żadnych nalotów.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 06:38, 20 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Kordina napisał(a)

Ania dozuj jakoś emocje związane z Twoim ogrodem, bo padnę z zachwytu
Ten kiścień w wyjątkowej harmonii z donicą i otoczeniem, no i te zakątki ze stolikiem przy wejściu ceglanym przepiękne A! i jeszcze przedogródek!

Przecież dozuję, ładniejsze fotki na zmianę z zarośniętymi buraczkami, chorą trzmieliną, na dodatek mogę pokazać padniętego klona i dziurę w zielonym tle jaką zrobił mi sąsiad wycinając świerki i sosnę, plagę ślimaków i siedem innych nieszczęść, ale po co komu złe emocje? Może lepiej paść z zachwytu niż z obrzydzenia...
Zakwitły czosnki i azalie:



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 06:49, 20 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Ewa777 napisał(a)
Przedogródek w zupełnie innym klimacie, ale bardzo zachwycający.
Te kąciki wypoczynkowe u Ciebie są takie romantyczne. Każde ujęcie nadaje się do katalogu najpiękniejszych ogrodów.

Oj Ewa! Aż tak wysoko nie oceniam swojego ogrodu, ale bardzo doceniam wasze nadzwyczaj miłe komentarze Przedogródek jest przdogrodowiskowy, tu zaraziłam się różami, bylinami i trawami, bardziej pokochałam drzewa
Kwitną bzy, tawuły, kaliny...co krok to inna woń, najbardziej lubię lilakową



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 06:53, 20 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 06:56, 20 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 07:47, 20 maj 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Rozkwitają orliki nieśmiało zwieszając główki:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 08:29, 20 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Aniu, pięknie, romantycznie. W takim ogrodzie chętnie bym posiedziała i ponapawała się zapachem bzów
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 11:04, 20 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
anpi napisał(a)

Ula, starałam się!
Początkowo placyk miał być kołem lub "jajem" ale nie mogłam jego położenia zgrać z okrągłą rabatą, aż wpadłam na pomysł, który wydał mi się optymalny.


Lubię takie klimaty

A propos bzów, który najfajniej pachnie? Wiem że Palibin, mam szczepionego ale z tych drzewiastych mi chodzi. Bo mi się ten Twój biały podoba.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies