Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Basieksp 19:23, 12 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10346
Ale masz warzywnik, super jaki już zazieleniony u nas jeszcze buro, pusto na warzywniku. No a rzeczka krokusowa śliczna
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 19:37, 12 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Makao napisał(a)

A jak długo będziesz naświetlać pomidory i jaką mocą? Moja ma 6 stopni a instrukcje uboga. Będę musiała do nich dzwonić i prosić o objaśnienie

Teraz paprykom świecę cztery godziny, włącza się jak robi się ciemno. Ale moje stoją na wschodnim parapecie. Więc myślę, że w dzień światła im wystarczy A może za słabe,bo słońca brak. Jakieś wysokie się robią .Na największą moc mam włączone doświetlanie. Ale tak właściwie to nie wiem jak powinno być. Może w dzień też włączyć choć na kilka godzin.

Myślę, że jeżeli doniczki ustawione są piętrowo nad sobą, albo wogóle nie w świetle okien tylko np. w pomieszczeniu, to trzeba cały czas doświetlać, tzn. z przerwą nocną, ale w dzień też świecić.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 20:04, 12 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
anpi napisał(a)

Teraz paprykom świecę cztery godziny, włącza się jak robi się ciemno. Ale moje stoją na wschodnim parapecie. Więc myślę, że w dzień światła im wystarczy A może za słabe,bo słońca brak. Jakieś wysokie się robią .Na największą moc mam włączone doświetlanie. Ale tak właściwie to nie wiem jak powinno być. Może w dzień też włączyć choć na kilka godzin.

Myślę, że jeżeli doniczki ustawione są piętrowo nad sobą, albo wogóle nie w świetle okien tylko np. w pomieszczeniu, to trzeba cały czas doświetlać, tzn. z przerwą nocną, ale w dzień też świecić.


No to Asia Rojodziejowa świeci swoim 12 godzin.
Kupiłam lampę żeby się nie wyciągały więc będę musiała to obserwować i zmieniać w razie czego
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 20:23, 12 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ale w jakich Asia godzinach świeci, wiesz?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 21:15, 12 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
Nie, chyba nie pytałam
Zapytam

Ps. Od 8:00 do 20:00
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
agapant 23:09, 12 mar 2024


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1313
Makao napisał(a)
Nie, chyba nie pytałam
Zapytam

Ps. Od 8:00 do 20:00


Ja swoje papryki też doświetlam 12 godzin.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
anpi 23:37, 12 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
To włączę i ja na 12h bo jakieś cienkie te papryki mi się wydają.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:16, 13 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Muszę się wziąć za swoje agapanty, bo zaczęły uciekać z doniczki!( w dół do większej ceramicznej ozdobnej, w której stały )
Stoją jeszcze w piwnicy, ale mają wysoko do światła do okienka i ciągną się do góry.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
agapant 16:22, 13 mar 2024


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1313
Ania przesadź do plastikowej ja z ceramicznej nie mogłam im dać rady. Plastikowej nie szkoda rozwalić.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
anpi 16:39, 13 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
One rosną w plastikowejagapanty mam do jednej donicy. Ta ceramiczna pełniła tylko rolę osłonki. Teraz przesadzę do większej też plastikowej, ale już się potem w niej dob ceramicznej nie zmieści.Trzeba będzie pomyśldć o innej.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies