Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Patrycja_KG_Lu 18:14, 24 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Warzywa już niemal do chrupania. Moja próba wysiewu sałat w domu na rozsadę skończyła się fiaskiem. Bardzo się wyciągnęły mimo przeniesienia do pokoju o tem. 16 stopni. Wietrzysz szklarnię w ciagu dnia? U mnie ostatnio max. tem w dzień sięga przeszło 50 stopni. Sam kompost dajesz na grządki czy mieszasz go z czymś? Mierzyliście kiedyś pH? Nasz lekko kwaśny jest. Sąsiad mój twierdzi, że nasz kupiony może mieć sporo azotu i przez to warzywa pójdą w liście zamiast w owoce/część podziemną. Miałaś z tym problem?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anpi 18:43, 24 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Patrycja, wysiej sałatę teraz prosto do gruntu, przykryj włókniną , to szybko wzejdzie i potem rozpikujesz. Siałam w domu raz i też mi nie wyszła, tzn, bujała w górę.
W szklarni otwiera mi się okienko jak rośnie temp. Potem uchylam drugie. Ale jeżeli mimo to temp, w szklarni jest wyższa niż 20 st, to otwieram drzwi. W taką słoneczną pogodę jak w sobotę, w ciągu dnia miałam dwoje drzwi otwartych na oścież.
Odpowiedż w sprawie podłoża w szklarni wstawiam w formie zdjęcia,bo napisałam na kompie i znikł internet, nie mogę więc wysłać. Wpadłam na pomysł by zrobić zdjęcie i przesłać telefonem

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 18:54, 24 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
Sałaty apetycznie wyglądają U mnie kiścień przezimował ładnie w gruncie, trochę się o niego bałam, bo mały, ale dał radę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 19:43, 24 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Basiu, mój kiścień ma być doniczkowy, więc zimuję go już drugi raz w szklarni.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 20:27, 24 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
anpi napisał(a)
Basiu, mój kiścień ma być doniczkowy, więc zimuję go już drugi raz w szklarni.


No w doniczce napewno będzie ładnie się prezentował, tak delikatnie zwisające gałązki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 21:32, 24 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Tak kiścień prezentował się w ubiegłym sezonie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 21:35, 24 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10267
anpi napisał(a)
Tak kiścień prezentował się w ubiegłym sezonie


No pięknie mój to maluszek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
basia3012 18:01, 25 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Wiesz Aniu, mój mąż też narzekał, że rzodkiewka idzie w liście a mało w korzeń. Dosypał piasku w rządek, w którym miał siać rzodkiewkę i rzodkiewka mniej poszła w liście a korzeń był dużo większy niż wcześniej. Nie wiem czy to przypadek czy dzięki piaskowi tak urosła.
Od zeszłego roku siejemy rzodkiew letnią. Jest taka w smaku jak rzodkiewka, może trochę pikantniejsza, a rośnie długa na 12-14cm. Tak więc, jeśli ktoś ma mało miejsca to polecam bardziej rzodkiew letnią niż rzodkiewkę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota321 20:41, 25 mar 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Wysiewy w szklarni pięknie wyglądają, czy Ty je tam Aniu podgrzewasz?
W ogrodzie też masz już wiosenne zwiastuny, te cieszą najbardziej.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
anpi 22:34, 25 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Niczym nie podgrzewam wysiewów w szklarni. Po wysianiu przykrywałam włókniną, ale ostatni tydzień mam zdjętą, zakrywałam jeszcze tylko na noc groszki pachnące .
Wiosna się rozkręca i niesamowicie cieszy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies