Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Rojodziejowa 16:57, 13 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Ja to nie wiem, co to znaczy wyciągnięte właściwie Nie wiem, czy moje są ok, czy nie. Ostatnio je przesadziłam do P9. Widzę też, że są spore różnice między odmianami.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 14:19, 19 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Basieksp napisał(a)
Ale masz warzywnik, super jaki już zazieleniony u nas jeszcze buro, pusto na warzywniku. No a rzeczka krokusowa śliczna

Bardzo pochłodniało, słońca brak. Krokusiki się nie otwierają, Część już kładzie się w pąkach, czy nie będą miały okazji pokazać swej urody? Podobno było u nas słońce w sobotę, czy niedzielę , ale jeżeli się rozchyliły to mnie akurat ominęło, bo mieliśmy wyjazd.
Dobrze, że w lutym trochę ogarnęłam ogród, bo teraz nawet nie ma szans skończyć. Nie zkończyłam ciąć róż. Rabata pod świerkami nie doprowadzona do ładu. W kamyczkach nie odkurzone
Warzywniak niby się zieleni, ale jeszcze nie do końca zasiany.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:36, 19 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Zachęcona dyskusjami truskawkowymi skusiłam się i zamówiłam różne. Oczywiście lutowe ocieplenie zmyliło i ustaliłam termin dostawy na dzisiaj. I przyszły truskaweczki Niewczas, to znaczy na czas, ale zupełnie nie w czas, bo poletko do sadzenia nie przygotowane, doniczki nie kupione i pogoda nie sprzyjająca. Dzisiejsza temp.+3 ( odczuwalna chyba 0!) nie zachęca do grzebania w ziemi. Liczę na sobotę!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ewsyg 16:39, 19 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Do mnie też dzisiaj przyszły truskawki. Ja zamówiłam zwisające, wersja frigo. Włożyłam je na drzwiczki do lodówki.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Rojodziejowa 18:36, 19 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Aniu, to jest wersja "zielone"?

Ja ustawiłam dostawę na koniec marca. Muszę się spieszyć z wykonywaniem donic
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 20:19, 19 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Asiu, kupiłam wszystkie Frigo A+
Te bez etykietki to dołączony gratis 5 szt, określona na fakturze tylko odmiana- Christine. Podejrzewam, że to wersja Zielona, bo różni się od reszty. Tym bardziej, że zamawiałam też Christine frigo i te 10 szt podpisane jako Christine wygląda jak reszta, nie ma takich zielonych listków a te w gratisie mają zielone listki, nie przycięte( co widać na zdjęciu)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:25, 19 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
ewsyg napisał(a)
Do mnie też dzisiaj przyszły truskawki. Ja zamówiłam zwisające, wersja frigo. Włożyłam je na drzwiczki do lodówki.

Moje położyłam w garażu, myślę, że tam nie cieplej niż w lodówce. Zamówiłam 50 szt. wszystkich. Na zdjęcie nie załapała się jeszcze odmiana Polka, jakoś została w woku
Większość jest do gruntu, ale na zwisające też się skusiłam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rojodziejowa 20:27, 19 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Nie wczytywałam się w rodzaje tych sadzonek i wzięłam wszystkie zielone. Te Frigo chyba mocniej owocują w pierwszym roku i to od razu po 6 tygodniach, tak?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 20:59, 19 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Już teraz nie pamiętam czym się najbardziej sugerowałam przy wyborze, nie pamiętam jaka była różnica w cenie między frigo A+ a "Zielone". Wszystko brałam pod uwagę, jakość sadzonek, cenę , ilość owocowania w pierwszym roku i różne odmiany to już wiadomo wybór wedłóg opisów tych odmian.
Dostałam z przesyłką gazetkę z instrukcją i opisami, frigo ma owocować za 7- 8 tygodni od posadzenia, a Zielone mają owocować latem - tak jest napisane Ale teraz porównując to co przyszło, zakładając,że ten gratis to zielone, to frigo A+ jest lepiej ukorzenione. Frigo jest kopane zimą i hibernowane - zmrożone, ma nie przeżyć takiego szoku sadzenia jak te Zielone kopane teraz przed dostawą z gruntu.
Tu zrobiłam porównanie na zdjęciu tej samej odmiany Frigo (po lewej ) i zielone( po prawej)kładąc je na fudze płytek początkiem korzeni.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magara 23:22, 19 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
Przypomniałyście mi, że mam u nich zamówione truskawki
Ale chyba dostawę na kwiecień kliknęłam, muszę sprawdzić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies