Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Makao 21:30, 10 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
anpi napisał(a)

Mam tą Lampę z allegro. Widzę, że podrożała już, płaciłam 89zł.
Chcę jeszcze jakieś kupić i myślę jakie.
A co jeszcze kupiłaś? Jakieś kwiatki?

No to ładnie podrożała.

Kupiłam zielistkę ‚Ocean’, jukkę gwatemalską aż 2 sztuki, monsterę ,Minima’ , ziemię bigos i mini sekator do roślin. No i tą lampę.
Lubię kupować u nich rozmiary maluch. Świetnie się aklimatyzują w nowych warunkach.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 21:42, 10 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Gosiu, Moniu, Madziu, Asiu, warzywniak w końcu zaczyna wyglądać tak jak bym chciała. Przynajmniej część. U mnie te obrzeża bardziej pełnią funkcję tylko obrzeży niż tworzą skrzyni. Przy moim podłożu piaskowym w głębszych warstwach, wilgoć słabo się utrzymuje i tym samym wyższe rabaty jeszcze szybciej wysychają. Poza tym łatwiejsze wydaje mi się dosypywanie do nich kompostu czy ziemi popieczarkowej wysypując prosto z taczki, nie szuflując łopatą. Mogę też plewić tam na kolanach tak jak lubię. Mogę też wejść z ręcznym opielaczem czy długą motyczką.
Resztę części warzywno owocowej jeszcze pomału porządkuję. Za tunelem jeszcze są obrzeża z desek. Okolicę pryzmy kompostowej też chcę jeszcze doprowadzić do jakiegoś ładu.
Za warzywniakiem a przed świerkami(które widać na końcu działki) jest sad- jeszcze gołe patyczki więc praktycznie go nie widać na tym zdjęciu, ale uwierzcie, że jest ponad 20 drzewek Jak puszczą listki to mam nadzieję, że już będzie widoczny. Najbardziej czekam na kwitnienie tych owocowych drzewek, oczywiście jak byłyby już jakieś owoce to będą mile widziane
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Napia 09:19, 11 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Przyłączam się do zachwytów nad krokusową rzeczką ! Warzywnik wygląda niezwykle profesjonalnie i naprawdę trudno uwierzyć, że jest tam ponad 20 drzewek.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
basia3012 18:20, 11 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9554
Aniu, krokusy teraz rządzą. Twoje są piękne i dorodne. I masa ich.
Aniu, na taka rzeczkę to ile wsadziłaś? 1000-2000? Podziwiam. Cudeńko.
Ja sadziłam również ale nie wiem czy nie za głęboko. Czytałam, że 10 cm. Trochę chyba głęboko. Twoje są olbrzymy, moje chyba były mniejsze.
Pozdrawiam.
A wiesz Aniu, w temacie dekoracji i w ogóle staroci to chodzi mi po głowie stara waga i posadzone w niej rojniki. Chyba u kogoś coś takiego widziałam. Czy to było u Ciebie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 19:47, 11 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
No ten twój warzywnik to jest już w każdym calu idealny.
Wzorowy, uporządkowany gotowy do wysiewów.
Ja jestem daleko do tyłu z tymi pracami.
rzeczka krokusowa wszystkich zachwyca.
A zauważyłaś ,że już one się rozmnożyły ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gruszka_na_w... 17:23, 12 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Warzywnik wygląda jak w sezonie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anpi 17:59, 12 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Makao napisał(a)

No to ładnie podrożała.

Kupiłam zielistkę ‚Ocean’, jukkę gwatemalską aż 2 sztuki, monsterę ,Minima’ , ziemię bigos i mini sekator do roślin. No i tą lampę.
Lubię kupować u nich rozmiary maluch. Świetnie się aklimatyzują w nowych warunkach.


W końcu kupiłam jeszcze jedną lampę z klipsem tylko podwójną i polską pojedyńczą- droższa ale może będzie lepsza? Bo właśnie przestała mi świecić jedna lampa z tej mojej poczwórnej
Ziemię miałam kupić w ZP, ąle ktoś napisał w komentarzach o ziemiórkach w ich ziemi i zrezygnowałam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 18:22, 12 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Napia napisał(a)
Przyłączam się do zachwytów nad krokusową rzeczką ! Warzywnik wygląda niezwykle profesjonalnie i naprawdę trudno uwierzyć, że jest tam ponad 20 drzewek.

Agnieszko, aż z ciekawości pobiegłam policzyć dokładnie drzewka, bo coraz dokupowaliśmy i zgubiłam się w rachunku. I co się okazało, że mamy tam już 30 nowych drzewek Ale nawet z bliska nie umiem zrobić jakiegoś wiarygodnego zdjęcia(szeroki obszar, drzewka daleko od siebie(ok. 3m) i w tle też gałązki ) Na całej działce jest jeszcze kilka starszych drzewek już owocujących, wisienki, jabłonki, czereśnie i morelki oraz gruszka "od siedmiu boleści"
Warzywnik bardzo mnie cieszy, te obrzeża wręcz spadły mi z nieba Trafiła nam się wyprzedaż resztek na koniec sezonu. Fakt, że są różne, ale tylko 15zł za sztukę więc nie grymaszę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 18:32, 12 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4363
anpi napisał(a)


W końcu kupiłam jeszcze jedną lampę z klipsem tylko podwójną i polską pojedyńczą- droższa ale może będzie lepsza? Bo właśnie przestała mi świecić jedna lampa z tej mojej poczwórnej
Ziemię miałam kupić w ZP, ąle ktoś napisał w komentarzach o ziemiórkach w ich ziemi i zrezygnowałam.

Kiedyś kupiłam na allegro ziemię i też była z ziemiórkami . Chwilkę potrwało nim wszystkie się wyłapały ale nie było tak źle. Może dlatego że szybko wystawiłam pułapki i od razu się łapały.
Przygotuję się w razie czego na tych niechcianych gości.
A jak długo będziesz naświetlać pomidory i jaką mocą? Moja ma 6 stopni a instrukcje uboga. Będę musiała do nich dzwonić i prosić o objaśnienie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 18:37, 12 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
basia3012 napisał(a)
Aniu, krokusy teraz rządzą. Twoje są piękne i dorodne. I masa ich.
Aniu, na taka rzeczkę to ile wsadziłaś? 1000-2000? Podziwiam. Cudeńko.
Ja sadziłam również ale nie wiem czy nie za głęboko. Czytałam, że 10 cm. Trochę chyba głęboko. Twoje są olbrzymy, moje chyba były mniejsze.
Pozdrawiam.
A wiesz Aniu, w temacie dekoracji i w ogóle staroci to chodzi mi po głowie stara waga i posadzone w niej rojniki. Chyba u kogoś coś takiego widziałam. Czy to było u Ciebie?

Basiu, krokusy sadziłam jesienią a właściwie zimą, bo w grudniu 2020 roku. W ilości 600 szt, był to krokusowy mix z wyprzedaży( chyba ok.20gr. za sztukę). W efekcie mam zmienną kolorystycznie tą rzeczkę i jedne krokusy przekwitają, a inne zaczynają, więc długo kwitnącą Ilość przez te lata na pewno się zwiększyła, krokusy ładnie się mnożą. Ale kto by je teraz zliczył?
Moje są posadzone dość płytko, może ok, 5cm. Pierwszego roku były drobniejsze i niższe, w kolejnych latach już normalne, z tym, że każda odmiana ma trochę inną wysokość

Wagi mam dwie, czasami stoją na nich doniczki z rojnikami
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies