Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Makao 11:17, 20 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4181
A u mnie truskawki robią za roślinę okrywową


Dosłownie wyrywam jak chwasty.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 15:25, 20 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8583
anpi napisał(a)

Tu zrobiłam porównanie na zdjęciu tej samej odmiany Frigo (po lewej ) i zielone( po prawej)kładąc je na fudze płytek początkiem korzeni.


Dzięki Aniu, wymieniłam część moich sadzonek na Frigo A+
Fajnie byłoby mieć pełny plon na niektórych już w tym sezonie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anpi 15:19, 21 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Makao napisał(a)
A u mnie truskawki robią za roślinę okrywową

Dosłownie wyrywam jak chwasty.

Moje też podobnie jesienią wyglądają, ale już zrobiłam z nimi trochę porządku. Wprawdzie rządki się trochę zwichrowały, ale powyrywałam odrosty, wyplewiłam, sypnęłam granulowanym obornikiem i na przejściu między rzędami położyłam kartony, a na nie wysypsłam korę.
Właściwie mogłabym zrobić nowe krzaczki z tych odrostów, ale mam jakąś zbieraninę truskawek dostanych i prawdę mówiąc owoce ich nie są zachwycające, drobne, mało słodkie i niezbyt plonujące. Nie wiem , być może to nie wina odmian, a zbyt mało nawozu, wilgoci i niedobre dla nich sąsiedztwo . Blisko rosną maliny, w minionym sezonie również ogórki, a w poprzednim roku ziemniaki
Kupując nowe odmiany mam plan trochę bardziej im dogodzić posadzić w korzystniejszym miejscu, dobrze przygotować podłoże i bardziej zadbać o nawożenie i nawodnienie. Nie będzie to łatwe, bo właściwie znów mam wolne poletko po ogórkach, ziemniakach, papryce lub daliach. Wprawdzie po ziemniakach i ogórkach siałam poplon, ale zalecane jest trzy lata przerwy po tych roślinach. Najlepiej sadzić po trawie lub łące Niby jeszcze takie miejsca mam, ale to oznacza kolejne poletko do obrobienia
A miałam sobie ograniczać robotę, a przynajmniej nie dodawać
Chyba tam gdzie były ziemniaki będzie łączka, a na to konto utworzę jeszcze truskawkową rabatkę. A w przyszłym roku zlikwiduję stare truskawki, by nie były w dwóch miejscach.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 18:53, 21 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4181
No ja nie wiem jak ugryźć te nasze truskawki. Zapewne tak jak u Ciebie za mało wody, słabe miejsce i złe towarzystwo (Borówki). Albo wyrwę całkiem albo zostawię bo fajnie zadarniają i ciekawie to wygląda. Tylko przyrosty muszę wycinać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 00:50, 22 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Czytałam u Ciebie, że wogóle Ci nie owocują. To dziwne.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:58, 22 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Z okazji pierwszego dnia wiosny :



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ewsyg 08:42, 22 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
anpi napisał(a)
Zachęcona dyskusjami truskawkowymi skusiłam się i zamówiłam różne. Oczywiście lutowe ocieplenie zmyliło i ustaliłam termin dostawy na dzisiaj. I przyszły truskaweczki Niewczas, to znaczy na czas, ale zupełnie nie w czas, bo poletko do sadzenia nie przygotowane, doniczki nie kupione i pogoda nie sprzyjająca. Dzisiejsza temp.+3 ( odczuwalna chyba 0!) nie zachęca do grzebania w ziemi. Liczę na sobotę!


Aniu, napisz mi proszę gdzie zamawiałaś truskawki. Ja z moich jestem średnio zadowolona i u tego sprzedawcy już nie kupię. sadzonki mam średniej wielkości, a jedna odmiana po wyjęciu z woreczka okazała się zgniła lub zapleśniała. Reklamowałam i czekam na decyzję.

Moje dwie odmiany już posadziłam do donic.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
April 09:21, 22 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
anpi napisał(a)



Ale wypasiona kępa
____________________
April April podbija las Mazowsze
anpi 11:50, 22 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
ewsyg napisał(a)


Aniu, napisz mi proszę gdzie zamawiałaś truskawki. Ja z moich jestem średnio zadowolona i u tego sprzedawcy już nie kupię. sadzonki mam średniej wielkości, a jedna odmiana po wyjęciu z woreczka okazała się zgniła lub zapleśniała. Reklamowałam i czekam na decyzję.

Moje dwie odmiany już posadziłam do donic.

Moje truskawki tu zamawiałam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:29, 22 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
April napisał(a)


Ale wypasiona kępa

Służy jej jajeczna dieta
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies