Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:38, 25 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
basia3012 napisał(a)
Wiesz Aniu, mój mąż też narzekał, że rzodkiewka idzie w liście a mało w korzeń. Dosypał piasku w rządek, w którym miał siać rzodkiewkę i rzodkiewka mniej poszła w liście a korzeń był dużo większy niż wcześniej. Nie wiem czy to przypadek czy dzięki piaskowi tak urosła.
Od zeszłego roku siejemy rzodkiew letnią. Jest taka w smaku jak rzodkiewka, może trochę pikantniejsza, a rośnie długa na 12-14cm. Tak więc, jeśli ktoś ma mało miejsca to polecam bardziej rzodkiew letnią niż rzodkiewkę.

Muszę kupić tą rzodkiew, chyba kiedyś siałam już. Ale rzodkiewkę bardzo lubię i bardziej tą delikatniejszą w smaku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Alija 22:52, 25 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Aniu, nowalijki wyglądają smakowicie, rzodkiewki już prawie do schrupania.
Kwiaty kwitną, wiosna przyszła, żeby jeszcze trochę się ociepliło, to wszystko będzie rosło w oczach.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anpi 01:22, 26 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
U nas już dzisiaj było ciepło i słonecznie(ok.14 st. może więcej?), ale po południu popadało. Zdążyłam jednak posadzić truskawki, popikować część sałaty z tunelu do gruntu, posadzić zakupione ostatnio "cebulki" liatry.
Musicie uwierzyć na słowo, że tu rosną truskawki posadziłam 32 krzaczki frigo i 3 zielone, w czterech odmianach: Christine, Polka, Kent i Albion. Sadziłam w rozstawie 40cmx40cm

San Anders pójdą jutro do donic, bo dziś nie zdążyłam już, nie wymyśliłam jeszcze do jakich donic
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kordina 08:34, 26 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Aniu! Ale jesteś zorganizowana, podziwiam front robót
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Ewa777 08:40, 26 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18475
Wpatrywałam się dokładnie i nie widzę truskawek. Muszę uwierzyć Ci na słowo
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
April 12:28, 26 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
anpi napisał(a)
Niczym nie podgrzewam wysiewów w szklarni. Po wysianiu przykrywałam włókniną, ale ostatni tydzień mam zdjętą, zakrywałam jeszcze tylko na noc groszki pachnące .
Wiosna się rozkręca i niesamowicie cieszy


Musiałam się dobrze przyjrzeć o co chodzi z tą kurą Myślałam że to znak wodny na zdjęciu

____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 20:36, 26 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Dokładnie tak ta kura wygląda.
Warzywniczek pełna profeska. Ciekawe za ile te truskaweczki będą.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 21:49, 26 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Kordina napisał(a)
Aniu! Ale jesteś zorganizowana, podziwiam front robót

Front jest duży, ale ostatnio mam wrażenie, że nie mogę wygrzebać się z okopów i ruszyć pełną parą do walki... ta organizacja coś kuleje ostatnio. Dopiero od jutra będę w pełni wolna od pracy i pewnie powinnam napisać sobie jakiś plan, strategię działania ale jest tyle do zrobienia, że nie wiem w co najpierw ręce włożyć Bo nie skończone dzisiejsze cięcie róż i uprzątnięcie tego co ucięte. W warzywniaku dokończyć wysiewy( siejecie już buraczki?) muszę zrobić dosiewkę trawy w kilku miejscach przy warzywniaku. Czekają też na położenie kratki trawnikowe w przejściu na warzywniak.
Trochę doniczek mam do posadzenia, kilka przesadzanek też w planie. Bratki do donic, a jeszcze ich nie mam(bratków) Pod świerkami muszę powalczyć z Chederą i odkurzyć placyk z igieł świerkowych. Kamyczki przy domku ogr. i w przedogródku też do odkurzania!
A w domu zatrwiany i papryki do pikowania. I kwiatki domowe do sadzenia i przesadzania.
A od piątku trzeba się zająć świątecznymi przygotowaniami w domu. Jakieś zakupy w międzyczasie zrobić!
Proszę tylko o słoneczko, bo ja chyba na słoneczne baterie działam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Makao 21:53, 26 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4165
anpi napisał(a)
U nas już dzisiaj było ciepło i słonecznie(ok.14 st. może więcej?), ale po południu popadało. Zdążyłam jednak posadzić truskawki, popikować część sałaty z tunelu do gruntu, posadzić zakupione ostatnio "cebulki" liatry.
Musicie uwierzyć na słowo, że tu rosną truskawki posadziłam 32 krzaczki frigo i 3 zielone, w czterech odmianach: Christine, Polka, Kent i Albion. Sadziłam w rozstawie 40cmx40cm

San Anders pójdą jutro do donic, bo dziś nie zdążyłam już, nie wymyśliłam jeszcze do jakich donic

Christine dostałam jako gratis. Dziś dostałam więc muszę posadzić w ciągu dwóch dni. Fajnie że masz to już za sobą. Zazdraszczam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 21:57, 26 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Ewa777 napisał(a)
Wpatrywałam się dokładnie i nie widzę truskawek. Muszę uwierzyć Ci na słowo

Ewa, specjalnie dla ciebie zrobiłam fotkę zbliżeniową


Zastanawiam się czym najlepiej wysciółkować.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies