Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:11, 03 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Pierwszokwietniowe fotki! Ale to nie Prima Aprylis! Było tak ciepło, że Świąteczny obiad jedliśmy na tarasie, a wnuki biegały "na letniaka"(krótki rękaw)po ogrodzie szukając pochowanych słodyczy





____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:24, 03 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
mirkaka 05:46, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9613
anpi napisał(a)




Ale pięknie Lubię te wyniosłe pierwiosnki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:54, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9613
anpi napisał(a)
U nas już dzisiaj było ciepło i słonecznie(ok.14 st. może więcej?), ale po południu popadało. Zdążyłam jednak posadzić truskawki, popikować część sałaty z tunelu do gruntu, posadzić zakupione ostatnio "cebulki" liatry.
Musicie uwierzyć na słowo, że tu rosną truskawki posadziłam 32 krzaczki frigo i 3 zielone, w czterech odmianach: Christine, Polka, Kent i Albion. Sadziłam w rozstawie 40cmx40cm

San Anders pójdą jutro do donic, bo dziś nie zdążyłam już, nie wymyśliłam jeszcze do jakich donic


Najbardziej ujęły mnie te sznureczki wyznaczające idealne linie Mój tata tak zawsze idealnie wyznaczał grządki i zasiewy. Ja już robię wszystko bardziej na oko, choć jak zobaczyłam to u Ciebie to zatęskniłam za tak pięknie rozplanowanym ogrodem warzywnym
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makao 08:33, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4159
Bodziszek żałobny który od Ciebie dostałam przetrwał zimę i wygląda pięknie. Posadziłam go w miejscu trudnym ale widocznym i jestem bardzo zadowolona. Nie mogę doczekać się kwitnienia. To będzie szok. Będę go sobie dzielić.
Jarzmianka też się wybudziła ale na razie delikatnie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
agapant 15:13, 03 kwi 2024


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1308
Makao napisał(a)
Bodziszek żałobny który od Ciebie dostałam przetrwał zimę i wygląda pięknie. Posadziłam go w miejscu trudnym ale widocznym i jestem bardzo zadowolona. Nie mogę doczekać się kwitnienia. To będzie szok. Będę go sobie dzielić.
Jarzmianka też się wybudziła ale na razie delikatnie.


Ania ten bodziszek się bardzo rozsiewa. Jak chcesz ich więcej wystarczy zostawić kwiaty. Ja swojego też mam od Ani i teraz wyrywam przy każdym wiosennym pieleniu.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
agapant 15:17, 03 kwi 2024


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1308
anpi napisał(a)



Ach te prymulki.....
Moje nabierają masy, mam ochotę na więcej i więcej tej odmiany.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Makao 15:58, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4159
agapant napisał(a)


Ania ten bodziszek się bardzo rozsiewa. Jak chcesz ich więcej wystarczy zostawić kwiaty. Ja swojego też mam od Ani i teraz wyrywam przy każdym wiosennym pieleniu.

O kurcze, czyli będą jazdy
Dobrze że uprzedziłaś. Będę go obserwować
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 20:08, 03 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
mirkaka napisał(a)


Ale pięknie Lubię te wyniosłe pierwiosnki

Ja też
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:18, 03 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
mirkaka napisał(a)


Najbardziej ujęły mnie te sznureczki wyznaczające idealne linie Mój tata tak zawsze idealnie wyznaczał grządki i zasiewy. Ja już robię wszystko bardziej na oko, choć jak zobaczyłam to u Ciebie to zatęskniłam za tak pięknie rozplanowanym ogrodem warzywnym

Większość wysiewam w rządkach robionych znacznikiem ogrodowym. Ale tu chciałam zachować odstępy 40 cm pomiędzy truskawkami, więc odmierzałam i zaznaczałam sznurkiem, bo nie chciało mi się przestawiać zębów w znaczniku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies