Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:07, 04 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia--daj namiary gdzie kupiłaś --też potrzebuję Catawbiense.


Małgosiu, napisałam Ci na priv.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:08, 04 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Magleska napisał(a)
Basiu bardzo ładne ,dorodne sadzonki kupiłaś


Takie ładne mi się udały.
Pozdrawiam Madziu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:09, 04 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Wiolka5_7 napisał(a)
Basiu bardzo ładne sadzonki kupiłaś

Dzięki Wiolu, będzie co sadzić wiosną.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:14, 04 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Adela napisał(a)
Ładne, duże i zdrowe. Oby się ładnie przyjęły i rosły dorodnie.
Jak patrzę na te duże okazy, to zastanawiam się (dopiero teraz! ), czy dobrze zrobiłam zamawiając. Mam mało cienistych i półcienistych miejsc i posadzenie go będzie wiązało się z kolejną roszadą


Elu, może na tej północnej, wolnej rabacie/trawniku posadź? Zacisznie tam jest?
Bo ja wiem jak to jest z ruszaniem krzewów. Ruszysz jeden i pójdą jak lawina kolejne. Będzie dużo pracy.
Wiesz Elu, jest jeszcze taka opcja, oni mają wysłać Ci rośliny dopiero w środę. Może więc popatrz jaką niższą odmianę mają rh i zmień zamówienie na inny. Mnie zainteresowały u nich jeszcze Cosmopolitan, Percy Wiseman( Bogdzia pisała, że niezawodny) Dreamland, Caroline Allbrook. Oczywiście nie mam miejsca na nie więc pomarzyć tylko mogę. Poczytaj może o nich. Może akurat będą pasowały.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:17, 04 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Monika83 napisał(a)
Znam ten sklep bardzo dobrzeod lat u nich kupuje rośliny stacjonarnie, mam do nich bardzo blisko. Unich wszystkie rośliny są dorodne nawet te w doniczkach 1L


Dzięki Moniko.Też odniosłam wrażenie, że to solidny sklep/szkółka. Na moje pytania odpowiadali, ceny nie mają wygórowane, termin wysyłki określali uczciwie. Rośliny jak widać też ładne. Tylko polecać.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 22:27, 04 lut 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)


Elu, może na tej północnej, wolnej rabacie/trawniku posadź? Zacisznie tam jest?
Bo ja wiem jak to jest z ruszaniem krzewów. Ruszysz jeden i pójdą jak lawina kolejne. Będzie dużo pracy.


Niestety, nie jest zacisznie. Taki korytarz powietrzny wschód-zachód. Żywopłot z tuji zajmuje trochę miejsca, mogłabym tam dać mniejsze, np jakuszimańskie. Póki co, posadziłam tam jesienią dwie hortensje, które rozjaśnią trochę widok z okna.
Jeszcze podumam
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 19:26, 05 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Adela napisał(a)


Niestety, nie jest zacisznie. Taki korytarz powietrzny wschód-zachód. Żywopłot z tuji zajmuje trochę miejsca, mogłabym tam dać mniejsze, np jakuszimańskie. Póki co, posadziłam tam jesienią dwie hortensje, które rozjaśnią trochę widok z okna.
Jeszcze podumam


Myślę, że lepiej dłużej się zastanowić nad miejscem do posadzenia roślin niż na szybko posadzić je w takim, z którego zaraz je zabierzemy.
Ja tak mam czasem, że posadzę roślinkę a następnego dnia przychodzę i myślę sobie czy ja jakieś zaćmienie miałam, przecież ona tu całkiem nie pasuje.
No i przesadzanie mam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 20:54, 06 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Basiu, bardzo fajne zakupy, sadzonki wyglądają ładnie i zdrowo. Będzie sadzenie, masz rację, że trzeba dobrze przemyśleć miejsce sadzenia. Ja czasami przestawiam doniczki z roślinkami, aż będę pewna, że to jest właśnie to miejsce. Niestety zdarza mi się też przesadzać po kilka razy, co roślinkom na dobre nie wychodzi.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
basia3012 22:22, 06 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Alija napisał(a)
Basiu, bardzo fajne zakupy, sadzonki wyglądają ładnie i zdrowo. Będzie sadzenie, masz rację, że trzeba dobrze przemyśleć miejsce sadzenia. Ja czasami przestawiam doniczki z roślinkami, aż będę pewna, że to jest właśnie to miejsce. Niestety zdarza mi się też przesadzać po kilka razy, co roślinkom na dobre nie wychodzi.


Dokładnie jest tak jak piszesz Alu.
Ja to jeszcze podczas kolejnego przesadzania oprócz kilku cierpkich słów pod adresem moich oczu to pukam się w czoło.
No tak już mam, że jednego dnia wydaje mi się, że w tym miejscu będzie Ok a następnego dnia zupełnie mi tam nie pasuje.
Czyżby potwierdzało się powiedzenie: kobieta zmienną jest?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 22:49, 06 lut 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kobieta twórczą jest
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies