Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:46, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
mirkaka napisał(a)
Wstawiłam zdjęcie Basiu dla Ciebie u mnie


Byłam Mirko, widziałam i mężowi pokazałam jakie będziemy mieć rodki. Jak będą chciały u nas tak rosnąć, oczywiście.
Bardzo dziękuję za odnalezienie tych zdjęć.
Mirko, a ile lat one maja na tych zdjęciach?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 08:55, 31 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ogród Mirki potrafi zawrócić w głowie, oj potrafi
Ja nie spodziewam się takiego efektu, bo u mnie w ogrodzie nie ma takich warunków. Rododendrony lubią własne towarzystwo i leśne. Bogdzia i Mirka doskonale wkomponowała je w tło, które dała im natura. Ja budowałam dom na niegdyś rolnym polu i jedną ścianę urządził mi sąsiad sadząc tuje. W sumie - ogród patelnia.
____________________
Ela - Moja ostoja
zawitka 09:42, 31 sty 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Są u mnie zdjęcia N Zembii.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
basia3012 13:39, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
zawitka napisał(a)
Są u mnie zdjęcia N Zembii.


Byłam, widziałam. Faktycznie, duże porosły.
Dzięki Halinko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 15:09, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Adela napisał(a)
Ogród Mirki potrafi zawrócić w głowie, oj potrafi
Ja nie spodziewam się takiego efektu, bo u mnie w ogrodzie nie ma takich warunków. Rododendrony lubią własne towarzystwo i leśne. Bogdzia i Mirka doskonale wkomponowała je w tło, które dała im natura. Ja budowałam dom na niegdyś rolnym polu i jedną ścianę urządził mi sąsiad sadząc tuje. W sumie - ogród patelnia.


Wiesz Elu, Bogdzia napisała, że u niej rh są w słońcu a jakie piękne to widziałaś. Ona ma chyba las tylko z jednej strony.
Zarówno Mirka jak i Bogdzia pisały, że nie żałowały torfu i mielonej kory. Podobno około 60l torfu trzeba dać pod każdy krzew. I jeszcze kolki sosnowe można z lasu przynieść i dać do dołka. W opisach czytałam, że trzeba dół na ok.1m x 1m wykopać i głęboki( nie wiem jaki) i tym wszystkim go wypełnić. Spróbujmy tak zrobić i niech sobie rosną ( albo i nie) ku radości nas wszystkich. Zobaczymy, może się uda dochować chociaż w części takich jak u Bogdzi i Mirki. Jak nie spróbujemy to się nie przekonamy.
Elu, N Z kupiłaś w Hortensji.pl? Ja kupiłam tam i podobno mają w tym tygodniu przysłać ale można poprosić o wysyłkę na wiosnę. Mam gdzie przechować krzewy więc niech przysyłają teraz.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 17:07, 31 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Tak Basiu, kupiłam, tam, gdzie Ty.
Dostałam taką samą info - wysyłka w środę, o czym jeszcze powiadomią.

Wiosna coraz bliżej, emocje rosną
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 20:26, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Adela napisał(a)
Tak Basiu, kupiłam, tam, gdzie Ty.
Dostałam taką samą info - wysyłka w środę, o czym jeszcze powiadomią.

Wiosna coraz bliżej, emocje rosną
Pozdrawiam serdecznie


Rosną, rosną.
Piwnica założona workami z kompostem, torfem i kilkoma nawozami. Nie kupiłam jeszcze obornika granulowanego i zastanawiam się nad mączką bazaltową. Ale nie wiem.
Pozdrawiam Elu serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 20:51, 31 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mączka bazaltowa ma za wysokie ph, więc do kwasolubnych się nie nadaje. Wykorzystasz ją do innych roślin.
Basiu - działasz niesamowicie szybko
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 22:48, 31 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Adela napisał(a)
Mączka bazaltowa ma za wysokie ph, więc do kwasolubnych się nie nadaje. Wykorzystasz ją do innych roślin.
Basiu - działasz niesamowicie szybko


Elu, dzięki za informacje.
A jak jest z obornikiem? Takim granulowanym lub zwykłym końskim. Czy on może być stosowany do dołka pod różaneczniki? Bo kiedyś dałam go pod borówki amerykańskie to podobno zmieniłam im ph na wyższe i przestały owocować. Czy to od obornika? Dałam koński.
Wiesz Elu, u mnie to mydło i powidło. Wszystko pomieszane. Mam rośliny lubiące zasadowe podłoże, dużo neutralnych, hortensje z kolei chyba kwaśne a teraz jeszcze różaneczniki całkiem kwasoluby. I jak tu nawozić to całe towarzystwo? Jakaś czujka by się przydała mówiąca "Basiu, tu syp ten nawóz, tu syp tamten itp."Ach, zamotał się człowiek i tyle.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 23:39, 31 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Basiu, jeszcze jedną lekturkę Ci podrzucę - gdybyś nie mogła zasnąć
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/176-rozaneczniki-ogrodowa-arystokracja
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies