Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 14:15, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
mirkaka napisał(a)


Roseum Elegans też mam, rośnie razem Z Catawbience, ale u mnie jakoś zgłuszony przez tego drugiego, i zdecydowanie mniejszy i słabszy, właściwie bardzo trudno znaleźć różnicę między nimi, jak się przyjrzeć to widać kilka gałązek bardziej różowych.


A w opisach jest, że Roseum jest jeszcze większe od Catawbiense Grandiflorum. I weź tu bądź mądry człowieku.
Ale dobrze chociaż tyle, że jak piszesz są prawie takiej samej urody, a ja kupiłam jeden z nich a nie obydwa. No i jeszcze Novą Zemblę oczywiście.

Mirko a masz Rasputina? Bo ja mam je przy oczku. Wg opisów rosną około 1,2m. Są na razie młode, posadzone chyba 1 rok-2 temu. I znowu posadziłam 2 szt razem blisko siebie dla szybszego efektu. Teraz planuję je rozdzielić. Są małymi krzaczkami więc nie będzie chyba większego problemu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Monika83 14:23, 30 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2957
One wszystkie trzy wyrastają na olbrzymy Roseum, Nova Zembla , Catawbiense Grrandiflorum.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
basia3012 15:04, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
Monika83 napisał(a)
One wszystkie trzy wyrastają na olbrzymy Roseum, Nova Zembla , Catawbiense Grrandiflorum.


No to ładnie, kupiłam dwa z nich: Novą Zemblę i Catawbiense Grandiflorum.
A może u nas, na północy nie urosną takie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 18:14, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
Nie przejmuj się tym, będziesz je ciąć jak urosną za wielkie

Nie mam Rasputina
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 18:37, 30 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2957
basia3012 napisał(a)


No to ładnie, kupiłam dwa z nich: Novą Zemblę i Catawbiense Grandiflorum.
A może u nas, na północy nie urosną takie?
. To nie zależy od rejonu tylko od ziemi w jakiej jest. Też mam olbrzyma który trafił się przez pomyłkę no cóż trudno się mówi.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Adela 19:06, 30 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Rododendrony możesz chyba Basiu przyciąć, żeby ograniczyć ich wzrost, ale wtedy, jak będą silne i zdrowe i duże. Do tego czasu minie wiele lat. Ja bym się, póki co, niczym nie martwiła. Po przycięciu przez jeden sezon będzie słabsze kwitnienie.

Byłam u Mirki, której wpis zauważyłam później. Obłędny ma ogród.
Chyba u Niej będziemy szukać pomocy, jeśli pozwoli
____________________
Ela - Moja ostoja
mirkaka 19:22, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
Wstawiłam zdjęcie Basiu dla Ciebie u mnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 23:24, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
mirkaka napisał(a)
Nie przejmuj się tym, będziesz je ciąć jak urosną za wielkie

Nie mam Rasputina


Tak, najwyżej będę ciąć. Chociaż te miejsca, które dla nich zaplanowałam nie są małe. Zobaczymy, najwyżej będę ciąć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:28, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
Monika83 napisał(a)
. To nie zależy od rejonu tylko od ziemi w jakiej jest. Też mam olbrzyma który trafił się przez pomyłkę no cóż trudno się mówi.


Moniko, ziemię to ja przygotuję tak jak radzą Bogdzia i Mirka więc będzie najlepsza jaka może być.W razie czego wezmę sekator i przytnę.
Może martwię się na zapas.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:38, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
Adela napisał(a)
Rododendrony możesz chyba Basiu przyciąć, żeby ograniczyć ich wzrost, ale wtedy, jak będą silne i zdrowe i duże. Do tego czasu minie wiele lat. Ja bym się, póki co, niczym nie martwiła. Po przycięciu przez jeden sezon będzie słabsze kwitnienie.

Byłam u Mirki, której wpis zauważyłam później. Obłędny ma ogród.
Chyba u Niej będziemy szukać pomocy, jeśli pozwoli


Też myślę, że na razie nie ma się czym martwić. Mam w końcu sekator.
Tak, Mirki ogród jest cudny. Obejrzałam go w różnych porach oku. Długo w noc go oglądałam.
Myślę Elu, że nawet na pewno będziemy u Mirki szukać rad i pomocy. My też chcemy mieć takie rodki jak ona. Prawda.
Pozdrawiam, miłego tygodnia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies