Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Agatorek 20:24, 12 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
To już wysyłają rośliny?
Mam nadzieję, że moje zamówienia przyjdą pod koniec marca najwcześniej
Wielkie pudła dostałaś, ładne sadzonki. To te z hortensje.pl?

Basiu, ja robię tak jak Wiola. Cieniutkie gałązki hortensji usuwam.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
malgorzataka... 20:29, 12 lut 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ogród bezlistny to zupełnie inna struktura,co nie znaczy ze mniej urokliwa.Widzę że masz mnóstwo krzewów--wszystkie już przyciełaś?Hortensjom napewno bym zabrała te najniższe pędy.
Widzę że mamy takie same ozdoby w ogrodzie--zajrzyj do mnie zaraz wstawię.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
basia3012 21:34, 12 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
malgorzatakarpacz napisał(a)
Ogród bezlistny to zupełnie inna struktura,co nie znaczy ze mniej urokliwa.Widzę że masz mnóstwo krzewów--wszystkie już przyciełaś?Hortensjom napewno bym zabrała te najniższe pędy.
Widzę że mamy takie same ozdoby w ogrodzie--zajrzyj do mnie zaraz wstawię.


Małgosiu, ja te duże krzewy typu kaliny, bzy, forsycje, derenie tnę w razie potrzeby, zwykle późnym latem. O ile wyrastają za duże i "kłócą" się z innymi krzewami.
Wiosną tylko te maluchy, np hortensje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:42, 12 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Agatorek napisał(a)
To już wysyłają rośliny?
Mam nadzieję, że moje zamówienia przyjdą pod koniec marca najwcześniej
Wielkie pudła dostałaś, ładne sadzonki. To te z hortensje.pl?

Basiu, ja robię tak jak Wiola. Cieniutkie gałązki hortensji usuwam.


Agnieszko, wysyłają do takich niecierpliwych jak ja.Mogli wysłać teraz lub wiosną. Ja wyraziłam zgodę na wysyłkę teraz. W razie dużych mrozów mam gdzie przechować, przy starym domu jest nieogrzewana szklarnia. Ale na razie stoją w obecnym ogrodzie, dużych mrozów nie widać. Na noc pozamykałam kartony, w dzień otworzę.

Z hortensje.pl dostałam tylko te rh z dużymi listkami Scarlet Wonder, będą na wrzosowisko. (No i od nich są oczywiście, pokazane wcześniej Nowe Zemble i Catawbiense Grandiflorum.) Reszta, te karłowe rh i azalie jap. to z innego sklepu on line. Jak będziesz chciała to podam Ci nazwę na priv.

Z hortensjami zrobię tak jak radzicie i dopiero w marcu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:51, 12 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Adela napisał(a)
Ale Basiu zaszalałaś Dokupiłaś areału nieco?
Zapowiada się niezwykle pracowity początek sezonu.
Bardzo ładne sadzonki


Elu, dziękuję w imieniu sadzonek.
Areału niestety nie dokupiłam. Ale za to posadzę je pomiędzy cisami i tujami-kulami na wrzosowisku, które niestety rok temu zamieniłam w rabatę bylinową. Nie za bardzo mi to odpowiada. Przy wrzosach byliny? Mus usunąć je i posadzić w innych miejscach.

Wiosna będzie pracowita i przyjemna. Lubimy sadzić nowe rośliny,prawda Elu?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 22:07, 12 lut 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)



Wiosna będzie pracowita i przyjemna. Lubimy sadzić nowe rośliny,prawda Elu?

To chyba najprzyjemniejsza praca w ogrodzie i czekanie na pierwszy kwiat
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 22:08, 12 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Wiolka5_7 napisał(a)
Ładne sadzonki Ci przyszły Basiu będziesz miała sporo sadzenia
Ja będę cięła hortki w marcu wycinam te cieniutkie gałązki,zostawiam takie jak mniej więcej ołówek i grubsze


Dzięki Wiolu, tak właśnie zrobię w marcu.

A te miniaturowe rh to posadzę w tych miejscach.

Na dużym wrzosowisku.
Ostało się jeszcze kilka wrzosów.







I na małym.
Tu są jeszcze resztki azalii jap sadzonych kilka lat temu. Mam nadzieję, że nowe nasadzenie będą lepiej rosły. Trochę więcej już wiem na ich temat niż kilka lat temu, z ery przedogrodowiskowej.



Byliny, które dosadziłam rok temu w te miejsca nie były moim zdaniem dobrym pomysłem. Nie miałam jednak lepszego pomysłu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:21, 12 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Adela napisał(a)

To chyba najprzyjemniejsza praca w ogrodzie i czekanie na pierwszy kwiat


Wiesz Elu, to prawda. Chciałabym już je sadzić.
Rośliny są, torf i obornik jest, kora mielona jest, igły sosnowe są. Przytargałyśmy je z lasu z Zuzią ( trzy latka)w piątek. Zuzia ciągnęła wielki samochód z workiem wypełnionym igłami. Tylko zbuntowała mi się w połowie drogi i musiałam radzić sobie sama.
Ale za to potem w Żabce podczas obiecanych, nagrodowych zakupów już nie buntowała się. Zakupy zrobiła takie, że jej zabrakło 20 zł.

Wiesz Elu, nad dodaniem tego obornika granul. to się waham. Bogdzia i Mirka jego nie dodawały. Inne osoby dawały. I co Ty na to? Jak byś zrobiła?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 22:34, 12 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
basia3012 napisał(a)


Agnieszko, wysyłają do takich niecierpliwych jak ja.Mogli wysłać teraz lub wiosną. Ja wyraziłam zgodę na wysyłkę teraz. W razie dużych mrozów mam gdzie przechować, przy starym domu jest nieogrzewana szklarnia. Ale na razie stoją w obecnym ogrodzie, dużych mrozów nie widać. Na noc pozamykałam kartony, w dzień otworzę.
Z hortensje.pl dostałam tylko te rh z dużymi listkami Scarlet Wonder, będą na wrzosowisko. No i oczywiście pokazane wcześniej Nowe Zemble i Catawbiense Grandiflorum.
Z hortensjami zrobię tak jak radzicie i dopiero w marcu.


Uff, czyli do mnie przyjdą później .

Basiu, gdzieś czytałam, że ten granulowany obornik to lepiej sypnąć na rabaty i ewentualnie lekko przegrzebać. . Ale nie jestem tego pewna w 100%.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 23:35, 12 lut 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Agatorek napisał(a)


Uff, czyli do mnie przyjdą później .

Basiu, gdzieś czytałam, że ten granulowany obornik to lepiej sypnąć na rabaty i ewentualnie lekko przegrzebać. . Ale nie jestem tego pewna w 100%.


To byłoby nawet logiczne. Pod wpływem wilgoci całe "dobro" z obornika spłynie niżej czyli do korzeni.
Może przy sadzeniu rh tak zrobię.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies