Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

rozark 12:10, 17 kwi 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
a co teraz u ciebie kwitnie?
do zobaczenia w Opatówku .
____________________
pozdrowionka
Kojak 23:37, 18 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Reniu kwitnących roślinek mam mało, dlatego nie mogę się nimi chwalić. Do tego padł mi chyba na dobre laptop, więc na razie klikam z tabletu który nie ułatwia wklejania fotek. Ale w przyszłym tygodniu się poprawie.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kojak 22:31, 22 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Widzę, że sezon ogrodowy ruszył pełną parą, zamiera powoli ruch na forum, ilość wpisów w wątkach powoli maleje. Chociaż są I wyjatki. Ja dzisiaj zacznę od samokrytyki. Obiecywałem sobie, że do wyjazdu do Opatówka nie będę niczego kupował i okazało się jak słabą mam wolę. Wystarczyła wizyta u Ciepłuchy abym poległ. I co najgorszę kupiłem roślinki z poza listy chciejstw... na ten rok. A oto kusiciele tego weekendu:

Brzoza niska
brzoza
Brzoza karłowata golden treasure

Dwa derenie jadalne(oczywiście na potrzeby nalewkowe za parę lat ) odmiany kresowiak I golden glory, oraz forsycja ktora została zakupiona w innej szkółce z suchodrzewem chińskim przy okazji. Miałem tam kupić Tylko żelazo do mikstury Bogdzi. Już się boję Co to będzie na targach. Mam nadzieję, że samochody którymi pojedziemy będą małe.
Pozdrawiam wszyskich czytających Te słowa ogrodoholików.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Nikita 21:50, 27 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
No i tu muszę cię zmartwić Tomku...samochody będą 3 lub 4...więc wszystkie chciejstwa się zmieszczą!!!

PS. Ten suchodrzew chiński mnie wielce zainteresował...mus sobie go wygooglować.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 22:34, 27 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Dobrze Madziu że " od szefa wziąłem akonto"
____________________
TomekSosnowe zacisze
Nikita 10:11, 29 kwi 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jak tam, wczorajsze zadoniczkowane zakupy zaakceptowane przez resztę rodzinki?
I jaki kolor sasanki powinieneś kupić?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 20:37, 29 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Wczoraj miałem okazje poznać w realu część łódzkiej grupy ogrodowiska. Dziękuję za miłe spotkanie i porady, oraz dużo uśmiechu. Były to moje pierwsze tego typu targi, ale pragnę zdementować plotki niejakiej Nikity samochód nie był zapakowany tylko moimi roślinkami.

To są moje zakupy, głównie hosty ( Magda dzięki za porady I podpowiedzi), sasnki dla Żonki która je bardzo lubi, a do tej pory miała tylko te :

Teraz uzupełnię sprawozdanie ze szkółki Zymona, po pierwsze ogród pokazowy niestety okres kwitnienia magnoli jest na końcu:
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kojak 20:52, 29 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
A tak na marginesie to nie tylko ja zastanawiałem się nad roślinkami. Kiedy siedziałem zmęczony z boku zaobserwowałem prawdziwe konsylium ogrodowe:

Ta a może ta ładniejsza... Wreszcie post długich naradach biedna magnolia trafiła do samochodu I zajęła moje miejsce z przodu ku uciesze Nikity:

a tak serio dziękuję wszystkim za sympatyczne, pełne humoru spotkanie.
____________________
TomekSosnowe zacisze
elka_ 08:33, 30 kwi 2018


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Jestem z rewizytą
Wątek jeszcze niewielki,więc przeczytałam cały.
Masz piękną leśną posiadłość. Przy twojej energii i radom przyjaciół z "O", szybko zobaczymy pięknie urządzony zakątek. Zakupy już zapowiadają - będzie się działo.

Powodzenia
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Kojak 18:14, 02 maj 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Cały weekend majowy poświęcam działce I znajomym. Moje rododendrony w tym Roku postanowiły pójść w nowe przyrosty kwiatów będzie jak na lekarstwo, zapewno popełniłem jakieś błędy. Za to grzybów mam prawdziwy wysyp niestety nie jadalne.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies