Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 20:07, 12 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
nicol21 napisał(a)
a swoją drogą - czemu rozmazujesz część zdjęc zwykle w górnej cześci?

Haha wstyd się przyznać ale foty robię przeważnie na szybko telefonem a już mi komórka tyle razy spadła, że aparat się na mnie pogniewał :-/ dorobię się wkrótce nowego )))
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 20:15, 12 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
nicol21 napisał(a)
jak szerokie masz te gazony - tzn ziemie w gazonach? bo jesli patelnia, jesli ziemia ze sklepu tylko to bedzie dużo wody trzeba lać. niby ok jak jesteś w domu, ale wyjazd na wakacje może być przepłacony stratami.
sorry za potencjalnie złe wieści. Ale wiem, że mało miejsca macie żeby robić metrowe poletka w gazonach. jak otynujecie będzie fajniej, ale posać też co idzie w góre i dół


Się nie gniewam wręcz przeciwnie te gazony każdy mają po 50 cm szerokości tam gdzie ziemia. Ziemia jest z ogródka, z tego co było przekopane. A miejsce to straszna patelnia, tym bardziej po tych przebudowach za płotem mamy duuużo więcej słońca.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:29, 13 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy pomiędzy te 3 derenie za klonami wsadzić jeszcze hortensje? Czy może zrobi się tam zbyt ciasno, gdy krzaki się rozrosną? Gdzie nie spojrzeć w ogrodowisku wszyscy hortensje mają i zachorowałam na nie.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Magleska 06:31, 14 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
wg mnie za ciasno ale dopytaj mądrzejszych
ja hortki sadziłam co 1m i od cisów też coś ponad metr

mordeczkę miziam
miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nicol21 09:42, 14 kwi 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Rejzi napisał(a)


Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy pomiędzy te 3 derenie za klonami wsadzić jeszcze hortensje? Czy może zrobi się tam zbyt ciasno, gdy krzaki się rozrosną? Gdzie nie spojrzeć w ogrodowisku wszyscy hortensje mają i zachorowałam na nie.


ehhh obawiam się, że dereni będziesz się dość szybko pozbywać poniważ w tak małym ogródku zaraz dużo miejsca Ci zajmą i swoim pokrojem będą wprowadzać busz.
jak ruszą to mogą pożreć hortki - ale hortki bym kupiła żeby się umocniły i za rok jak już wyrzucisz derenie to będą lepiej kwitnąć. jedynie co to musisz daćim więcej miejsca/odstępu od dereni

ale jasno się za płotem zrobiło. no ale dobrze, że jeden kolor, choć szary przy dużym słoncu byłby lepszy niż biel bijąca po oczach.


aaa z tymi zdjęciami to myślałam że celowo rozmazujesz część obrazu

a czy na domek planujesz coś rzucić - w sensie jakąś roślinkę która by się tam ładnie pięła? ja bym zrobiła jeszcze kawałek rabatki po jednej stronie domku - tu gdzie masz świeżo posadzone drzewa i tam dała coś pnącego. albo różę, albo jakieś clematisa, albo winobluszcz.

jak szeroko masz zrobione nasadzenia przy ogrodzeniu - tam gdzie drzewa? czy dobrze widzę że trawy masz w linii z dereniami?
na razie jak derenie są małe to jest ok, ale jak ruszą to trawy Ci zginą, trawy i mniejsze rośliny powinny być bardziej z przodu.

dobra, nie komentuję bardziej bo znawca ze mnie żaden. ot parę doświadczen.

aaa, planujecie jeszcze krawędź rabatki z drzewami czy będzie taka naturalna?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Rojodziejowa 21:04, 14 kwi 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
Wpadam z rewizytą
Ale się dzieje u Ciebie! I jak szybko. Rach ciach, jedna wizyta w ogrodniczym i kupione, zasadzone. U mnie wszystko w ślimaczym tempie Zanim coś kupie to wszystko w promieniu 20km obejrzę i 5 razy się zastanowię
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rejzi 16:32, 15 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
wg mnie za ciasno ale dopytaj mądrzejszych
ja hortki sadziłam co 1m i od cisów też coś ponad metr

mordeczkę miziam
miłego dnia


Dzięki za info
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:35, 15 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Rojodziejowa napisał(a)
Wpadam z rewizytą
Ale się dzieje u Ciebie! I jak szybko. Rach ciach, jedna wizyta w ogrodniczym i kupione, zasadzone. U mnie wszystko w ślimaczym tempie Zanim coś kupie to wszystko w promieniu 20km obejrzę i 5 razy się zastanowię

Też tak mam. A potem tygodniami myślę czy dobrą decyzję podjęłam
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:48, 15 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
nicol21 napisał(a)


ehhh obawiam się, że dereni będziesz się dość szybko pozbywać poniważ w tak małym ogródku zaraz dużo miejsca Ci zajmą i swoim pokrojem będą wprowadzać busz.
jak ruszą to mogą pożreć hortki - ale hortki bym kupiła żeby się umocniły i za rok jak już wyrzucisz derenie to będą lepiej kwitnąć. jedynie co to musisz daćim więcej miejsca/odstępu od dereni

ale jasno się za płotem zrobiło. no ale dobrze, że jeden kolor, choć szary przy dużym słoncu byłby lepszy niż biel bijąca po oczach.


aaa z tymi zdjęciami to myślałam że celowo rozmazujesz część obrazu

a czy na domek planujesz coś rzucić - w sensie jakąś roślinkę która by się tam ładnie pięła? ja bym zrobiła jeszcze kawałek rabatki po jednej stronie domku - tu gdzie masz świeżo posadzone drzewa i tam dała coś pnącego. albo różę, albo jakieś clematisa, albo winobluszcz.

jak szeroko masz zrobione nasadzenia przy ogrodzeniu - tam gdzie drzewa? czy dobrze widzę że trawy masz w linii z dereniami?
na razie jak derenie są małe to jest ok, ale jak ruszą to trawy Ci zginą, trawy i mniejsze rośliny powinny być bardziej z przodu.

dobra, nie komentuję bardziej bo znawca ze mnie żaden. ot parę doświadczen.

aaa, planujecie jeszcze krawędź rabatki z drzewami czy będzie taka naturalna?


Derenie z tirzycami gdzieś podatrzyłam, co z tego będzie? Nie wiem, drogie nie były to najwyżej za kilka lat wykopię. Na domek bym coś dała, ale z przodu bo z boku od strony drzewek są jeszcze jedne drzwi do schowka. Nasadzenia mają około 1,5m od płotu, trawy mam blisko deteni ale derenie są bardziej z tyłu. Co krawędzi to myślimy o jakiś kamiennych i resztę rabaty korą wysypać.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 20:17, 15 kwi 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Urzekły mnie rozplenice. Długo kombinowałam gdzie by je wsadzić i znalazłam miejsce obok róż. Róże mimo sąsiedztwa choiny kanadyjskiej narazie dają radę. Obserwuję dalej co z nimi będzie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies