Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Mirka 15:37, 29 mar 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
popcorn napisał(a)
Kasia, nie mam, dopiero zaliczka dziś i umowa początkiem kwietnia.
Blisko moich Rodziców, raczej w tej okolicy zostaję, choć nigdy nie mów nigdy, już tyle razy się przeprowadzałam...

W nocy mroźno, ale słonko wychodzi ogródek mam posprzątany, pomidory na parapecie kiełkują, będę pikować karczochy i paprykę

Media w drodze, wystąpię o przyłącza, posadzę cisy wzdłuż choć jednej granicy, niech rosną. Posprzątam działkę, suche badyle. Dam ogłoszenie o drzewach - część starych owocowych do wycięcia i w zamian drewno do zabrania... może ktoś się zgłosi chętny

Projektu nie mam i o pozwolenie na budowę występować nie będę, bo to się przeterminowuje a nie mam pojęcia czy i kiedy będę mogła coś w sprawie zadziałać, raczej nie szybko.
Ale przed zakupem działki powinnaś wystąpić do urzędu o warunki zabudowy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 08:18, 30 mar 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mireczko, oczywiście. Ale działki nie kupię, na to wygląda...

tam jest plan zagospodarowania przestrzennego i cała działka jest budowlana. Ale sprawa się rypła...

miłego dnia!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:45, 03 kwi 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Byłam w poprzednim moim ogrodzie. Przytargałam sobie szparagi / pięć czteroletnich karp, ledwo to wykopałam i podniosłam I stado doniczek i skrzynek. Akcja sadzenie dzisiaj, jeszcze nie wiem gdzie...
I do małych doniczek wylądują popikowane rozsady pomidorków i fasoli.

Kupiłam w lidlu cebulki do sadzenia (czerwona i biała cebula, po 1,99 zł w przecenie) i razem z bobem miałam zamiar tam posadzić. I co? I nico. Bo śnieg spadł! Szlag. Szlag... heh

I teraz mam zimno na ustach i auto do czyszczenia z ziemi

Na działce z tego wszystkiego nie zrobiłam żadnych zdjęć. Mam mnóstwo małych ciemierników do przeniesienia, część z tych siewek kwitnie. Trochę krokusów.
Obcięłam hortensje, i róże na frontowej rabacie, mam teraz odcisk od sekatora na pamiątkę
Patyczki hortensjowe przywiozłam częściowo i muszę posadzić gdzieś tu, a nuż część się przyjmie. Niech rosną

miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:01, 03 kwi 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Posadziłam szparagi

Nie było lekko, bo najpierw zdjęłam trawnik. I wywożenie darni to jakaś masakra. Ziemia gliniasta, ciężka po zimie od wody...

Dwa rzędy bobu i biała cebula też w ziemi

Jutro poszerzam rabatę i sieję rzodkiewki i sałaty



____________________
Mój nowy ogródek
margaretka3 09:27, 04 kwi 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Karola, szparagi masz z siewu?
Wysiałam w tym roku, ale nie skiełkowały.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
popcorn 10:24, 04 kwi 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak, mają już 4 lata.
Próbuj! Może miałaś jakieś trefne nasiona??

kiedy wysiać brokuły szparagowe? Prosto do gruntu, czy na parapet?

buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
margaretka3 10:29, 04 kwi 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Nasiona z tamtego roku, może straciły już zdolność kiełkowania, nie orientuję się w temacie.

Brokuły możesz do gruntu, różyczki zawiążą w przyszłym roku.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
popcorn 10:42, 04 kwi 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Spróbuj ponownie. Warto!
Choć właśnie sobie pomyślałam że z paczki nasion mam 5 sadzonek... więc może one tak mają że z tym kiełkowaniem kicha?

nie wiedziałam że brokuły są dwuletnie! Dziękuję
____________________
Mój nowy ogródek
margaretka3 10:46, 04 kwi 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Te szparagowe, tak, dwuletnie. A jak nie przemarzną i nie staną się pożywką saren, to nawet wieloletnie
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
popcorn 11:25, 04 kwi 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ooo, super dziękuję!
Ale fajnie! Lubię takie rośliny
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies