Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

sarenka 16:04, 11 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
violaskom napisał(a)

Miałam go, ale u mnie nie chciał rosnąć. W ogóle powojniki u mnie słabo rosną, jedynie ten Etoile Violette rośnie jak szalony. Generał Sikorski jest znacznie mniejszy i nie wymaga tak potężnej podpory.

Jednak białego potrzebuje żeby pasował do morelowej róży ( u teściowej) bo u mnie fiolet/ niebieski może być
____________________
Magda W samym sloncu
ElzbietaFranka 19:04, 11 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
violaskom napisał(a)

Gosia byłam i nie mam pojęcia co to może być. Te liście nie pasują mi do niczego co do tej pory wysiewałam. Musisz poczekać na kwitnienie. Ja swoje petunie wysiewam w połowie lutego i to chyba za wcześnie. Już drugi rok miałam petunie bardzo długie, poplątane i nie mogłam wsadzić ich do gruntu bo było cały czas zimno. Ja w tym toku wysadzałam je dopiero ok. 17 maja. W między czasie były zaatakowane przez wszystko co lata.
Tak wyglądały 9 kwietnia i w takim stanie nadają się do wynoszenia na zewnątrz i wysadzania.

Przez to, że długo było zimno i były przymrozki wysadzane były w takim stanie. Zdjęcie z 11 maja. Na zdjęciu tego nie widać, ale pędy już są długie i poplątane między sobą, mimo że na tatce jest tylko 10-11 petunii.





Witam Violi

Poprostu to nie możliwe że tak ładnie wyglądają petunie takie dorodne.
W tym roku też posiałam bo pozazdrościła tobie ale u mnie takie miernoty w skrzynkach. Niby kwitną ale jakieś długie. U ciebie przysadziste kępy.

Odnośnie powojników też nie mam ręki. Po trzech latach wyrósł taki duży musisz mieć wyjątkowy miejsce dla niego i odmiana zapisałam nazwę

Bardzo dużo kwiecia u ciebie. U mnie leje po kilka razy dziennie i mam różana tragedię. Może drugie kwitnienie będzie lepsze. Nic nie można zrobić bo komary tną.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:26, 11 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874








Violi piękny szpaler białych petunii. Gdzie ty kupujesz te nasiona że takie ładne sadzonki ci rosną. To jakieś markowe. Czytałam jak pisałaś o odmianach ale gdzie je można kupić. Daj namiary.

Przyglądałam się w niektórych miejscach ziemi w jakiej rosną rośliny. Widać że to lekka próchnicza ziemia nie jest zbita. To pewnie jest sukces w rozwoju roślin.
Masz czysto brak chwastów i to bez kory.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Helen 20:57, 11 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
violaskom napisał(a)
Właśnie przesadziłam rudbekię Cherry Brandy. Jest zostawiona w cieniu, w ziemi i wodzie.

Czy jedna czeka na mnie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:15, 11 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)

Czy jedna czeka na mnie?


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Ania111 22:21, 11 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
violaskom napisał(a)





Viola ,
Nawet z wrażenie nie wiem co napisać ,
Może zabrzmi to lakonicznie ,
ale pięknie ,
idealnie

I już masz kwitnącego hibiskusa ?
U mnie dopiero licie dostał ,
i minimalnie pączka widać
____________________
Ania Spelnione marzenie
nyna76 00:51, 12 lip 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
W takim razie udam się na żebry do Reni ... (po nasiona Cherry Brandy)

Swoją drogą gdzie tu sprawiedliwość że sieje się u tego co ich nie chce ? haha
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
sylwia_slomc... 01:03, 12 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
violaskom napisał(a)



.

Cudowności, a ilość kwiatów na liliowcach niesamowita
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 10:35, 12 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez nie mam reki do powojnikow, niestety. Fajna ta runbeckia, z czym ja zestawiacie?
____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 21:51, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
U Ciebie to trzeba by zapisywać inspiracje, żeby zrobić coś podobnego. Zostawiam swój zachwyt.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies