Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:44, 03 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ania111 napisał(a)



… i dobrze Wacku ,
czasem taki odpoczynek to najlepsza część dnia
fotki udane ,
wiec dzień zaliczony

Zajmując się kwiatami bardzo wypoczywam. Sprawia mi to wielką radość. Najbardziej lubię po pracy przy roślinach usiąść i patrzeć na efekty pracy. Nawet wtedy gdy te efekty są znikome.
A dni nie zaliczam, tak szybko pędzą. Coraz szybciej, coraz szybciej.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 23:19, 03 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

To GOLDELSE

Niestety po deszczach tak pięknie nie wygląda.
Piękna ta różyczka, u mnie deszcz też zniszczył kwiaty na różach. Nie nadążam z obcinaniem zaschniętych i zgnitych kwiatostanów.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 23:24, 03 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Piękna ta różyczka, u mnie deszcz też zniszczył kwiaty na różach. Nie nadążam z obcinaniem zaschniętych i zgnitych kwiatostanów.

To tak jak i ja.
Jutro wchodzę z sekatorem do róż.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 11:37, 05 lip 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, ja też mam problem z komponowaniem
Zachwycam się u innych, próbuję powielić i nie wychodzi
Doszłam więc do wniosku, że będę oglądać na O., a u siebie jak wyjdzie
Myślę, że to zdrowe podejście i nie stresuje

Nawet przez ekran Twój staw i las emanuje spokojem, urokiem kwiatów i zapachami

Pójdę z tabletem pokazać moim liliowcom jak mają kwitnąć, może to coś pomoże
Jak nie, będę się zachwycać Twoimi
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dorota123 16:28, 05 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dlaczego tak chcecie zachować jedną kolorystykę, zapanować nad kolorem. Piszesz, że Ci się u mnie podoba, a ja mam wszystkie kolory świata. Owszem dobieram rośliny obok siebie pasujące kolorem, ale za kawałek rabata jest już w innej tonacji. Zauważyłeś ostatnio napisałam Ci że to moja ulubiona rabata. To zdjęcie to końcówka rabaty. Na pół dzieli ją jodełka. Za jodełką w stronę bramki jest rabata w tonacji różu, błękitu i bieli. Ja tam lubię takie kolorowe jarmarki i nie boję się żółtego, czerwonego, pomarańczowego. Wbrew trędom jakie panują. Bawcie się kolorem w ogrodach, dawajcie jakieś rośliny łączące w całość.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 20:56, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, ja też mam problem z komponowaniem
Zachwycam się u innych, próbuję powielić i nie wychodzi
Doszłam więc do wniosku, że będę oglądać na O., a u siebie jak wyjdzie
Myślę, że to zdrowe podejście i nie stresuje

Nawet przez ekran Twój staw i las emanuje spokojem, urokiem kwiatów i zapachami

Pójdę z tabletem pokazać moim liliowcom jak mają kwitnąć, może to coś pomoże
Jak nie, będę się zachwycać Twoimi[/quote

Tak Grażynko, to zdrowe podejście. I ja uważam, że najważniejszym jest fakt, ze nasze ogrody właśnie nam się podobają. Bo są nasze
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:26, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Dlaczego tak chcecie zachować jedną kolorystykę, zapanować nad kolorem. Piszesz, że Ci się u mnie podoba, a ja mam wszystkie kolory świata. Owszem dobieram rośliny obok siebie pasujące kolorem, ale za kawałek rabata jest już w innej tonacji. Zauważyłeś ostatnio napisałam Ci że to moja ulubiona rabata. To zdjęcie to końcówka rabaty. Na pół dzieli ją jodełka. Za jodełką w stronę bramki jest rabata w tonacji różu, błękitu i bieli. Ja tam lubię takie kolorowe jarmarki i nie boję się żółtego, czerwonego, pomarańczowego. Wbrew trędom jakie panują. Bawcie się kolorem w ogrodach, dawajcie jakieś rośliny łączące w całość.


Dorotko,
moja tęsknota za doskonałością wynika z tego, że tak wiele ogrodów w życiu widziałem. Są wśród nich takie jak mój: rosną sobie kwiatki na rabatce, cieszą oczy i sprawiają radość bo są nasze.
Są takie gdzie różnorodność roślin ich rzadkie występowanie doskonała kondycja budzi podziw.
Są i takie w których układ rabat, ich kształt, osie widokowe, zaskakujące zakątki, makra i skala mikro, kompozycje roślin, ich wzajemne wspieranie kolorami, wysokością zachwyca. W takich ogrodach czuję się wspaniale. One odróżniają się od siebie ale cechuje je staranność ogrodników, ich kunszt w doborze roślin.
Zakładając swój mały Przedogródek pod Dębem oczami wyobraźni widziałem ogrodniczy obraz godny Rubensa. Wyszedł mi bohomaz. Na szczęście kocham to swoje miejsce. Nie jestem Rubensem ogrodów lecz malarzyną. Jednak ogrodników godnych Rubensa jest niewielu. Zdaję sobie z tego sprawę. Dla mnie mój Przedogródek jest piękny. Jak często powtarzam: bo jest mój. Lubię w nim posiedzieć po pracy.
Jestem jednak ambitny. Rubensa nie dogonię ale wzorem są dla mnie Wojsławice, ogród w Goczałkowicach, ogród botaniczny w Augsburgu czy niektóre ogrody przypałacowe, wiele z ogrodów prezentowanych na Ogrodowisku.

Będę dalej tworzył rabaty. Później je zmieniał. Tak czyni wielu z nas. A wszystko to dla radości z tworzenia czegoś pięknego z roślin. A wszystko to dla radości jaką daje życie z jego fragmentem który nazywamy ogrodami.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:34, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
zabiorę Was dzisiaj w piękne miejsce.
Kiedy przekroczysz furtkę

przywita Cię najpierw pagoda z jasnym klonem błyszczącym w półmroku.

zrobisz krok w lewo i natkniesz się na bambusowe ciurkadełko

dalej zbiór bonsai tworzonych przez kilkadziesiąt lat

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:40, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
ścieżką dalej z rosnącymi wzdłuż

Każda roślina w tym ogrodzie to bonsai, suchy strumień wije się śród drzewek

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:43, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies