Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 22:27, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
spotkałem starego Wietnamczyka

pokazał mi

Czy to zatoka Ha Long Bay? Zapytałem wspominając widziane cudo.
Nie, tam mieszkam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:32, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
wyjaśnił mi również, że Japończycy w swych ogrodach, dla osiągnięcia harmonii i spokoju pokazują suche oceany, strumienie i rzeki
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:42, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166

Czy dojrzycie małego wędkarza który siedząc pod drzewem łowi wędka ryby w przestworzach oceanu?

mieszka tu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 22:44, 05 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Dorotko,
moja tęsknota za doskonałością wynika z tego, że tak wiele ogrodów w życiu widziałem. Są wśród nich takie jak mój: rosną sobie kwiatki na rabatce, cieszą oczy i sprawiają radość bo są nasze.
Są takie gdzie różnorodność roślin ich rzadkie występowanie doskonała kondycja budzi podziw.
Są i takie w których układ rabat, ich kształt, osie widokowe, zaskakujące zakątki, makra i skala mikro, kompozycje roślin, ich wzajemne wspieranie kolorami, wysokością zachwyca. W takich ogrodach czuję się wspaniale. One odróżniają się od siebie ale cechuje je staranność ogrodników, ich kunszt w doborze roślin.
Zakładając swój mały Przedogródek pod Dębem oczami wyobraźni widziałem ogrodniczy obraz godny Rubensa. Wyszedł mi bohomaz. Na szczęście kocham to swoje miejsce. Nie jestem Rubensem ogrodów lecz malarzyną. Jednak ogrodników godnych Rubensa jest niewielu. Zdaję sobie z tego sprawę. Dla mnie mój Przedogródek jest piękny. Jak często powtarzam: bo jest mój. Lubię w nim posiedzieć po pracy.
Jestem jednak ambitny. Rubensa nie dogonię ale wzorem są dla mnie Wojsławice, ogród w Goczałkowicach, ogród botaniczny w Augsburgu czy niektóre ogrody przypałacowe, wiele z ogrodów prezentowanych na Ogrodowisku.

Będę dalej tworzył rabaty. Później je zmieniał. Tak czyni wielu z nas. A wszystko to dla radości z tworzenia czegoś pięknego z roślin. A wszystko to dla radości jaką daje życie z jego fragmentem który nazywamy ogrodami.
Nasuwa mi się jedna myśl - wysoko mierzysz, ja aż taka ambitna nie jestem. Nie mam na to ani warunków, ani finansów, a siły u mnie to towar reglamentowany. Dobrze, że mierzysz wysoko, zawsze twierdzę, ze wzorować należy się na lepszych od siebie. Ja swój ogródek tworzę metodą prób i błędów, sama go sobie wymyślam i lubię go, bo jest mój.

JARKÓW to piękne miejsce na mapie ogrodowej. Uwielbiam to miejsce, dobrze, że byłam w tym ogrodzie. Miło jest sobie przypomnieć te cudowne widoki. Tej młodszej części nie znam, bo jak byłam to ona była w fazie tworzenia. Uwielbiam takie ogrody, miło że dzielisz się tym co sam oglądasz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 22:44, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
pozdrawiamy wszystkich zaglądających
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Kasiolaaa 22:44, 05 lip 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
super wycieczka ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Waclaw 22:46, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Katkak napisał(a)
Cudne miejsce

Cudne.
Co roku je odwiedzam po kilka razy.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 22:47, 05 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Czy dojrzycie małego wędkarza który siedząc pod drzewem łowi wędka ryby w przestworzach oceanu?

mieszka tu
Pamiętam jak byłam po raz drugi w tym ogrodzie i dosłownie szukaliśmy z synem właśnie tego wędkarza.

Miło Was widzieć
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 22:47, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale wycieczkę nam zapodałeś

Cieszę się, że się spodobała
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:53, 05 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
sylwia_slomczewska napisał(a)
A masz runiankę? Bo jak nie to następnym razem mogę dać

Trochę mam. Otrzymałem od Anitki w Wojsławicach.
Jedną uszczknąłem, nie powiem gdzie. Teraz po deszczach pięknie bujnęła.
Będę ją rozmnażał ale jeszcze chyba nie w tym roku.
Dziękuję Sylwia. Przy najbliższej okazji chętnie przyjmę jeśli będziesz ograniczała.
A może to właśnie teraz jest czas na rozmnażanie?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies