Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 08:12, 27 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)
Wacław
piękne kwiatuchy

i powiem ,że plewić to Ty potrafisz -cienista idealnie uporządkowana

Madziu! Z Twoich ust , taka pochwała! Bardzo dziękuję
Daleeeeeko porządkowi na moich rabatach do Twojego oraz innych na O. ale gonię, gonię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 08:15, 27 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale kwiecia już kwitnie Cienista oplewiona na cacyJak fiołki przetrwały? bo już powinny ładne być
Edit dopatrzyłam się, że ładne kępki już, można podzielić na więcej, ale powinny się już wysiać w tym roku

Tak, pięknie przetrwały i rozrosły się. Będę je dzielił ale przed kwitnieniem nie zdążyłem. Rozsadzę później. Teraz mam przymusowy "postój" w domu A pogoda dopisuje.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 17:51, 29 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Też chwalę efekty plewienia, widzę, że nieźle rozrosły się posadzone rośliny.

Wacku, kup plastikowe wiadra budowlane /są tanie/, możesz owinąć jutą, albo materiałami moczonymi w cemencie lub betonie /filmiki na youtubie/.
I obetnij dna w wiadrach, moje skrzynie takie są.
Ewa Anda tak mi poradziła, róża pociągnie dobroci z ziemi, którą wsypiesz, a korzenie pójdą w glebę po wodę.
Bo uprawa w donicach z dnem wymaga przycinania korzeni, według mnie to kłopotliwe.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 20:45, 29 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Też chwalę efekty plewienia, widzę, że nieźle rozrosły się posadzone rośliny.

Wacku, kup plastikowe wiadra budowlane /są tanie/, możesz owinąć jutą, albo materiałami moczonymi w cemencie lub betonie /filmiki na youtubie/.
I obetnij dna w wiadrach, moje skrzynie takie są.
Ewa Anda tak mi poradziła, róża pociągnie dobroci z ziemi, którą wsypiesz, a korzenie pójdą w glebę po wodę.
Bo uprawa w donicach z dnem wymaga przycinania korzeni, według mnie to kłopotliwe.


Dziękuję Grażynko za radę. Być może tak zrobię bo odpowiednio duże donice a już zwłaszcza eleganckie są koszmarnie drogie. Szukałem już odpowiednio dużych koszy na śmieci ( aby je owinąć) ale taki który ewentualnie by się nadawał kosztuje 70 zł. A i tak obecnie nie ma ich w sprzedaży. Potrzebne 3 szt. Wolę te pieniądze przeznaczyć na rośliny. Szukałem odpowiednio dużych pojemników ale nie znalazłem. Wiadra bez dna mogą stać jedynie w jednym miejscu a ja chciałbym aby były przenośne. Znalazłem w necie prosty sposób na wykonywanie donic z betonu. Może się zdecyduję jednak nie teraz. Teraz nie mogę.
A może machnę ręką i posadzę do gruntu? Jednak specjalnie kupowałem niewysokie róże - do donic właśnie. Nie wiedziałem, że muszą mieć tak dużo miejsca. Myślałem, że duże garnki wystarczą. No cóż - uczę się na błędach. Rozważam wykonanie donic z drewna ale nie jestem pewien czy eleganckie róże będą dobrze wyglądały w drewnie. ( choć może lepiej niż w plastiku?)
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 21:53, 29 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Róże dobrze wyglądają w drewnie, tak sielsko. Możesz to drewno z zewnątrz elegancko pomalować na szaro i ewentualnie przyozdobić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 01:14, 30 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, rozumiem problem, dla mnie wszystkie donice są drogie
Te moje skrzynie na róże zrobiłam z rollborderów, bo były tanie /przecena/ ok. 18 zł za sztukę /40 wys. x 2 m długości/.
Teraz zakupiłam beton i będę robić donice bez dna, niestety mam problem: z czego zrobić formy?
Myślałam, że zrobię ze styropianu /został po robieniu dachu/, ale okazał się kruchy i z planu nici
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 08:53, 30 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Róże dobrze wyglądają w drewnie, tak sielsko. Możesz to drewno z zewnątrz elegancko pomalować na szaro i ewentualnie przyozdobić.

Myślałem o drewnianych ale miałem wątpliwości.
Twój autorytet Ewo je rozwiał.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 08:58, 30 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, rozumiem problem, dla mnie wszystkie donice są drogie
Te moje skrzynie na róże zrobiłam z rollborderów, bo były tanie /przecena/ ok. 18 zł za sztukę /40 wys. x 2 m długości/.
Teraz zakupiłam beton i będę robić donice bez dna, niestety mam problem: z czego zrobić formy?
Myślałam, że zrobię ze styropianu /został po robieniu dachu/, ale okazał się kruchy i z planu nici


Zrób z desek. Od strony betonu daj gładką folię. Dobrze napręż folię aby nie była zwinięta. Ścianki będą gładkie. Mąż będzie wiedział.

Jeśli wystarczy mi zapału to dla siebie zrobię betonowe, metodą wietnamską

https://www.youtube.com/watch?v=4X3VnDoHGR8.

Jeśli nie, to drewniane.
Teraz i tak jestem "uziemiony".
Podlać by się przydało. Nie mogę ruszyć się z domu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 11:45, 30 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, wielkie dzięki za filmik, nie trafiłam na tę wietnamską metodę, a jest niegłupia.
Nie wiem, czy tym sposobem można zrobić kwadratowe donice, muszę poszukać na youtubie.
Życzę zdrowia, bo rozumiem, że tego dotyczy "uziemienie".
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Waclaw 14:31, 30 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Wacku, wielkie dzięki za filmik, nie trafiłam na tę wietnamską metodę, a jest niegłupia.
Nie wiem, czy tym sposobem można zrobić kwadratowe donice, muszę poszukać na youtubie.
Życzę zdrowia, bo rozumiem, że tego dotyczy "uziemienie".

Tak, Grażynko, przeiębienie. jutro idę na wymaz.

Metoda wietnamska dotyczy okrągłych pojemników. Należy do niej mieć odpowiedni szablon. Jeśli się zdecyduję muszę zrobić dwa odpowiednie szablony.

Prostokątny, uważam znacznie łatwiej zrobić. Należy zbić z desek dwie formy, wstawić jedną w drugą i przestrzeń miedzy nimi wypełnić zaprawą. Widziałem w necie, że do zaprawy dodają mocno pokruszony styropian. Wówczas donice są lżejsze.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies