Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 08:41, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kupiłem trzy róże i posadziłem w sagankach

Jeszcze garnki z błota muszę oczyścić.

To Claire Marshall, Munsted Wood i Princess Aleksandra of Kent.

Nauki Ewy nie idą w las
Trochę się obawiam czy nie są posadzone ciut za wysoko bo szyjkę powinny mieć zasypaną ale już nie chciałem na siłę wciskać, Po obcięciu, korzenie są sztywne i nie poddają się.
Jak myślicie? Wcisnąć jeszcze niżej?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 08:43, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Wacku, wybrałeś przepiękne róże Wydaje mi się jednak, że te garnku są zbyt płytkie na róże. Ile mają wysokości?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 08:47, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Kilka cieplejszych dni i wiosna kwieciem maluje

Te ostatnie żonkile rosną pod płotem. Posadziła je moja mama wiele lat temu. Bez chuchania i dmuchania, rosną sobie w trawie i brak zabiegów w ogóle im nie przeszkadza. Po przekwitnieniu ścinam liście kosiarką a one w kolejnym roku i tak obficie kwitną
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 08:50, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Kupiłem stare drzwi. Bedę robił "drzwi do lasu", tzn. do Przedogródka.
Na razie oskrobałem z łuszczącej się farby. kupiłem żel do jej usuwania. Na ile potrafię - będę je poddawał renowacji.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 08:54, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Wacku, wybrałeś przepiękne róże Wydaje mi się jednak, że te garnku są zbyt płytkie na róże. Ile mają wysokości?

Trafiłaś w sedno Ewo.
Nie pamiętam wymiarów ale korzeń oparł się już o drenaż. Pamiętam jedynie że dwa maja pojemność 16 l a jeden 18l.
Czy posadzić je do większych doniczek? Na razie większych nie posiadam. Ale jeśli trzeba ...
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 09:06, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
One potrzebują dużych donic. Moje róże mieszkają w donicach o ok. 50cm wysokości i ok. 30 szerokości. Wtedy można też głębiej je wsadzić tak, żeby była ochrona zimą. Do takich saganków sadzilabym rośliny sezonowe, np. begonie, fuksje, Lobelia erinus itp. Jeśli chcesz jednak byliny, to np. niewielkie funkie też dałyby w takich radę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 09:59, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Mus przesadzić.
Dziękuję za radę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 16:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Pozdrawiam Dorotko.
W tym roku zdążyłem jedynie sprzątnąć jedną rabatę.Do "zrobienia pozostałe ale i na tych kwitną wiosenne kwiaty. na razie hiacynty i cebulice ale już szykują się następne. Chciałbym im trochę pomóc ale wciąż leje deszcz ze śniegiem. Zimno i nieprzyjemnie.
Znalazłem w necie szkółkę z wyjątkowymi i pięknymi piwoniami. Na razie nie kupuję bo drogie( 40 - 150 zł) ale być może w porze kwitnienia piwonii wybiorę się do nich na zakupy.
Hiacynty masz na balkonie i rabatach śliczne, uwielbiam ich zapach. Mnie rośliny cebulowe nie za bardzo rosną w pojemnikach, więc sadzę je tylko do gruntu. Kilka róż też mam w donicach, ale będą tam tylko do jesieni. Może wtedy znajdę dla nich miejscówkę.
Ja prawie wszystkie funkie mam w donicach i skrzyneczkach. Posadzone są duże karpy i tak rosną już 3 lata.
U nas podobna pogoda, ale jak tylko cieplej to sieję warzywa, bo te marketowe mój organizm nie przyswaja.
Ciekawa jestem tych piwonii, dla mnie trochę za drogie.
TAKA kolorowa wiosna cieszy najbardziej, a u Ciebie dużo roślinek już kwitnie.
Pozdrawiam Was
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 19:10, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5273
Piękne te hiacynty. Pewnie upojnie pachnie w mieszkaniu.
Garnki zabójczo wyglądają. Nawet jak przesadzisz róże, to koniecznie posadź tam co innego.
Rzeczka narcyzowa raduje oczy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 20:10, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Hiacynty masz na balkonie i rabatach śliczne, uwielbiam ich zapach. Mnie rośliny cebulowe nie za bardzo rosną w pojemnikach, więc sadzę je tylko do gruntu. Kilka róż też mam w donicach, ale będą tam tylko do jesieni. Może wtedy znajdę dla nich miejscówkę.
Ja prawie wszystkie funkie mam w donicach i skrzyneczkach. Posadzone są duże karpy i tak rosną już 3 lata.
U nas podobna pogoda, ale jak tylko cieplej to sieję warzywa, bo te marketowe mój organizm nie przyswaja.
Ciekawa jestem tych piwonii, dla mnie trochę za drogie.
TAKA kolorowa wiosna cieszy najbardziej, a u Ciebie dużo roślinek już kwitnie.
Pozdrawiam Was


Dziękujemy za pozdrowienia. Wzajemnie - pozdrawiamy.
Szkoda, że z powodu covida nie można się spotykać.
Ja od dwóch dni plewię cienistą rabatę. Jeszcze sporo zostało ale dzisiaj chłód i zimny wiatr mnie wygonił.
Mam spore plany ogrodowe na ten rok. Co się uda zrealizować? Zobaczymy. Piwonie to jedne z moich ulubionych kwiatów ale w tym roku mam nadzwyczajne wydatki i nie mogę kupować tak drogich kwiatów.
Żonkile rozpoczęły kwitnienie i pięknie to wygląda.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies