Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Monia81 21:39, 23 maj 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Czytam, że remont, więc życzę żeby gładko poszło u Ciebie azalie też w natarciu, pięknie kwitną, wiosna na całego pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Waclaw 22:06, 23 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
gogo napisał(a)
Podobają mi się Twoje azalie i cała reszta

To miłe Grażynko
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:10, 23 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Monia81 napisał(a)
Czytam, że remont, więc życzę żeby gładko poszło u Ciebie azalie też w natarciu, pięknie kwitną, wiosna na całego pozdrawiam

Remont się ciągnie jak flaki z olejem.
Deszcze nie pozwalają działać w Przedogródku.
Czas rododendronów nadchodzi. Szkoda, że kwitną tak krótko. Ale jak już kwitną to ... kwitną
Szkoda, że Bogdzia zamilkła ale rozumiem - wzrok. Byłoby co oglądać.
I ja pozdrawiam Moniu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 19:32, 24 maj 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Waclaw napisał(a)



O rany jakie rabaty i jak ladnie zarastają! Irysy mas zbardzo dorodne. Remontu współczuje ale po wszystkim jest ulga
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
daszum 22:43, 24 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Wacław, u Ciebie szykują się naprawdę duże zmiany: zmiana miejsca zamieszkania, przejście na emeryturę.

Teraz będziesz miał dużo czasu na realizację wszystkich swoich pasji
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
basia3012 23:50, 24 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Wacku, obejrzałam i poczytałam. Pięknie wszystko rośnie.
Z tą nową rabatą się zastanawiam, może trzeba byłoby usunąć ostrym szpadlem trawę. Samą wierzchnią warstwę. Nie wiem jak ten sprzęt, o którym piszesz działa ale żeby potem trawa nie wyrastała Ci całymi plackami.
Ta hakonka to chyba Aureola? Zauważyłam zielony pasek po środku. Już jest ładna a będzie z wiekiem jeszcze bujniejsza.
Inne kwiecie tez piękne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 12:42, 25 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)


O rany jakie rabaty i jak ladnie zarastają! Irysy mas zbardzo dorodne. Remontu współczuje ale po wszystkim jest ulga


Kasiu, jesteś nad wyraz łaskawa dla moich rabat. Bardzo dziękuję za pochwałę. Irysy lubię i posadziłem dwa lata temu. Teraz się rozrosły i pokazują urodę.
Remont trwa i trwa i trwa. Na szczęście mam gdzie mieszkać i mnie ta uciążliwość nie dotyka
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:46, 25 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Wacław, u Ciebie szykują się naprawdę duże zmiany: zmiana miejsca zamieszkania, przejście na emeryturę.

Teraz będziesz miał dużo czasu na realizację wszystkich swoich pasji

To prawda Danusiu. Zmiany duże ale ja nie lubię stagnacji.
Nowe mieszkanie to radość z zamieszkania z Przedogródkiem. Łatwość opiekowania się nim bo jest za oknem.
Emerytura to powinien być okres zwolnienia tempa życia ale na razie się na to nie zanosi bo rozstanie z pracodawcą jest burzliwe. Poza tym wolałbym mieć 30 lat i przed sobą świat. Został "tylko" świat
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 12:54, 25 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
Wacku, obejrzałam i poczytałam. Pięknie wszystko rośnie.
Z tą nową rabatą się zastanawiam, może trzeba byłoby usunąć ostrym szpadlem trawę. Samą wierzchnią warstwę. Nie wiem jak ten sprzęt, o którym piszesz działa ale żeby potem trawa nie wyrastała Ci całymi plackami.
Ta hakonka to chyba Aureola? Zauważyłam zielony pasek po środku. Już jest ładna a będzie z wiekiem jeszcze bujniejsza.
Inne kwiecie tez piękne.

Dziękuję Basiu za pochwałę.
Na razie się nie przejmuję nową rabatą. Najważniejsze, że wiem jaki ma mieć kształt i w jakim miejscu ma być. Na razie przykryje kartonami aby zniszczyć trawę. Czy ona zdąży zniknąć czy nie użyję kultywatora. Jest to urządzenie które "miele" ziemię. Ze wszystkim co na niej rośnie. Wiem, ze jeśli zmielę żywe korzenie traw to będą znakomicie rosły. Jednak doszedłem do wniosku, że usuwanie takich wschodzących chwastów, mimo że będzie ich wiele, to z pulchnej ziemi nie będzie takie trudne.
Hakonkę kupowałem jako Hakonechloa Gold. Jaka jest? Może i Aureola. Czekam aż się rozrośnie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 23:30, 25 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Waclaw napisał(a)

Dziękuję Basiu za pochwałę.
Na razie się nie przejmuję nową rabatą. Najważniejsze, że wiem jaki ma mieć kształt i w jakim miejscu ma być. Na razie przykryje kartonami aby zniszczyć trawę. Czy ona zdąży zniknąć czy nie użyję kultywatora. Jest to urządzenie które "miele" ziemię. Ze wszystkim co na niej rośnie. Wiem, ze jeśli zmielę żywe korzenie traw to będą znakomicie rosły. Jednak doszedłem do wniosku, że usuwanie takich wschodzących chwastów, mimo że będzie ich wiele, to z pulchnej ziemi nie będzie takie trudne.
Hakonkę kupowałem jako Hakonechloa Gold. Jaka jest? Może i Aureola. Czekam aż się rozrośnie.

Rozrośnie się, oj rozrośnie. U mnie zaczęła pełznąć na boki. I teraz rośnie w donicach. Oczywiście w doniczkach zakopana na rabacie. Nie ucieknie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies