Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

gogo 02:28, 11 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ho, ho, ho, ale masz już pięknie kolorowo i bogato na rabatach
I wszystko niesamowicie urosło
Podziwiam za prace przy warzywniku, tylko patrzeć jak będą obfite zbiory
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
sylwia_slomc... 09:42, 11 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81567
Już się kolejka po irysy ustawia. Jak Ci się bardziej rozrosną to się będę uśmiechać. Może po remoncie domu. Ja mogę dać takich fioletowo wrzodowych nie umiem inaczej określić tego koloru. Mam cały łan liści, a kwiatka w tym roku w tym łanie żadnego bo babcia je w ubiegłym roku parę razy ścięła do zera
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 09:10, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Trochę mnie nie było ale wczoraj wróciłem
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:13, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
basia3012 napisał(a)
Masz rację, piękna jest ta Twoja Zembla. I taka ładna bez cięcia? A ile ma lat (tak około)?

Krzew nie był cięty Basiu. Nie pamiętam kiedy był sadzony. Na pewno sporo lat ( około 20?). Jestem z niej bardzo dumny
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:31, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Gosialuk napisał(a)
Irysy masz bardzo ciekawe. Ładnie wygląda ta rabatka z nimi.
Piwoniom podpórki sam spawałeś? Mógłbyś mi narysować jak wyglądają i jakie mają wymiary. Spróbuję teścia namówić na taką robótkę.
Ja pod blokiem też mam rabatkę pod dwoma dużymi klonami i wczoraj tylko latałam z wiadrem i konewką. Niektóre jeżówki już przywiędły. Ale twoja cienista mimo wszystko nabrała już masy. A za rok będzie tam łan niebieskości.


Irysy kupowałem w specjalistycznej szkółce przed chyba czterema laty. Z tej rabaty to jestem zadowolony a jednocześnie - nie. Zadowolony bo jest szczelnie wypełniona i wciąż coś na niej kwitnie. Niezadowolony bo to taki misz - masz. Niestety nie potrafię spójnie zaprojektować krajobrazu. Wędrując po parkach podziwiam kompozycje. Często widzę obrazy roślinami malowane. Wydawało by się, że najprostszą metodą jest przenoszenie rozwiązań do własnego ogrodu ale w moim przypadku to się nie udaje.

Podpórki wykonałem przy pomocy spawacza. Kółka zwinąłem z drutu w specjalistycznej firmie. Druty pociąłem i poszlifowałem sam. Kulki stalowe - kupiłem. Wymiary dobrałem do moich roślin. Gosiu, wymiary dobierz do swoich piwonii. Moje mają wysokość 60 cm, część ma 40 cm ale już widzę, że dla niektórych piwonii są zbyt niskie. Będę dorabiał takie na 70 lub na 80 cm. Średnice kółek też zależą od wielkości karpy. Dolne kółka są nieco mniejsze od górnych. Te moje mają: dolne 40 cm, górne 60 cm. Już widzę, że niektóre są zbyt małe.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:36, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
zawitka napisał(a)
Faktycznie wielka ta Zembia to moją chyba muszę przesadzić jak ona taka wielka będzie. Sliczny pęczek irysków żółtych .


Dziękuję Ci bardzo za pochwałę
Lubię te swoje roślinki. Pierwsze kroki po przyjeździe skierowałem nie do drzwi domu lecz do roślinek właśnie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:38, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Milka napisał(a)
Ale okaz rodka! cudne irysy i te podpórki mega fajne. też coś muszę wymyślić.[/quote
Irenko, podpórki wypatrzyłem we wrocławskim botaniku oraz w Wojsławicach. Dzisiaj się tam właśnie wybieram na Święto Piwonii. Rodek to moja duma.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:43, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
kasiek napisał(a)

O jak pieknie! Irysy przesadzasz co jakis czas czy rosna w tym samym miejscu latami?

Kasiu, moje rośliny zacząłem kupować trzy lata temu Bo wtedy zacząłem tworzyć Przedogródek pod Dębem. Wcześniej miałem sporo liliowców nad stawem. Niektóre kosaćce zaczęły się rozrastać ale dotychczas ich nie rozsadzałem. Być może, w tym roku niektóre będę uszczupalał.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:46, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Magleska napisał(a)
Wacław

Na tym zdjęciu zacytowanym przez Kasię -po lewej stronie -takie morelowe irysy -pamiętasz nazwę -są przepiękne

jakbyś miał nadmiar ,to poproszę o kawałek

prześlicznie masz w ogrodzie


Nazwy nie pamiętam. Niestety, jestem zbyt leniwy i nie notuję nazw wszystkich roślin. Postaram się wysłać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 09:51, 12 cze 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Dorota321 napisał(a)
Piękna, kolorowa rabata, a kosaćce prześliczne.

Dziękuję Dorotko za pochwałę.
Spacerując wirtualnie po Twoim ogrodzie wzdycham cichutko i staram się aby uroda mojego Przedogródka choć w części dogoniła Twoje i inne "ogrodowiskowe" osiągnięcia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies