Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 21:50, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Kiedy przed laty spacerowałem w Wojsławicach zachwyciła mnie pokaźna kępa wilczomleczy. W ogrodnictwie zakupiłem 5 szt. Niestety uchowały się jedynie 2. Też mnie zachwycają


Piwoniom daję już podpory


Na "Kolistej", o tej porze tulipany królują. Niestety żonkile już tu przekwitły


Przy mojej Nowej Zembli posadziłem czosnki niedźwiedzie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:01, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
lubię brunery. Mam ich kilka. Tu rośnie przy karmniku.


Uwielbiam ciemierniki. Mam ich sporo. Wiosną obcinam im wszystkie liście. Cudnie wyglądają dorodne kępy samych kwiatów. Teraz, gdy kwiaty zielenieją, nowe liście dają koncert


Ten również jest przepiękny. Niestety podpórka "puściła", kwiaty się położyły i teraz nie wygląda okazale ale zapewniam jest piękny.


Mojej róży pnącej krępuję gałązki. Prowadzę je poziomo. Zobaczę ile kwiatów będzie w tym roku.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:10, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
lilie martagon posadziłem z hortensjami. Czy nie za blisko? Do tej pory kwitły okazale ale teraz rodzi się obawa.


Lubię ostróżki. Mam ich sporo. Teraz już się sieją. Trochę zostawiam a trochę plewię.


I w tym roku kosaćce pokażą urodę. Sylwia, chciałaś któregoś ale zapomniałem którego. Daj znać który spodoba się Tobie to Ci wyślę po przekwitnięciu.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:19, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
wokół dębu rosną białe żonkile. Teraz już przekwitły ale uwierzcie na słowo, że pięknie wyglądają. Obok żonkili posadziłem szafirki. Już przekwitają. Zastanawiam się czym obsadzić to miejsce po zwiędnięciu lisci tym kwiatom.

A tutaj tworzę nową rabatę. Od strony drogi posadziłem liliowce ze sprzedanej działki ( ze stawem) i żurawki. Od strony trawnika kolekcja piwonii. Posadziłem również medalową Bartzellę ( to ta na pierwszym planie) ale jeszcze nie kwitła. Może w tym roku?


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:27, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
fiołki od Kasi mocno się rozwijają na Leśnej i kwiiitną. Rozsadzam.

Moje dwie ketmie.

Nasadzam na Leśnej rododendrony ale nie wiem dlaczego są słabe. Tu pokazuję dwa ale jest ich więcej. Muszę, za radą Andy sprawdzić PH.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:34, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bardzo długo wgrywają mi się zdjęcia. Muszę coś z tym zrobić bo nie mam cierpliwości przy pokazywaniu Przedogródka.

Trochę wydłużam Leśną:

Te dopiero zakwitną

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:37, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
W moich garnkach w tym roku posadziłem bratki. W tym dużym pniu wieczorem posadziłem Dragony. Na pierwszym planie podpory dla piwonii. Muszę jeszcze sporo dorobić.

W doniczce posadziłem zantadeskie. Trochę za gęsto ale cebulki były małe i nie byłem pewny czy coś z nich będzie.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:39, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota321 napisał(a)
No to czekamy na duuużą porcję zdjęć.

Starałem się Dorotko
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 22:39, 10 maj 2023


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)
Fajnie ,że wróciłeś czekam na fotki

I ja się cieszę Madziu
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:10, 10 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81928
Wacław, ale się przez ten czas rabaty zmieniły i rozrosły fajnie Przedogródek pewnie już cieszy niepomiernie, opłacił się włożony wysiłek
Nie pamiętam, który to irys był ale jak zakwitną może mi ponownie w oko wpadnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies