Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

basia3012 00:12, 14 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Wacku, ciekawa jestem jak przygotowałeś ziemię pod borówki. Ja miałam kilka sztuk ale mam już tylko dwie.
Zaczęły gorzej rosnąć gdy dałam im w korzenie obornik. Najpierw było dobrze, dużo owoców a potem z roku na rok coraz gorzej.
Teraz mam dwie w donicach. Ziemię przygotowałam im jak dla rh, z kolkami sosnowymi również.

Wacku, podziwiam Twoje narcyzy, tulipany w okręgu i inne wiosenne. I oczywiście piękne krzewy rododendronów. Jakie duże. Ja w tym roku zaczęłam moją przygodę z nimi. Zobaczymy jak będzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 01:13, 14 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Waclaw napisał(a)



Cudowne zestawienie, wspaniale wyglądają w ciemiernikach
Wszystko ślicznie kwitnie i perspektywiczne fotki już bardzo ładny obraz pokazują
Z Twoim zapałem działkę szybciutko do świetności doprowadzisz Daleko masz do niej?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 12:18, 14 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Waclaw napisał(a)
Trochę zaległych zdjęć.
W tym roku, szachownice perskie pokazały swą urodę. Nareszcie


ciemierniki zmieniają barwę kwiatów


No, no...super te fotki i widoki, rosliny się odwdzięczyły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasiek 22:44, 14 maj 2022


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Waclaw napisał(a)
widoczki perspektywiczne



No prosze, jak ładnie rabaty rosną, ślicznie wyszło! A szachownice sobie zapisuję - przepiekne
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Waclaw 12:56, 15 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Cudowne zestawienie, wspaniale wyglądają w ciemiernikach
Wszystko ślicznie kwitnie i perspektywiczne fotki już bardzo ładny obraz pokazują
Z Twoim zapałem działkę szybciutko do świetności doprowadzisz Daleko masz do niej?


Miło mi, że Ci się podoba.
Pracuję często ale niestety nie poświęcam roślinom aż tyle czasu ile Wy poświęcacie swoim. No cóż - efekty proporcjonalne do starań. Kiedy spoglądam na efekty moich prac to przepełnia mnie duma. Teraz mieszkając w Przedogródku mam więcej okazji pochwalić się moimi roślinami odwiedzającym a i widoki z okna sprawiają radość.

Działkę warzywną mam tuż obok. Przechodzę przez ulicę, mijam 50 m trawnika i już furtka. Z okna mieszkania widzę. Blisko po warzywa na obiad
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 13:13, 15 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)


No, no...super te fotki i widoki, rosliny się odwdzięczyły

Irenko,
spacerując po "ogrodowiskowych" ogrodach z przyjemnością podziwiam efekty pracy koleżanek i kolegów. Lubimy rośliny, ich kwitnienie, czasami pokrój czy ozdobne liście. To dla radości obcowania z przyrodą tworzymy wokół siebie tereny które dają wytchnienie w ciągłym pośpiechu, ukojenie skołatanych nerwów. Jak w życiu tak i w ogrodach: jednym udaje się lepiej i wtedy jest wielkie łał! odwiedzających - tak jak min. u Ciebie. Innym tak jak mnie, udaje się to z mniejszymi efektami. Zależy to od wielu czynników. Jednak każde z nas cieszy się swoim mikroświatem. Z przyjemnością obserwuje wzrost roślin i cieszy się z efektów. I to uważam za najważniejsze: radość z efektów naszych poczynań. Radość z życia.
Rośliny są wdzięczne za troskę.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 13:16, 15 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
kasiek napisał(a)


No prosze, jak ładnie rabaty rosną, ślicznie wyszło! A szachownice sobie zapisuję - przepiekne

dziekuję za pochwałę moich starań.
Moje szachownice są dość kapryśne. W pierwszym roku po zakupie kwitły pięknie. Później dwa lata mizernie i w tym roku znowu okazale.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 13:24, 15 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
Wacku, ciekawa jestem jak przygotowałeś ziemię pod borówki. Ja miałam kilka sztuk ale mam już tylko dwie.
Zaczęły gorzej rosnąć gdy dałam im w korzenie obornik. Najpierw było dobrze, dużo owoców a potem z roku na rok coraz gorzej.
Teraz mam dwie w donicach. Ziemię przygotowałam im jak dla rh, z kolkami sosnowymi również.

Wacku, podziwiam Twoje narcyzy, tulipany w okręgu i inne wiosenne. I oczywiście piękne krzewy rododendronów. Jakie duże. Ja w tym roku zaczęłam moją przygodę z nimi. Zobaczymy jak będzie.


Borówkami zajmuje się mój brat. Wiem, że robi to profesjonalnie bo ma rolnicze wykształcenie.
Pamiętam, że kopał głębokie rowy i wypełniał je min torfem. Co jeszcze stosował nie pamiętam ale spytam i napiszę Tobie. Dla owocowania borówek ma znaczenie aby było ich co najmniej kilka krzewów. Wtedy się zapylają i mają dużo owoców. Moje borówki maja już kilka lat i wciąż owocują dobrze. Po plewieniu obsypywane są trocinami co zakwasza glebę. Nie jestem jednak Basiu znawcą i nie wiem czy obornik mógł im zaszkodzić. Uważam, że dobrze zrobiłaś dając im ziemię jak dla rh.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 14:35, 15 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Waclaw napisał(a)


Miło mi, że Ci się podoba.
Pracuję często ale niestety nie poświęcam roślinom aż tyle czasu ile Wy poświęcacie swoim. No cóż - efekty proporcjonalne do starań. Kiedy spoglądam na efekty moich prac to przepełnia mnie duma. Teraz mieszkając w Przedogródku mam więcej okazji pochwalić się moimi roślinami odwiedzającym a i widoki z okna sprawiają radość.

Działkę warzywną mam tuż obok. Przechodzę przez ulicę, mijam 50 m trawnika i już furtka. Z okna mieszkania widzę. Blisko po warzywa na obiad

Ale super, że masz tak blisko działeczkę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 15:15, 15 maj 2022


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale super, że masz tak blisko działeczkę

Tak. Same radości i oby tak zostało. Czego sobie i Wam życzę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies