Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

la_estrellita 21:31, 04 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Ja na razie rabaty mam na parapetach . Ale trawy na pewno u mnie na razie będzie przybywać .
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 21:33, 04 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Spróbuj może najpierw pomyśleć gdzie chcesz rabaty, gdzie trawnik, bo to Ci oszczędzi pracy przy zrywaniu darni potem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 21:40, 04 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Nie da rady. M się wczuł rolę tańczącego z walcem i grabiami i trawnik będzie wszędzie gdzie obecnie jest klepicho .
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 22:27, 04 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
la_estrellita napisał(a)
Nie da rady. M się wczuł rolę tańczącego z walcem i grabiami i trawnik będzie wszędzie gdzie obecnie jest klepicho .

To nic nie pozostaje tylko jak będziesz rabaty robiła to Em powinien dostać zadanie ściągania darni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 13:52, 05 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Sylwia, M już zapowiedział, że kupi pistolet na kulki i będzie strzelał jak ktoś mu na ździebełko nadepnie. Tak ma dosyć tego wałowania .

A ja się dzisiaj załapałam na wyprzedaż dekoracji świątecznych. Zakupiłam narcyzy tete a tete. I nie wiem co z nimi dalej. Czy zostawić w tych kubeczkach aż im uschną liście i posadzić po wakacjach, czy posadzić już teraz na jakieś miejsce tymczasowe i po wakacjach przesadzić? Jeżeli sadzić teraz to jak głęboko? Tak jak są posadzone teraz z wystającymi cebulkami czy głębiej?

____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 20:58, 07 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Uff trawnik zasiany i podlany. Bolą wszystkie mięśnie. Od ponad tygodnia na raty grabiliśmy, wyciągaliśmy korzenie, śmieci i kamienie, wałowaliśmy, grabiliśmy i tak bez końca. Aż do dziś. Bolą nas wszystkie mięśnie. Zakwasy gorsze niż po siłowni. Na plaży nie będzie wstydu . Zdjęcia niestety nie zdążyłam zrobić zanim się zciemniło. Zrobię jutro.

Wczoraj poznałam Agatę z Krokusowego zakątka. Zwiedziłam kawałek ogródka, pozazdrościłam, no i oczywiście odebrałam patyczki . Większość wsadziłam do ziemi, część została w wodzie. Jutro doniczkowe wyjadą na dwór. Udało mi się znaleźć miejsce, w którym przez większość dnia jest cień. Mam nadzieję, że przeżyją. Jeszcze raz dziękuję i za patyczki i za mnóstwo dobrych rad.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 21:38, 07 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Zapomniałam dopisać, że gdy wróciłam do domu z patyczkami to M zapytał czy zdaję sobie sprawę z tego, że jestem już poważnie uzależniona skoro jeżdżę do obcych ludzi i patyki zbieram. I jak ja w ogóle wpadłam na to, żeby szukać w Internecie ogłoszenia "oddam patyki"
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 23:38, 07 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
la_estrellita napisał(a)
Zapomniałam dopisać, że gdy wróciłam do domu z patyczkami to M zapytał czy zdaję sobie sprawę z tego, że jestem już poważnie uzależniona skoro jeżdżę do obcych ludzi i patyki zbieram. I jak ja w ogóle wpadłam na to, żeby szukać w Internecie ogłoszenia "oddam patyki"

Na Ogrodowisku jest rodzina ogrodników i nie ma obcych ludzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:41, 07 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
la_estrellita napisał(a)
Sylwia, M już zapowiedział, że kupi pistolet na kulki i będzie strzelał jak ktoś mu na ździebełko nadepnie. Tak ma dosyć tego wałowania .

A ja się dzisiaj załapałam na wyprzedaż dekoracji świątecznych. Zakupiłam narcyzy tete a tete. I nie wiem co z nimi dalej. Czy zostawić w tych kubeczkach aż im uschną liście i posadzić po wakacjach, czy posadzić już teraz na jakieś miejsce tymczasowe i po wakacjach przesadzić? Jeżeli sadzić teraz to jak głęboko? Tak jak są posadzone teraz z wystającymi cebulkami czy głębiej?


Wsadź do ziemi z doniczkami, tak żeby brzeg było widać to jesienią jak liście zamrą znajdziesz i wsadzisz na właściwe miejsce już bez doniczek i tak 2 razy głębiej niż wielkość cebulki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 23:57, 07 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
O kurczę, rzeczywiście... Takie proste a takie genialne . Dziękuję Sylwia .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies