Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

malgol 12:14, 17 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Tak, to piwonia Ciekawe czy zakwitnie ?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 12:16, 17 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
la_estrellita napisał(a)
Tzn. Piwonii nie było.


Pewnie była tylko nie kwitła i nikt jej nie dostrzegał
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 12:17, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Nie wiedziałam, że one się mogą wysiewać. Będę ja musiała przesadzić gdzieś bo tu parkujemy auta. Zapomnę, że jest i rozjadę.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 12:23, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
W tym miejscu raczej bym zauważyła. Piwonia to dość spora roślina. Latem wykopywałam obok krzaczora, zrywałam wiśnie. No sporo się w tym miejscu dzieje. A jak była to musiała być skutecznie zadeptywana i dlatego jej wcześniej nie znalazłam.
____________________
Agnieszka Gutlandia
akwarela 15:23, 17 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
O piwonia! Ale fajna niespodzianka! Piwonia się nie rozsiewa, musiała być tam wsadzona. Ciekawe jaki będzie kolor, ja mam różowe i białe. Bardzo lubię takie niespodzianki
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
la_estrellita 17:31, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
U mnie takich znajdźków jest więcej. W zeszłym roku znalazłam rozchodnika i orlika. Oba kwitły na różowo.

Takie kępy mam dwie .



Orlik


Jest i lilak że starego pniaka.

____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 17:37, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Dzisiaj znalazłam jeszcze jedną piwonię.


Rośnie obok tego. Nie wiem co to ale w zeszłym roku kwitło na biało z żółtym środkiem. Podobne do margarytki tylko większe i się pokładało.


W trawie jest też sporo białych i niebieskich wysokich dzwonków.


A to chyba niezapominajka.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 17:37, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Mam też białe floksy



A z płotu wyrosła mi szałwia.



I mam jeszcze jakiś majeranek lub oregano. Jak jest młode to listki ładnie pachną. Jest tego od groma. Prawie tyle samo co pędzi. Próbowałam wytępić ale w zeszłym roku niekoszone zakwitło na różowo i chyba mi się nawet podoba.
____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 21:06, 17 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A chciałabyś rudbekie? Uwielbiają słońce. Są żółte z czarnym środkiem. U mnie możesz zobaczyć. Jeśli chcesz to mogę się podzielic
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 21:28, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Musiałam sobie wygooglać . Ładne. Mogłyby mieszkać obok czerwonych pęcherznic lub czerwonej leszczyny . Chcem, proszem, dziękujem . I tak prysła wizja trzech kolorów latem a moja koncepcja coraz bardziej zmierza ku wiejskim klimatom.

Będę się jeszcze chwalić bo mam za sobą pierwszy sukces ogrodniczy: ukorzeniłam sobie zielone pęcherznic. Wsadziłam latem badyle do doniczek, kilka razy podlałam, zostawiłam pod drzewem i zapomniałam. Nie zadołowałam, nie okryłam na zimę. Ostatnio sobie przypomniałam i chciałam wyrzucić a one wyglądają tak:



Wyjęłam jedną i doniczka pełna korzeni. Będzie żywopłot . Mam ich około 35. Do tego 2 żółte i 6 czerwonych.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies