Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

akwarela 11:11, 21 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Ale fajne widły Kiedyś nie doceniałam ich mocy, teraz są moim najważniejszym narzędziem w ogrodzie!
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
malgol 14:52, 21 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agnieszko, odbierz priv. Mam dla Ciebie kwiatki na slonce możemy się umowic
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 23:02, 21 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Gosiu, jeszcze raz dziękuję za kwiatki .

W końcu wiosna zawitała i do mnie .

____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 11:16, 22 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wow ! Co to za drzewo? Czy to grusza?....
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 15:23, 22 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Gosiu grusze jeszcze nie zakwitły, to drzewo to wiśnia... Chyba... . Taka jakaś dziwna odmiana. Owoce ma zaraz po czereśni i jakieś takie nieduże, za to prawie czarne i bardzo słodkie jak na wiśnię ale zbyt soczyste i miękkie jak na czereśnię. Tak jakby ktoś skrzyżował te dwa drzewa. A obecnie pięknie pachnie i całe bzyczy tyle na nim pszczół.

Dzisiaj przy sprzątaniu okazało się, że stare płyty betonowe zostały zaadaptowane na domek.



A tu dowód, że się stosuję:


Jakieś 5m2,+ 3 wiadra gruzu i kilka taczek perzu, pokrzyw, nawłoci, mleczy i innych korzonków. I teraz pytanie do mądrych. Jak taki oczyszczony kawałek przekopię z przekompostowanym obornikiem, kompostem, którą i mączką bazaltową to ile czekać zanim coś wsadzę? I jak to zabezpieczyć żeby mi w tum nowe chwasty nie wyrosły? Przykryć czymś? I czy przekopywać wszystko na raz czy w jakiś odstępach. No i jak obliczyć ilość tego dobra na 1m2 rabaty?
____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 17:06, 22 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka pewnie wyliczylaby ci dokładnie Ja natomiast wszystko robię na oko a że w gorącej wodzie jestem kąpana to po przekopaniu sadzilabym od razu skoro wszystko przekompostowane to na co czekać?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 19:10, 22 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja też robię tak "na oko". I tak jak Gosia sadziłabym od razu. Przeciw chwastom możesz wyściółkować korą przekompostowaną albo zwykłą. Albo pielić na bieżąco.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
la_estrellita 22:02, 22 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
O super, że można od razu bo ciężko by mi było tak siedzieć i czekać.

Na oko??? Nie no dziewczyny. Proszę. Chociaż tak orientacyjnie bo nie wiem czy podchodzić z wiadrem, taczką czy wywrotką. Toż ja zielona jestem jak te listki na wiosnę i nawet nie wiem jak ta ziemia mniej więcej powinna po tym wszystkim wyglądać.

A właśnie czy zamiast przekompostowanej kory mogę dać słomę? Też taką przekompostowaną? Leży na stercie prawie dwa lata i muszę coś z tym zrobić a jest tego ze cztery, może pięć taczek.

Anula kora do ściółkowania nie wchodzi w grę. Moje koty uważają, że idealnie nadaje się na kuwetę. Musiałabym mieć wielkie płaty tej kory, co najmniej wielkości dłoni, żeby nie dało się kocią łapką usypać kopczyka.

Gosiu kwiatki posadziłam, na razie na tymczasowej rabacie w ziemi takiej jak mam ale każdy dostał w dołek doniczkę kompostu (nawet go przesiałam). Mam nadzieję, że przeżyją. Te duże patyki to moje nieszczęsne bambusy, które zimowały na strychu.

____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 08:06, 23 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agnieszko, prawda jest taka, że im więcej dasz tych dobroci, tym lepiej.
W zasadzie ogranicza Cię tylko posiadana ilość tego wszystkiego.

Weź też pod uwagę, że dużo wygodniej jest przygotować porządnie taką pustą rabatę i w niej potem sadzić rośliny, niż przyoszczędzić teraz i potem bawić się dodatkowo w robienie dołków. Dotyczy to zwłaszcza bylinówki.

A tak konkretnie, to jak w zeszłym roku robiłam rabatkę, to chyba poszło po jednej taczce dobroci na każdy metr kwadratowy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
malgol 08:23, 23 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
la_estrellita napisał(a)
O super, że można od razu bo ciężko by mi było tak siedzieć i czekać.

Gosiu kwiatki posadziłam, na razie na tymczasowej rabacie w ziemi takiej jak mam ale każdy dostał w dołek doniczkę kompostu (nawet go przesiałam). Mam nadzieję, że przeżyją. Te duże patyki to moje nieszczęsne bambusy, które zimowały na strychu.



No i dobrze Teraz tylko niech im wilgoci nie zabraknie i powinno być jak znalazł gdy uszykujesz rabate
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies