Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

Magleska 22:34, 17 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
hodowla pęcherznic niezła .....ja swoje dwie oddałam koleżance ,bo nigdzie ich nie mogłam wpasować ....za małą działkę mam

zrób sobie przechowalnik na wszystkie odnalezione roślinki .....będzie jak znalazł ,jak zaczniesz rabaty tworzyć

macham wieczornie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malgol 22:39, 17 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agnieszka, plama żółtego z fioletami, które planowalas też może pieknie wyglądać. Niekoniecznie musi być sielsko. Do tego zwiewne trawy... może być pieknie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
sylwia_slomc... 22:52, 17 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
la_estrellita napisał(a)
Dzisiaj znalazłam jeszcze jedną piwonię.


Rośnie obok tego. Nie wiem co to ale w zeszłym roku kwitło na biało z żółtym środkiem. Podobne do margarytki tylko większe i się pokładało.


W trawie jest też sporo białych i niebieskich wysokich dzwonków.


A to chyba niezapominajka.

Na drugim zdjęciu margaretki, a na trzecim dzwonki brzoskwiniolistne. Ktoś kiedyś dbał już o to miejsce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 08:25, 18 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Magda ja nawet nie sądziłam, że coś z nich będzie. A To, że przeżyły mrozy w tych małych nieosłoniętych doniczkach to chyba jakiś cud. Będzie z nich żywopłot. Dobrze, że ich nie wyrzuciłam. Na brak miejsca nie narzekam, wręcz przeciwnie. Na szczęście sąsiad postanowił nas nieco odciążyć i wydzierżawił od nas 1/3. Będzie tam pastwisko dla danieli. Ale będą widoki . A ten przechowalnik to lepiej zrobić w doniczkach czy w ziemi?

Gosiu żółty z fioletowym wygląda ślicznie. A jak wyjdzie sielsko to będzie pasowało do drewnianej stodoły, która stoi prawie na środku. Zresztą ja mieszkam w takiej dziurze, że jak M wraca do domu w tym samym czasie co sąsiad to Google wysyła mi powiadomienie, że w mojej okolicy ruch jest większy niż zwykle i mam uważać na korki . Sielska wiocha jak się patrzy.

Sylwiu To margarytki tak wyglądają? Ja myślałam, że mają takie powcinane listki. Dzięki za nazwę dzwonków.
____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 08:32, 18 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale się uśmiałam z tych korków
A jak ukopie rudbekii to dam ci znac to jakos się umówimy
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 09:34, 18 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Z tych korków to się wszyscy śmieją. Ale jak ma być skoro sąsiad ma więcej kur niż mieszka ludzi na mojej ulicy. I żeby nie było, jajka produkuje tylko na własne potrzeby .

Oj to ja czekam z niecierpliwością na te kwiatki. Dziękuję pięknie .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Zana 09:39, 18 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
la_estrellita napisał(a)
Zresztą ja mieszkam w takiej dziurze, że jak M wraca do domu w tym samym czasie co sąsiad to Google wysyła mi powiadomienie, że w mojej okolicy ruch jest większy niż zwykle i mam uważać na korki . Sielska wiocha jak się patrzy.





Fajne masz "znaleziska" roślinne. Pomyślałam to co Sylwia, że ktoś kiedyś dbał o to miejsce. Piwonie tak przypadkowo nie mogły raczej tam trafić.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 10:44, 18 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
la_estrellita napisał(a)
Magda ja nawet nie sądziłam, że coś z nich będzie. A To, że przeżyły mrozy w tych małych nieosłoniętych doniczkach to chyba jakiś cud. Będzie z nich żywopłot. Dobrze, że ich nie wyrzuciłam. Na brak miejsca nie narzekam, wręcz przeciwnie. Na szczęście sąsiad postanowił nas nieco odciążyć i wydzierżawił od nas 1/3. Będzie tam pastwisko dla danieli. Ale będą widoki . A ten przechowalnik to lepiej zrobić w doniczkach czy w ziemi?

Gosiu żółty z fioletowym wygląda ślicznie. A jak wyjdzie sielsko to będzie pasowało do drewnianej stodoły, która stoi prawie na środku. Zresztą ja mieszkam w takiej dziurze, że jak M wraca do domu w tym samym czasie co sąsiad to Google wysyła mi powiadomienie, że w mojej okolicy ruch jest większy niż zwykle i mam uważać na korki . Sielska wiocha jak się patrzy.

Sylwiu To margarytki tak wyglądają? Ja myślałam, że mają takie powcinane listki. Dzięki za nazwę dzwonków.

Te ogrodowe są takie, ja mam takie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 11:59, 18 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)
Zresztą ja mieszkam w takiej dziurze, że jak M wraca do domu w tym samym czasie co sąsiad to Google wysyła mi powiadomienie, że w mojej okolicy ruch jest większy niż zwykle i mam uważać na korki . Sielska wiocha jak się patrzy.


To jest najzabawniejszy tekst jaki przeczytałam w ciągu całego miesiąca

Witam, Cię serdecznie! Uwielbiam ten etap planowania. Tyle możliwości!
Mam nadzieję, że szybko pokażesz plan działki i będziemy mogły zagłębić się w temat
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:31, 18 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)
Ogólny kształt na razie planuję w głowie, co chwilę coś nowego dochodzi, coś zmieniam ale powoli jakaś spójna wizja zaczyna mi się klarować. Jeszcze trochę i dojrzeję do tego aby podjąć ostateczne decyzje i narysować plan. Na pewno będzie dużo roślin kwitnących na biało, niebiesko i fioletowo. Hortensje bukietowe, lawenda, kocimiętka, szałwia, różowe i białe jeżówki. Na wiosnę żółte narcyzy. Może miejscami coś czerwonego dla kontrastu ale jeszcze nie jestem pewna. I na pewno bedą trawy, dużo traw . Za hosty bardzo dziękuję. Te ostatnie podobają mi się najbardziej. Tylko u mnie na razie cienia jest niewiele a ten co mam musi zostać nieobsadzony bo sąsiedzi będą remontować budynek, który stoi na granicy działek. Oby zdążyli jeszcze w tym stuleciu .


Estrelio, dobitniej powtórzę to, co Ci napisała Toszka

Nie skupiaj się na detalach. Na razie wiesz, że chcesz bylinowo-trawiaście i na tym etapie to wystarczy. Nie wgłębiaj się teraz w detale typu - narcyzy żółte czy białe, albo jeżówki czy liatry. To Ci się zmieni jeszcze dziesięć razy. Ewentualnie, załóż sobie konto na pintereście i zapisuj zdjęcia/rośliny/zestawienia które Ci się podobają i chciałabyś wykorzystać.

Teraz jest dobra pora, żeby przemyśleć takie tematy:
- gdzie najlepiej urządzić miejsce do wypoczywania? Ma być taras przy domu, czy pergola w głębi ogrodu? Placyk na ognisko czy grill ze stołem?
- jak i gdzie poprowadzić ścieżki? gdzie warto utwardzić powierzchnię, a gdzie nie trzeba?
- czy będziemy chcieli teraz lub przyszłości kącik dla dzieci/warzywnik/sad/oczko wodne?
- gdzie wieją zimne wiatry, od których trzeba się osłonić, a gdzie jest brzydki widok, który warto zasłonić?

Wiadomo, że nie wszystko teraz wiecie, i nie wszystko przewidzicie. Nie wszystko będziecie robić teraz - wiele rzeczy pewnie za kilka lat. Ale im więcej rzeczy dobrze przemyślicie teraz, tym więcej czasu, pracy i pieniędzy zaoszczędzicie sobie w przyszłości.

Odpowiadając zaś na Twoje pytanie: jeszcze się taki nie trafił, kto by zrobił ogród bez poprawek i zmian. Ale też nikt, kto zaczął od robienia planu - nie żałował.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies