Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

malgol 13:36, 12 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mój od kilku lat nie może zapamiętać gdzie rosną w NASZYM ogrodzie rododendrony...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
akwarela 14:56, 12 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Mój Małż rozpoznaje hosty i róże. Na tym koniec, ale graty do ogrodu chętnie mi kupuje, może jak wracam padnięta z grządek to lepsza ze mnie żona A tak odnośnie prezentów to mój na 20 rocznicę ślubu bardzo zadowolony z siebie dał mi nowiuśkiego .... mopa z pedałkiem Zapomniał biedulek o tej dacie i tak wyszło. A ja i tak oczywiście się ucieszyłam, a podśmiewam się z tego do dziś
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
la_estrellita 22:56, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Aż sobie wygooglalam tego mopa pedałkiem. Też sobie zażyczę a co. Z operatorem od razu .

Niedziela minęła mi na sprzątaniu. Sprzątaniu ogródka oczywiście. Udało się wyzbierać gruz i inne pozostałości poremontowe z jednej strony domu. Odnalazłam i wyplewilam truskawki. Postawiłam podpórki jeżynom. Narobiłam się jak głupia a efektów nie widać . Pewnie jeszcze długo tak będzie. Ale żeby nie było, że narzekam. Jeszcze nigdy nie pracowało mi się tak przyjemnie. Na tym moim ugorze rosną całe łany pachnących fiołków. Jak wiatr powieje to zapach czuć nawet w domu. Będę musiała je uratować. Wszystkich na pewno nie dam rady, ale chociaż część, dużą część .
____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 07:47, 17 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Musze koniecznie zobaczyć i powachac te fiołki na żywo Uwielbiam a dawno nie miałam okazji.Może w weekend?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
akwarela 08:52, 17 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Operator do mopa to bardzo dobry pomysł
O fiołki się nie martw, uratują się same. Przy tej ilości jaką masz teraz obawiam się, że nigdy ci ich nie zabraknie. U mnie co i rusz pokazują się w nowych miejscach. Prace ogrodowe na początku z pewnością nie napawają optymizmem, ciągle ma się wrażenie, że stoi się w miejscu, aż w końcu zaczyna być widać prawdziwy ogród! Weź kartkę i postaraj się zaplanować ogólny kształt twojego ogrodu. Zdecyduj jaki styl ogrodu podoba ci się najbardziej, jakie kolory. W ten sposób popełnisz mniej błędów. Masz duże pole do popisu, dużo cię czeka nasadzeń. Jeśli kiedyś przyjdzie ci do głowy sadzenie host zapukaj śmiało do mnie, podaruję kilka na dobry początek Mam ich trochę, będzie w czym wybierać.


____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
la_estrellita 11:08, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Gosiu zapraszam serdecznie. Tylko nie wiem czy fiołki dotrwają do weekendu. Właśnie pobiegłam na górkę i już jest ich mniej. Po drugie mój M coś przebąkuje, że musi tam kosiarką wjechać i usunąć te suche badyle. Będą czy nie i tak zapraszam.

Akwarelo Pocieszylas mnie z tymi fiołkami bo strasznie mi ich szkoda tak cudnie pachną. Ogólny kształt na razie planuję w głowie, co chwilę coś nowego dochodzi, coś zmieniam ale powoli jakaś spójna wizja zaczyna mi się klarować. Jeszcze trochę i dojrzeję do tego aby podjąć ostateczne decyzje i narysować plan. Na pewno będzie dużo roślin kwitnących na biało, niebiesko i fioletowo. Hortensje bukietowe, lawenda, kocimiętka, szałwia, różowe i białe jeżówki. Na wiosnę żółte narcyzy. Może miejscami coś czerwonego dla kontrastu ale jeszcze nie jestem pewna. I na pewno bedą trawy, dużo traw . Za hosty bardzo dziękuję. Te ostatnie podobają mi się najbardziej. Tylko u mnie na razie cienia jest niewiele a ten co mam musi zostać nieobsadzony bo sąsiedzi będą remontować budynek, który stoi na granicy działek. Oby zdążyli jeszcze w tym stuleciu .

Czy ktoś wie co znalazłam? Przyjaciel czy wróg?
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 11:15, 17 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Znalazłaś piwonię Przyjaciel wieloletni i piękny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:17, 17 kwi 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
la_estrellita napisał(a)
Aż sobie wygooglalam tego mopa pedałkiem. Też sobie zażyczę a co. Z operatorem od razu .

Niedziela minęła mi na sprzątaniu. Sprzątaniu ogródka oczywiście. Udało się wyzbierać gruz i inne pozostałości poremontowe z jednej strony domu. Odnalazłam i wyplewilam truskawki. Postawiłam podpórki jeżynom. Narobiłam się jak głupia a efektów nie widać . Pewnie jeszcze długo tak będzie. Ale żeby nie było, że narzekam. Jeszcze nigdy nie pracowało mi się tak przyjemnie. Na tym moim ugorze rosną całe łany pachnących fiołków. Jak wiatr powieje to zapach czuć nawet w domu. Będę musiała je uratować. Wszystkich na pewno nie dam rady, ale chociaż część, dużą część .

Ale cudne łany
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
la_estrellita 11:18, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Sylwio dziękuję. Tylko skąd one tam? Nigdy ich nie było.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 12:08, 17 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Tzn. Piwonii nie było.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies