Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

Kamcia 23:04, 18 kwi 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Witam sie u Ciebiei bede podgladac.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
la_estrellita 21:26, 19 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Zana napisał(a)




Fajne masz "znaleziska" roślinne. Pomyślałam to co Sylwia, że ktoś kiedyś dbał o to miejsce. Piwonie tak przypadkowo nie mogły raczej tam trafić.


Kiedyś, dawno temu podobno dbał. Jakieś 20 lat temu. A może jeszcze wcześniej. Już się nie dowiem niestety. Sąsiad z naprzeciwka wpadał do nas czasem na pogaduchy i opowiadał o tym co się działo u nas wcześniej, niestety zmarł w zeszłym roku staruszek.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 21:47, 19 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
makadamia napisał(a)


To jest najzabawniejszy tekst jaki przeczytałam w ciągu całego miesiąca

Witam, Cię serdecznie! Uwielbiam ten etap planowania. Tyle możliwości!
Mam nadzieję, że szybko pokażesz plan działki i będziemy mogły zagłębić się w temat


Ja też Cię witam serdecznie . Plan pokażę . Jak tylko znajdę chwilę na włączenie komputera, ponieważ teraz ciągle z telefonu nadaję. Niestety nie jestem na tyle ogarnięta informatyczne żeby sobie poradzić bez myszki.

Rady Toszki (i teraz Twoje) przemyślałam i się grzecznie zastosuję . Gdzie ma być warzywnik, ścieżki, ognisko grill i wszystko inne to mniej więcej już wiem. Ogólny plan w głowie mam już od jakiegoś czasu. Na razie chodzę i sobie patrzę czy to, co wymyśliłam będzie miało sens. W końcu dojrzeję do tego żeby narysować i pokazać. Tylko wiesz... Jak narysowane to już takie przyklepane a ja lubię takie rozmyślania, że tu będzie to a tam tamto . Do obecnych prac plan mi nie potrzebny. Na razie sprzątamy, zbieramy gruz, wywozimy śmieci i takie tam. Przyglądam się jak mi słońce wędruje. I niestety już planuję gdzie jakie kwiatki będą . Jeżówki zaplanowałam bo są cudne o liatrach nie myślałam bo nie wiem co to za jedne .

A z podagrycznikiem walczę tak:


Uduszę dziada .
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 21:48, 19 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Kamcia napisał(a)
Witam sie u Ciebiei bede podgladac.



Też Cię witam .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Magleska 22:38, 19 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
też tak duszę dziada haha
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
la_estrellita 22:59, 19 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Osobiście uważam, że "czarna szmata" to jeden z najlepszych wynalazków. Rozkłada się toto na chwastach, przywala kamieniami żeby nie zwiewało i po dwóch-trzech miesiącach pod spodem nic, goła ziemia. Ani jednego chwasta. W zeszłym roku wytępiłam tak pokrzywy z drugiej strony domu. W tym roku zdjęłam kawałek i cisza. Nic nie odrasta. Zgniły na amen . Kocham szmatę i już .
____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 07:37, 20 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)


Rady Toszki (i teraz Twoje) przemyślałam i się grzecznie zastosuję . Gdzie ma być warzywnik, ścieżki, ognisko grill i wszystko inne to mniej więcej już wiem. Ogólny plan w głowie mam już od jakiegoś czasu. Na razie chodzę i sobie patrzę czy to, co wymyśliłam będzie miało sens. W końcu dojrzeję do tego żeby narysować i pokazać. Tylko wiesz... Jak narysowane to już takie przyklepane a ja lubię takie rozmyślania, że tu będzie to a tam tamto .


Uff, jak dobrze, że jesteś, bo już sobie w brodę plułam, że znowu języka nie utrzymałam i dziewczynę wystraszyłam

Uwierz mi, jak pokażesz plan, to dopiero się zacznie rozmyślanie, rozkminianie, a gdzie to, a gdzie tamto. Cała przyjemność jeszcze przed Tobą

I niestety już planuję gdzie jakie kwiatki będą . Jeżówki zaplanowałam bo są cudne o liatrach nie myślałam bo nie wiem co to za jedne .


Ciężko się powstrzymać, co?
Całe szczęście, w razie czego kwiatki łatwo przesadzić, a międzyczasie rozmnożą Ci się i będziesz miała więcej

la_estrellita napisał(a)
A z podagrycznikiem walczę tak:
.


Bardzo dobry, skuteczny i ekologiczny sposób na wszelkie chwasty. Tak walczyłam z odrostami sumaka. Jedyna wada - nie da się go zastosować na zagospodarowanej rabacie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
la_estrellita 20:46, 20 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Makadamio, ja do strachliwych nie należę .

Moja wiedza o ogrodnictwie jest znikoma i właśnie na takie rady liczyłam zakładając wątek . Na razie wybieram się do pobliskiego hodowcy krów po obornik tylko jakoś nie mogę dojechać... Mam sporo innych spraw na głowie i ciągle przekładam tę wycieczkę.

Jak mam się powstrzymać od sadzenia, jak ciągle dostaję jakieś kwiatki. Dziś dostałam np. dwa powojniki.

A to moja dzisiejsza znajdźka. zostało po poprzednich lub raczej jeszcze wcześniejszych lokatorach. Czy to te osławione widły amerykańskie?
____________________
Agnieszka Gutlandia
malgol 21:11, 20 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to ja też szykuje się do ciebie z kwiatkami dam znać kiedy ukopie
Tak, to chyba widły amerykanskie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 09:39, 21 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Czekam grzecznie na te kwiatki . Fiołki niestety zostały skoszone. W takim razie muszę jeszcze poszukać trzonki do tych wideł i będę kopać .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies