Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na długi i wąski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na długi i wąski ogród

MagdaMisia 09:07, 21 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Witam wszystkich ogrodowo zakręconych

Trafiłam do was w poszukiwaniu inspiracji...

Z racji ruszającej budowy postanowiłam zabrać się w końcu za opracowanie koncepcji ogrodu przydomowego.
Działka jest wąska - jej szerokość to 12+3 m i długa na 44-47 m. Powierzchnia 541 + 150 m2.
Teren jest płaski.

Założenia:
- rabaty o "ostrych" obrysach - prostokąty i kwadraty
- materiały: łupek granitowy, żwir, podkłady kolejowe
- rośliny: właściwie brak pomysłu, choć mam wiele typów m.in. trawy, hosty, liliowce, skalniaki, rośliny w pojemnikach - chodzi o to żeby było nowocześnie a jednocześnie "surowo"
- trawnik - im mniej tym lepiej
- oczko wodne prostokątne, o konstrukcji połączonej z tarasem
- definitywny brak iglaków!
- warzywnik - spory - musi powstać, gdyż uprawa warzyw wciągnęła mnie "maniakalnie"

Na początek wklejam ogólny zarys działki, z ogólnym projektem zagospodarowania. Przerywany pomarańczowy obrys dotyczy części o szerokości 12 m, do działki należy również pas o szerokości 3 m po prawej stronie.
Dom, który wcześniej istniał na działce został wyburzony. Linia zabudowy nowego domu została ustalona jako 8 m od "ulicy", dom będzie szeroki na 8 m a długi na 14 m.
Dach płaski będzie posiadał konstrukcję odwróconą, z zamiarem docelowego zorganizowania na nim ogrodu.

W miarę wolnego czasu i postępu prac na papierze będę umieszczała nowe pomysły.

Będę wdzięczna za spostrzeżenia i krytykę, zwłaszcza za krytykę.

Mapka zorientowana na północ.

____________________
Gardenarium 10:48, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam Madziu, ta Twoja działka to wielkie wyzwanie (wąska), tak jak moja (skośna i spiczasta). Będziemy doradzać, nie ma wyjścia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:51, 21 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostatnio coś projektowałam skośnego. Ciekawe jakie pomysły pokażesz najpierw

Jako wysłony od nieciekawych widoków z racji wyeliminowania przez Ciebie iglaków, polecam strzyżony zywopłot z grabu. To szlachetna roślina i dobra do cięcia, skoro ma być surowo, to bym cięła i sadziła grupami, najlepiej proste linie, jednogatunkowe nasadzenia, linie, zygzaki albo prostokąty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaMisia 11:09, 21 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Danusiu, od wczoraj ganiam to Twoim ogrodzie. Jest niesamowity

Pomysłów mam kilka, ale nie mam najważniejszego pt. "układ komunikacyjny". Wieczorkiem postaram się coś wstawić. Pewnie wyjdzie wszystko od razu. Zaznaczę problematyczne miejsca, i to co można by ewentualnie zostawić do adaptacji.
Cały ogród pewnie będzie powstawał etapami, wiadomo fundusze... i "młodzi na dorobku"
____________________
gosik 14:08, 21 lip 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 83
Witaj Madziu,

"Młodzi na dorobku" - skąd ja to znam. Jesteśmy pełne chęci do działanie, więc nam się uda stworzyć piękne ogrody, mimo, że fundusze nie zawsze pozwalają aby od razu stworzyć wymarzone ogrody. Najważniejsze to pomysł i dążenie do realizacji małymi kroczkami.
____________________
Będzie bajka
gosik 14:09, 21 lip 2011


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 83
A dlaczego nie chcesz iglaków? przecież igły im nie spadną.... to jest w nich piękne, że są zawsze zielone.
____________________
Będzie bajka
hanka_andrus 14:25, 21 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Myśl,że iglaste są wiecznie zielone-błędna.Igły spadają,nawet wtedy jak bardzo dbamy o swoje pięknotki,
potem coś z tym trzeba robić......czasami nawet wykopać precz!
A igły jak wiadomo ,kłujące są!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
annka 15:51, 21 lip 2011


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 726
gardenarium napisał(a)
Ostatnio coś projektowałam skośnego. Ciekawe jakie pomysły pokażesz najpierw



A ja dłuuuuugiego i wąskiego

Witaj i wykazuj się dziewczyno. Czekamy na szkice.
Żywopłoty z grabu są piękne można poszaleć nie mniej niż przy cisach czy tujach. A jeśli zdajesz się na same liściaste to Ty z nas wszystkich najintensywniej będziesz odczuwała zmiany pór roku
____________________
Funkiowe zacisze
Sebek 18:21, 21 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Będę śledził z ciekawością Twoje poczynania - rzeczywiście masz wąsko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 18:27, 21 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Misia, będę kibicowała, a może nawet coś pomogę na razie czekam na zdjęcia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies