Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

A_gawa 12:59, 21 cze 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jednak zdecydowałam się na białą piękność. Chciałabym, żeby miała wiele przewodników - o ile się dobrze wypowiadam - jak ją przyciąć?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
ROZA 15:18, 30 cze 2014

Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 1
Witam,
czy na zdjęciu poniżej to (Betula utilis 'Doorenbos' synonimy łac.: Betula jacquemontii) czy (Betula papyrifera)?
I ile lat mają te drzewka na fotografii
dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam




Gardenarium napisał(a)
Ja miałam także dobre doświadczenia z brzozą pożyteczną "Doorenbos" (Betula utilis 'Doorenbos' synonimy łac.: Betula jacquemontii). Mają większe liście i kora bardzo ładna.

Jeszcze fajna jest brzoza papierowa (Betula papyrifera) o płatach różowawej kory, odwijających się od pnia.

Na fotce brzoza pożyteczna




Viola 16:29, 30 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A_gawa napisał(a)
Jednak zdecydowałam się na białą piękność. Chciałabym, żeby miała wiele przewodników - o ile się dobrze wypowiadam - jak ją przyciąć?


Jeśli brzoza ma mieć wiele przewodników to lepiej nie ciąć, niech rośnie swobodnie. Tak czy inaczej, teraz za wcześnie na przycinanie.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
pyza20 14:24, 25 lip 2014


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44
Dołączę do wątku gdyż potrzebuje porady, mam brzozę płaczącą i niewiem kiedy mam ją przyciąć bo się strasznie rozszalała
____________________
Agatka Wójtowicz
Gardenarium 16:03, 25 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz nawet teraz, tnij na rozgałęzieniach pędów, żeby kikutów nie narobić, wtedy wygląda naturalnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anax 14:25, 28 lip 2014


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
Danusiu , jak rozumiem takie cięcie powinno powodować podniesienie się pędów ku górze? Mam nadzieję ,że zrozumiale pisze
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
ocia79 22:58, 29 lip 2014


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Moja brzoza pożyteczna choruje


Jak mogę jej pomóc?
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Gardenarium 10:05, 31 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anax napisał(a)
Danusiu , jak rozumiem takie cięcie powinno powodować podniesienie się pędów ku górze? Mam nadzieję ,że zrozumiale pisze


Pokaż brzozę i napisz CO chcesz osiągnąć w jej przypadku, wtedy doradzę, bo nie wiem co mam doradzać, chcesz ciąć, tnij ale po co?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzula 12:01, 17 wrz 2014

Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 289
Broniłam się przed większymi drzewami w ogrodzie, ale mi przeszło, jak się zapatrzyłam na brzoy. Zamarzył mi się mały brzozowy lasek, maks 10 sztuk, a że jestem z tych raczej niecierpliwych i jak najbliżej natury, to rozważam brzozę brodawkowatą.

Jak myślicie, jest szansa, że z metrowych sadzonek za 2-3 lata podwoi chociaż swoją wysokość?

Jaką odległość zachować między drzewkami?

Sadzić teraz, czy poczekać do wiosny?

A towarzystwo można im dosadzić od razu, żeby później nie przebijać się przez korzenie? Mam na myśli berberysy i trawy, żeby się bujały na wietrze, kiedy promienie zachodzącego słońca będą migotać między liśćmi brzózek.

Wiem, wiem, milion pytań...
____________________
Mój wątek??? Może kiedyś...
Karol99 16:05, 17 wrz 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Inne roslinki dosadz od razu, pod moim 5-cio letnimi nie da rady wykopać dołka.
Brzozy szybko rosną, a brodawkowata tym bardziej, moje metrowe urosły w tym roku około 80 cm a rosna drugi sezon
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies