Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza - Betula

Gardenarium 14:23, 13 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można tak podchodzić, że "co wyżyje" Rozwarstwioną glebę trzeba było wymieszać, nanosząc nową warstwę. Przez glinę trzeba nawiercić dziury albo wymieszać. Pod rośliny podsypywać kompost wymieszany z glebą rodzimą, w dołku wiercić dziurę do piasku. Inaczej szkoda roślin i kasy wydanej na nie. Szkoda też roboty na darmo. Przygotowanie gleby to najważniejsze zadanie ogrodnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 21:52, 13 lis 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ale brzozy poradza sobie wszędzie
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
siakowa 13:40, 02 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Danusiu a czy mozliwe jest wsadzenie trzech brzozek.doorenbos.do jedego dolka zeby uzyskac wielopienna ? Czy to zda egzamin ? I czy prawdziwie wielopienna brzoza.ma korzeni mniej.niz np trzy wsadzone do jednego dolka ?
Pytam bo nie moge dostac wielopiennych w rozsadnej ceniemi kusi.mnie taki eksperyment...
I jeszcze jedno pytanie
Czy posadzone.pod takimi brzoami bukszpany i paprocie.bez nawodnienia a tylko podlewane dadza sobie rade ?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ZbigniewG 17:37, 02 gru 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
i uciekło
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 20:58, 02 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
siakowa napisał(a)
Danusiu a czy mozliwe jest wsadzenie trzech brzozek.doorenbos.do jedego dolka zeby uzyskac wielopienna ? Czy to zda egzamin ? I czy prawdziwie wielopienna brzoza.ma korzeni mniej.niz np trzy wsadzone do jednego dolka ?
Pytam bo nie moge dostac wielopiennych w rozsadnej ceniemi kusi.mnie taki eksperyment...
I jeszcze jedno pytanie
Czy posadzone.pod takimi brzoami bukszpany i paprocie.bez nawodnienia a tylko podlewane dadza sobie rade ?


Chyba że małe, ale wg mnie lepiej poczekać, poszukać i kupić taką brzozę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 21:03, 02 gru 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Danusiu no wlasnie mam takie 1 metrowe...
Ale powiedz mi czy one beda mialy trzy razy wiecej korzeni niz 1 wielopienna?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Gardenarium 21:27, 02 gru 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będą miały więcej korzeni, ale żeby osiągnąć efekt drzewa wielopniowego to takie posadzenie może nie dać tego, czego oczekujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AlicyaLK 16:31, 30 gru 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Mam pytanko odnośnie cięcia brzozy, gdyż w internecie znalazłam kilka sprzecznych opinii i już sama nie wiem, co robić. Mam w ogrodzie duże 20 letnie brzozy, których gałęzie, zresztą potężne, wchodzą już nam prawie w okna. W związku z tym chcemy koniecznie je przyciąć, ale niestety nie wiem kiedy jest najlepszy termin dla brzozy. Myślałam, że na wiosnę zanim puści soki, ale czytałam znów że wtedy będzie bardzo płakać. Te rany po gałęziach będą spore. W innym źródle znów wyczytałam, że koniec lata jest dobrym terminem. Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym zakresie? Nie chciałabym im zaszkodzić, zwłaszcza że i tak nie lubią cięcia...
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Karol99 16:48, 30 gru 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To prawda, ze brzoza nie lubi cięcia, nie powinno ciąć sie tak dużych gałęzi, a moze lepiej na rozgałęzieniach? Mozna ciac, pozną zima, w lutym, lub już w połowie czerwca.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AlicyaLK 18:04, 30 gru 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
może uda się na rozgałęzieniach, masz rację... dziękuję. A co lepsze? Luty, czy czerwiec? Czy jeśli cięcie w zimie, to musi być jakaś odpowiednia temperatura?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies