Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

Liviaa 01:40, 11 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Cześć Lidka, zaglądam do Ciebie- porządeczek na rabatach widziałam. Rozplenice i inne trawy robią mega robotę w ogrodzie, ciekawa jestem tej mini wersji, którą posadziłam na nowej rabacie. Oby w przyszłym roku też zrobiły ładny efekt
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Alija 15:33, 11 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
Liviaa napisał(a)


Rozplenica zachwyca niezmiennie wszystkich:


W przyszłym roku muszę je ładniej podwiązać


Nie dziwię się, że wszyscy zachwycają się rozplenicami. Prezentują się wspaniale.
Sadzonki szałwii okazałe, zdrowo wyglądają, powinny dobrze rosnąć.
Cebulowe jak zawsze jesienią bardzo cieszą.
Pozdrawiam.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
anuska2507 20:01, 11 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Rozplenice zachwycające

Jeśli chcesz wcześnie kwitnące cebulowe, to pomyśl o krokusach. Myślę, że one są niezawodne w kwitnieniu, mnożą się, mają drobne liście, które później giną na rabacie. Ładnie wyglądają w masie, tworząc takie łany, plamy danego koloru
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
olciamanolcia 20:10, 11 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
Liviaa napisał(a)
I trochę aktualności:
Zakwitły pseudo-gracki w donicach:


Rozplenica zachwyca niezmiennie wszystkich:


Hortensje już malinowe:


W przyszłym roku muszę je ładniej podwiązać


Trawy przepiepiękne ❤️ Hortka też śliczna.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Liviaa 00:39, 14 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dzięki dziewczyny za odwiedziny i miłe słowo :*:*:*

Zastanawia mnie mój ambrowiec, kupiony oczywiście dla pięknych przebarwień jesiennych, gdyż prezentuje się on tak:

To młode drzewko, kupione ok. rok temu jako patyk. Zmarzło w tym roku do kikuta, ale wypuściło sporo młodych gałązek. Chuchane i dmuchane
Ale kupiłam ostatnio (nie dla siebie niestety) inne drzewko i ono wygląda tak:


A tu porównanie liści:


I tak myślę, czy mam na pewno ambrowca?? A jeśli tak to czemu sie nie wybarwia?? Czasem przy jakichś roślinkach czytam, że ładniej się wybarwiają jak mają lekkie niedobory czy to składników pokarmowych czy to wody.. może ma za dobrze?
Albo to skutek przemarznięcia.. bo kształt liści jest podobny do młodych, małych listków na tym nowym egzemplarzu, a takich wielkich w ogóle w tym roku nie wytworzył.
Będę wdzięczna za każdą opinię
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Judith 11:01, 14 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dzień dobry, Livio
Byłam u Ciebie kiedyś (ukradkiem), podobał mi się trójkąt z ciurkadełkiem.
Fajnie, że wróciłas do tematu ogrodowych działań, zapowiada się smakowicie . Nie tylko zapowiada, ale już jest - dużo kwiecia, piękne rozplenice i malinowe hortensje, staranność, kanciki .
Szkoda, że nie posłuchałaś dziewczyn w sprawie odległości hortensji od thuj - przesadzanie będzie konieczne, po co się na to nastawiać, zamiast unikać? To nie tylko kwestia podkradania wody przez korzenie thuj, ale także braku przestrzeni dla hortensji, które przecież rozrosną się nie tylko na boki, ale także w stronę thuj . Wszystko będzie ściśnięte, dodatkowo mocno utrudnione będzie przycinanie thuj... W efekcie nie będzie efektu .

Będę podglądać - jesteś w ciekawym momencie, wszystko się może ogrodowo zdarzyć.
Pozdrawiam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 12:37, 14 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
Liviaa napisał(a)
Doszły szałwie Caradonna:
Bardzo ładnie zapakowane




Też chcę namiary! Cudniaste!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Liviaa 02:22, 16 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Asiu, priv poszedł
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 02:40, 16 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Judith, ja Ciebie też cichaczem co jakiś czas odwiedzam Pięknie masz
Na ile mogłam, to posłuchałam dziewczyn w sprawie hortensji- odsunęłam je maksymalnie ile mogłam, cały czas mam nadzieję, że to wystarczy, bo i hortensje nie z tych olbrzymów i thuje raczej w kompaktowej odmianie. Przyznaję się, że ciężko uwierzyć obecnie w to, że kiedyś te maleństwa wyrosną i mogą mieć ciasno, ale to w sumie pierwsza rabata, gdzieś ćwiczyć muszę

Obserwuję inne ogrody i wydaje mi się, że wszyscy teraz sadzą gęsto, "zabuszają", no ale zobaczymy, co wyjdzie.. jakby się dało to poszerzyłabym tą rabatę, żeby był oddech- niestety nie mam takiej możliwości.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Judith 10:12, 16 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Liviaa napisał(a)
Judith, ja Ciebie też cichaczem co jakiś czas odwiedzam Pięknie masz
Na ile mogłam, to posłuchałam dziewczyn w sprawie hortensji- odsunęłam je maksymalnie ile mogłam, cały czas mam nadzieję, że to wystarczy, bo i hortensje nie z tych olbrzymów i thuje raczej w kompaktowej odmianie. Przyznaję się, że ciężko uwierzyć obecnie w to, że kiedyś te maleństwa wyrosną i mogą mieć ciasno, ale to w sumie pierwsza rabata, gdzieś ćwiczyć muszę

Obserwuję inne ogrody i wydaje mi się, że wszyscy teraz sadzą gęsto, "zabuszają", no ale zobaczymy, co wyjdzie.. jakby się dało to poszerzyłabym tą rabatę, żeby był oddech- niestety nie mam takiej możliwości.

Livio, pewnie, ze ciężko uwierzyć . Dlatego doświadczone ogrodniczki uprzedzały . Jednak rozumiem Twój upór - na początku ogrodowania miałam podobnie (a być może nawet i sporo z nas tak miało) .
To jeszcze tylko powiem, ze gęsto sadzic (lub dosadzać pomiędzy krzewy) można byliny, które w swej istocie i tak co kilka lat muszą być wykopane i podzielone .

Dziękuję za dobre słowo o moim ogrodzie ❤️.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies