Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

Liviaa 01:37, 09 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Lidka kupowałam w szkółce na miejscu. Wydają się dość kruche do wysyłki, nawet przy sadzeniu kilka listków odpadło. Kolor ma cudny rzeczywiście. Na chwilę obecną gwiazdorzy bo reszta to liliputy
Rozplenice trochę podzieliłam, resztę dopadnę wiosną, może do tego czasu nabiorą trochę objętości.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:42, 09 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
anuska2507 napisał(a)
Ale różowe te rozchodniki, bardzo ładne okazy Jeśli potrzebujesz ich więcej, odłam gałązkę i do ziemi


Też jestem zadowolona z zakupu Mam nadzieję, że nie będą się zbyt rozkładać.
W planach były dwa rzędy, ale właśnie wszyscy mówią, że łatwo się rozmnaża, więc kupiłam tylko 7, a drugi rząd będzie własnej produkcji
Tylko myślałam, że wiosną się te kapustki oddziela.. myślisz, że teraz zdążą się jeszcze ukorzenić do zimy? W nocy jest tylko 5 stopni.. brr
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:50, 09 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
ajka napisał(a)
Jakie ogromne rozchodniki, chyba mało kto takie sadzi, rozchodniki łatwo się dzielą i szybko rosna, choć moze zależy od odmiany, bo ciemne mi nie chcą przybierać na masie. Jak kupowałam w ogrodniczym to Pani mi mówiła: Proszę kupić dwa i rozdzielić, zaoszczędzi Pani kasy


Sadzonki ładne rzeczywiście, wszystkie odmiany w szkółce Pan ma takie dorodne. Dzięki temu "robią robotę" na tej rabacie. Bo jeżówki do wysyłki obcięte, piwoniom liście sama ścięłam i efektu nie było.Po 14 zeta, więc cena znośna. Na wiosnę będę rozmnażać.
Z koleżanką byłam, kupowała właśnie z bordowymi liściami i Pan mówił, że one właśnie gorzej rosną, są mniejsze, listki mają drobniejsze i kwiaty też (ale za to w pięknym, mocnym kolorze)
____________________
jak powstaje ogródek u livii
olciamanolcia 09:45, 09 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
Kochana Twoje rozchodniki są bez porównania - moje zdechłe są ale powolutku dochodzą do siebie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
anuska2507 13:58, 09 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2515
Liviaa napisał(a)


Też jestem zadowolona z zakupu Mam nadzieję, że nie będą się zbyt rozkładać.
W planach były dwa rzędy, ale właśnie wszyscy mówią, że łatwo się rozmnaża, więc kupiłam tylko 7, a drugi rząd będzie własnej produkcji
Tylko myślałam, że wiosną się te kapustki oddziela.. myślisz, że teraz zdążą się jeszcze ukorzenić do zimy? W nocy jest tylko 5 stopni.. brr

Niby najlepiej wiosną, ale pewnie Justyna zaraz napisze, że ona przez cały sezon dzieli
Tylko właśnie młode jednopniowe sadzonki nie ma z czego dzielić, łatwiej po prostu obciąć gałązki i ukorzenić. Można najpierw w wodzie albo od razu do ziemi. Masz z czego ciąć, więc myślę, że śmiało możesz od razu teraz spróbować. Ja to nawet długie pędy przecinałam jeszcze na pół i robiłam 2 sadzonki. Wszystko się przyjęło, z tym, że ta dolna sadzonka nie zbudowała już ładnego kwiatostanu.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Liviaa 00:27, 10 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dzięki Aniu za instrukcję
Obcięłam trochę bocznych kwiatostanów, jeden bukiecik poszedł do ziemi, drugi do wazonu. Zobaczymy czy się uda.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
olciamanolcia 16:13, 10 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
anuska2507 napisał(a)

Niby najlepiej wiosną, ale pewnie Justyna zaraz napisze, że ona przez cały sezon dzieli



No a jakże W lipcu dzieliłam całe karpy- z powodzeniem. A w ubiegłym tygodniu wykopywałam i dzieliłam te moje nieszczęsne Goodbudy.. i powiem Wam, że odżyły-liście zrobiły im się ładniejsze. myślę,ze w przyszłym sezonie mnie jeszcze zaskoczą.
Także śmiało-dopiero poczatek września-ciepło jeszcze będzie-do zimy daleko a na wiosnę będą nowe kapustki z tych, które teraz podzielisz
Moje z wazonu-sztuk 5-posadziłam do donicy. W najbliższym czasie powędrują w docelowe miejsce
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ajka 22:50, 10 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Liviaa napisał(a)


Sadzonki ładne rzeczywiście, wszystkie odmiany w szkółce Pan ma takie dorodne. Dzięki temu "robią robotę" na tej rabacie. Bo jeżówki do wysyłki obcięte, piwoniom liście sama ścięłam i efektu nie było.Po 14 zeta, więc cena znośna. Na wiosnę będę rozmnażać.
Z koleżanką byłam, kupowała właśnie z bordowymi liściami i Pan mówił, że one właśnie gorzej rosną, są mniejsze, listki mają drobniejsze i kwiaty też (ale za to w pięknym, mocnym kolorze)


No to, powiem Ci ze ładne sztuki faktycznie upolowoalas za te 14 zeta. Też bym się nie zastanawiala.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Liviaa 00:22, 13 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Chyba nic nie będzie z tego rozmnażania. Na gałązkach w wazonie najpierw pojawiły się takie jakby pajęczynki, a potem gąsienice:


To gałązki ze starego rozchodnika, który rośnie w lesie, ale tam nic mu nie dolega. Już kiedyś tak miałam, że ucięłam u koleżanki bukiet i też tak się skończyło...

Tylko czemu rośliny-matki są zdrowe?
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Kordina 01:14, 13 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4592
A spróbuj to posypać cynamonem, ciekawa jestem jaki skutek, tylko czytałam, a sama tego sposobu nie stosowałam jeszcze.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies