Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

Mirka 08:44, 16 maj 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
U mnie też katalpa nie rusza jeszcze.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ZbigniewG 09:32, 16 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Katalpa startuje późno a w tym sezonie jest dodatkowo znaczne opóźnienie

dopiero od 2dni otwierają się powolutku pączki
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Mycha 10:57, 16 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 29
Ufff, trochę mnie uspokoiliście, dzięki.
____________________
Paulina
marcin_pacyna 16:54, 17 maj 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Mycha - zaczynają wychodzić listki na moich, ale dopiero. Niestety obecnie nie mam możliwości zrobienia fotki.
kamil16 07:35, 22 maj 2017


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 16
Witam. Mam problem z moją catalpą. Już w zeszłym roku coś obgryzało jej pień, czego skutki widać na zdjęciach. Były robione opryski jakimiś preparatami, ale nie wiem czy okazały się one skuteczne. W tym roku liście wypuszcza z tylko jednej małej gałęzi i z pnia. Sprawdzałem pozostałą część korony i wydaje mi się, że w środku gałęzie są zielone, tylko dlaczego z nich nie wypuszcza? Czy warto jeszcze czekać, czy lepiej od razu posadzić coś innego?



____________________
Kamil
ZbigniewG 16:15, 22 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
katalpa rusza późno i na dodatek widac że tkanka przewodząca soki z znacznym ubytkiem
pomożesz jej przerzedzając i przycinając koronę - jest okazja
powinna szybko się zregenerować
korę na ubytku wyrównaj i całość zabezpiecz
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kamil16 21:54, 22 maj 2017


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 16
ZbigniewG napisał(a)
katalpa rusza późno i na dodatek widac że tkanka przewodząca soki z znacznym ubytkiem
pomożesz jej przerzedzając i przycinając koronę - jest okazja
powinna szybko się zregenerować
korę na ubytku wyrównaj i całość zabezpiecz

Koronę skrócę. A czym wyrównać korę na ubytku? Nigdy nie wypuszczała z pnia i byłem przekonany, że skoro teraz tak wypuszcza to znaczy, że osłabiona chorobą zmarzła i już chciałem ją wykopać. Ale skoro jest jeszcze dla niej jakaś nadzieja to dam jej jeszcze czas. A swoją drogą wiadomo czym są spowodowane takie ubytki? Pytałem w kilku centrach ogrodniczych, niestety nikt nie był w stanie odpowiedzieć.
____________________
Kamil
agesta 09:11, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 2
Moja katalpa w tym roku bardzo dziwnie wypuszcza liście. Na razie są młode listki tylko w dolnej partii drzewa. Mam ją od 5 lat i nigdy tak nie zaczynała wegetacji...czy mogła zarznąć???
Elinka 22:05, 03 cze 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A moja wypuscils liscie na 1/3 pedow. Reszta nadal gola tez myslalam ze zmarzla ale mize powodem jest gniazdo ktore ptaki mialy w srodku.moze odchody albo inne toksyny mialt wplyw na ti ze czesc pedow nie puscila lusci
____________________
elinkowy-ogrod
ZbigniewG 22:11, 03 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Kamil wyrównać brzegi - ostrym nożem oczyścić brzegi ubytku na gładko i do zdrowego miąższu

dzisiejsze
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies