Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

agesta 17:28, 06 cze 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 2
Będzie coś jeszcze z mojej katalpy? Czekać aż wypuści kolejne liście, czy już po niej? Jak teraz z nią postępować?








basia3 20:34, 16 cze 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
j mnie podobnie boję się ze po niej


____________________
JEST DOBRZE :D
ZbigniewG 12:24, 19 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
jeżeli zostało coś powyżej szczepienia to bardzo szybko można odbudować całą koronę






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Maszaa 15:28, 19 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2015
Posty: 14
Wszystkie katalpy, które widzę, mają duże piękne liście a moja (tegoroczna) ma liście małe. Takie są już od kilku tygodni i nic nie wskazuje na to żeby miały jeszcze urosnąć. Jaka może być tego przyczyna? Wody ma sporo. Może powinnam ją czymś nawieźć? Ktoś się spotkał a takim problemem?

____________________
Maria Ogród Janeczki
brunetka2 20:58, 25 cze 2017

Dołączył: 11 paź 2012
Posty: 7
Pomocy , co się dzieje z moją katalpą ??? więdnie w bardzo szybkim tempie
vts 21:14, 25 cze 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 43
Maszaa napisał(a)
Wszystkie katalpy, które widzę, mają duże piękne liście a moja (tegoroczna) ma liście małe. Takie są już od kilku tygodni i nic nie wskazuje na to żeby miały jeszcze urosnąć. Jaka może być tego przyczyna? Wody ma sporo. Może powinnam ją czymś nawieźć? Ktoś się spotkał a takim problemem?


Też obserwuję że tegoroczne liście są stosunkowo małe, zastanawiam się dlaczego, co możne być przyczyną?
____________________
marcin_pacyna 10:03, 26 cze 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
brunetka2 napisał(a)
Pomocy , co się dzieje z moją katalpą ??? więdnie w bardzo szybkim tempie


Brunetka2,
Pierwsze skojarzenie to brak wody. Należałoby zmierzyć wilgotność gruntu czy nie jest za sucho (chyba, że wiesz bez mierzenia).
Nie widać dokładnie, ale czy niektóre liście nie są przebarwione?
Jeśli katalpa ma wodę, to sprawdź, czy tkanki pomiędzy nerwami na liściach brązowieją i czy liście obumierają i opadają? Jeśli tak, to może być werticilioza. Łatwo sprawdzić sprawdzając przekrój pędu - jeśli są brunatne zewnętrzne pierścienie, to może potwierdzić tę chorobę. Często grzyb jest już w ziemi a czasem się go sadzi razem z rośliną, jeśli zakup jest z niesprawdzonego miejsca.
Ale może to tylko brak wody.

Pozdrawiam
magdakaja 20:48, 08 lip 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 1
witam,
mam taki problem: mam mikroogródek przy segmencie. Od strony sąsiadów drewniane szczelne panele na wys ok. 2 m. Mimo tego zależy nam na osłonięciu się na jeszcze większą wysokość ok 3-4 m. Byłam zdecydowana na posadzenie tui a pomiędzy nimi katalp bignonioides nana ze względu na gęste liście. (Tuje muszą kilka lat rosnąć)bo tu od razu mogę mieć na tej wysokości osłonę. Zmartwiłam się jednak, bo wszędzie mało miejsca, od tarasu do płotu mam tylko 60 cm szerokości, od ściany budynku 40 cm (opaska) a napisaliście ze katalpa ma nisko korzenie i ogólnie nie jest to dobry pomysł. Najprościej rzecz ujmując czy katalpa w prostokącie o wym: 60x800 cm jest dobrym wyborem? W podobnej, sytuacji, choć ma więcej miejsca jest już ktoś tutaj. Padła propozycja posadzenia platana alphen's glob.. Jakieś sugestie?
cubezak 21:13, 12 lip 2017

Dołączył: 12 lip 2017
Posty: 1
dzień dobry

Trafiłem na tą stronę szukając przyczyn mojego problemu z katalpami (2 sztuki). Zasadziłem je 4 lata temu jakie dość wysokie osobniki. Od tej pory mimo przycinania zgodnie z zaleceniami sprzedawcy wyglądają one bardzo mizernie. Patrząc na drzewka sąsiadów mam wrażenie, że czasz stoi w miejscu. W załączeniu fotki mizernych liści oraz małych kwiatków. Czy ktoś z Państwa jest w stanie wystawić diagnozę? Co mogę zrobić? Dodam, że w tym roku po raz pierwszy je nawiozłem. Nie odnotowałem jednak żadnej różnicy względami lat wcześniejszych.

Dziękuję z góry
Jakub

ZbigniewG 20:19, 15 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
Jakub ciężko powiedzieć ale aż tak źle to nie jest



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies