Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

misiequ 09:34, 20 lip 2017

Dołączył: 20 lip 2017
Posty: 1
Witam.
Mam pytanie co gryzie moje katalpy (aurea). Kupiłem (2 sztuki) ze szkółki i posadziłem tydzień temu. W szkółce stały cały czas w dużym tunelu. Od tego momentu kilka liści zaczęło żółknąc i podsychać co widać na zdjęciach. Widać tam też że nowe liście ładnie rosną tylko co z tymi które "chorują"? Jak je wyleczyć? Opryskać czy usunąć?
Jeszcze w kwestii informacji podlewam dużo (przynajmniej tak mi się wydaje).


mkasia 20:53, 21 lip 2017

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
A ktoś wie co się dzieje z moja catalpa i jak jej pomóc?

quicksilver83 21:54, 20 wrz 2017

Dołączył: 20 wrz 2017
Posty: 1
Dzień dobry,

Szukam ratunku dla moich 4 katalp które żółkną i chorują.
Mam wrażenie, że to kwestia nadmiaru wody, która zalega wokół drzewek.
Ziemia jest ilasta i gliniasta (choć same drzewa są wkopane w ziemi ogrodniczej).
Dodatkowo całość przykryta jest włókniną i zasypana kamieniem.

Mam wrażenie, że ziemia nie oddycha a korzenie duszą się pod wodą, której nie ma gdzie i jak odprowadzić.

Czy poniższe pomysły mają szansę powodzenia?

a) wykopanie drzewek i osadzenie ich nieco wyżej przy jednoczesnym pogłębieniu dołka i wsypaniu na dno piaski i żwiru
b) usunięcie spod drzew kamieni i włókniny i zastąpienie ich ziemią z posadzonymi np. dereniami białymi plus ew. jakieś rośliny płożące, co miałoby spowodować większ e "wypijanie" wody z gruntu
c) wsadzenie drzewek do dużych donic, które separowałyby korzenie od wody

Z góry dziękuję! [img
AsiaK_Z 10:25, 21 wrz 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Przede wszystkim, daj powietrza drzewku i zerwij agro. Nadmiar wody to jedno, ale agro to nie jest dobry pomysł. To jak jakbyś założył-a sobie worek na głowę i mówił-a że nie masz czym oddychać
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
gosiacz22 13:24, 19 maj 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam,
Mam posadzoną catalpę nana szczepiona na pniu na trawniku jako soliter, czym mogłabym ją obsadzić? Myślałam o Tawule japońskiej 'Goldmound', a może coś jeszcze do niej dodać. Może hortensje...Będę wdzięczna za pomoc. Jest to strona południowa więc bardzo słoneczna.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
ZbigniewG 20:53, 17 cze 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
sie zaczyna






____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Adela 21:42, 17 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Śliczny kwiat! Ponoć zapach też obłędny. Szkoda, że szczepione nie kwitną. Mam jedną, jest urokliwa, ale tylko ze względu na formę.
____________________
Ela - Moja ostoja
azlluca 08:12, 18 cze 2018

Dołączył: 18 cze 2018
Posty: 1
Mam pytanie posadziłem w zeszłym tygodniu katalpy i cały czas sie zastanawiam czy o tej porze roku potraktować je jeszcze jakims nawozem. Jeśli tak to jakim? Jeszcze mnie zastanawia jedna kwestia a mianowicie wokół katalp położyłem cienko agrotkaninę i obyspałem korą. Czy to prawidłowo?
Wiaan 12:10, 24 cze 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Witam,
posadziłam na początku maja cztery katalpy, trzy z nich powiększyły swoja koronę dwukrotnie, maja piekne duże liscie, tak samo potraktowane przy posadzeniu, dbam jednakowo a czwarta prawie wcale nie urosła, ma mniejsze jaśniejsze liście, co może być nie tak ... bedę wdzieczna za podpowiedź.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 14:52, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
azlluca napisał(a)
Mam pytanie posadziłem w zeszłym tygodniu katalpy i cały czas sie zastanawiam czy o tej porze roku potraktować je jeszcze jakims nawozem. Jeśli tak to jakim? Jeszcze mnie zastanawia jedna kwestia a mianowicie wokół katalp położyłem cienko agrotkaninę i obyspałem korą. Czy to prawidłowo?


Wieloskładnikowym do roślin nie kwitnących. W granulacie lub w płynie. Granulat rozsypać nie przy pniu a w obrębie korzeni, rozmieszać z glebą, podlać, żeby dotarł do korzeni.

Agro- nieprawidłowo, zabija życie w glebie, korzenie nie oddychają no i jak rozmieszasz ten nawóz?? Jak on miałby dotrzeć do korzeni, skoro wykonałeś barierę??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies