Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

Balbina 18:27, 30 lip 2018

Dołączył: 17 cze 2012
Posty: 1
Moje Katalpy maja problem. W tym roku po wypuszczeniu liści zaczęły odrazu opadać.
Czy mozecie mi pomoc i podpowiedzieć co z tym zrobić.
Katalpy maja ok 6 lat
Gardenarium 07:35, 03 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiadomo, może za sucho, a może stoją w wodzie, a może upały im zaszkodziły bo to wielkie liście, które w takie upały wyparowują znaczne ilości wody, a korzenie nie nadążają pobierać, bo może mają sucho. Może w ten sposób roślina broni się przed nadmierną transpiracją.

Pokaż chociaż zdjęcia. Opisz coś, czy ma sucho czy mokro.
Kiedy były sadzone, Po tak krótkim zdaniu trudno wyrokować co im dolega
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JKP 15:37, 04 sie 2018

Dołączył: 30 lip 2018
Posty: 11
Witam, posadzilismy kilka dni temu catalpy nana, szczepione na pniu 2,2m, czy podlewać je codziennie intensywnie, czy kontrolować wilgotność podłoża i podlewać w razie potrzeby... mamy teraz spore upały, ale wilgotność korzeni (pod ściółka z kory sosnowej) jest odpowiednia, nie chcemy ich zalać...
Czy te drzewka czym teraz opryskać, podlać..?
JKP 20:44, 05 sie 2018

Dołączył: 30 lip 2018
Posty: 11
...dodaje ponizej kilka zdjec naszych catalp nana, zauważyłem dzis kilka liści w czesci brązowych, drzewka posadzilismy kilka dni temu, czy to kwestia terminu posadzenia czy jakaś infekcja..? Drzewka były w donicach, ze szkółki. Brazowe listki sa raczej wewnątrz korony niz na wierzchu...
...czy moze byc to efektem ostatnich opadów deszczu...



urszula21 18:18, 10 wrz 2018

Dołączył: 30 cze 2016
Posty: 6
Moja katalpa15 letnia chorowała bardzo długo. Traciła liście. Pomogło podlanie topsinem 1/2 szklanki na 10 l wody. Na jedno podkanue szło 10 wiader. Robiłam to orzez 4 lata kilka razy w roku. Pomogło
Michal61 15:41, 14 wrz 2018

Dołączył: 10 sie 2018
Posty: 6
Witam pięknie dzisiaj posadziłem swoją katalpę.
Tak wyglądała w szkółce w sierpniu.



a tak już na swoim
Michal61 14:11, 28 wrz 2018

Dołączył: 10 sie 2018
Posty: 6
Taka cisza?!
Czyżby już wszystkie Catalpy poszły spać?!
Mazan 16:21, 28 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Michal61

Katalpa cierpi na niedobór magnezu. Przyczyną może być zbyt wysoki odczyn lub nadmierna wilgotność. Obydwie przyczyny blokują przyswajanie tego składnika.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
madziq 12:01, 29 sty 2019

Dołączył: 19 lut 2017
Posty: 15
Szukałam info jak przycinać katalpę. Ma zamiar zrobić to w marcu. Ale nie o ty chciałam...
Znalazłam tutaj informację, że mnóstwo osób stosuje (jak tylko zaczyna się coś dziać) preparat Topsin. W ogóle zauważyłam, że stostowanie różnych preparatów do oprysków, czy do podlewania jest nagminne a preparaty te są traktowane jak coś normalnego. Wiem że rośliny mogą chorować. Ale czy Państwo zdajecie sobie sprawę ze szkodliwości stosowanych preparatów?!
Np taki Topsin:
"Zagrożenia dla zdrowia człowieka
Działa szkodliwie w następstwie wdychania i po połknięciu. Może powodować reakcję alergiczną skóry. Podejrzewa
się, że powoduje wady genetyczne
Zagrożenia dla środowiska
Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki".
Wiaan 15:38, 31 mar 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Danusiu czy można teraz przesadzic katalpę nana posadzoną zeszlej wiosny w ogrodzie, jest to młody okaz.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies