Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Mala_Mi 23:30, 26 cze 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Puk puk..co tak cicho.. wakacje masz przecież.. u mnie dedykacja dla Ciebie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
gierczusia 22:22, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mala_Mi napisał(a)
Puk puk..co tak cicho.. wakacje masz przecież.. u mnie dedykacja dla Ciebie

Tak żeś siem dobijała głośno ,że wylazłam
A tak na serio..ledow zaczęłam te wymarzone wakacje, bo jeszcze robota po końcu roku była...ale już powoli wracam do ludzi
Donice minimalistyczne masz piękne
Buziole
Dzięki za pobudkę
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:29, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ludwika napisał(a)
Dzień dobry

Strasznie ciężko jest mi się połapać na ogrodo bo od dłuższego czasu nie działają mi powiadomieni :/ Dobrze, że jednak tu trafiłam!
Cieszę się bardzo z Twojej nowej przestrzeni! Życzę powodzenia i będę kibicować w zagospodarowywaniu nowych areałów. Co do grodzenia - dwa lata u nas w ogrodzie była sarna (teraz mieszka w zagrodzie Żubrów w Pszczynie) i naniszczyła strasznie dużo. My mieszkamy pod lasem i ludzie, którzy nie mają ogrodzenia wokół domu mają krzaki otoczone okręgiem z siatki, bo tak to by mieli obeżrane dokumentnie...

Pozdrawiam cieplutko!

Cześć Isiu fajnie ,że jesteś muszę Ci jednak oddać palmę pierwszeństwa w wagarach..przebiłaś mnię jak nic
I nie martw się..mnie też trudno się połapać.. Ale na spokojnie damy radę
Będę grodzić , będę , bo już nie raz mi sarny cisy wyżarły w cudne topiary ... cudne...ale chyba tylko według nich więc nauczona doświadczeniem nie pozwolę sobie na brak ogrodzenia..zreszta..bezpieczeństwo i kradzieże...aa...co będę gadać
Buziol
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:31, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Doranma napisał(a)
Zastanawiam się, jak to jest: zostawiać jeden ogród za sobą, oddawać w cudze ręce?... Czasami marzę o ogrodzie przy domu, ale zaraz potem nachodzi mnie myśl, że nie umiałabym się rozstać z działką, tyle pracy i serca w nią włożone... Jakie są Twoje odczucia?

Dorotko czuję tak samo ale mój pgród zostanie w tym samym miejscu , tylko go troszku powiększymy.. Stad zreszta te påczkowanie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:33, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
kasja83 napisał(a)
Gierczusia ja bym grodziła...u mnie to względy czysto praktyczne-sarnina i zające buszują w takich ilościach-że trawy nie zostałoby nic, nie wspomnę o innych roślinkach. Co do granic...z frontu dostąpiliśmy sporo-bo granica działki szła w taki cypelek.No i...sąsiad sobie tyczył działkę na przeciwko-w takim podejrzanym miejscu, ze wlazł nam na naszą działkę- o 1 metr w naszą stronę (bo jemu metrażu brakowało)- i trzeba było znów geodetę wzywać, płacić, odkręcać-że to, że nie ogrodzone, nie znaczy, że nie nasze.

Uhuummm na szczęście sasiad z tyłu już postawił świetne betonowe słupy graniczne , więc ta satronę mamy z glowy ..została tylko lewa strona spoko bułka z masłem
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:39, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mala_Mi napisał(a)

To samo sobie pomyślałam..słupki betonowe.. granica działki oznaczona

Edit.. zdechłe ślimoki zakopałam.. a potem poszłam po granulki.. i po środke przzeciwwymiotny..


Dokładnie tak Aniu słupki betonowe już klepnięte , a główna granica działki normalnie ogrodzona
Pochówek rozumię klasyczny zanotowałaś .. Ty to jednak porzàdna jednostka jezdeś ...
Aalleee.... środek przeciwwymiotny dla ślimaków ?????
Šciskam mooocno
Ps..moje kłacze lotosu zastrajkowało ja potem również kupiłam strzałkę olbrzymià oraz oczeret zebrinus i niech siem lotos wali .. Przepraszam za wyrażenie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:42, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
JulkAd napisał(a)
Super będziesz miała... las w ogrodzie, ogród w lesie ...ale i ja jestem za zaznaczeniem nieogrodzonego terenu. Dla siebie, dla własnego bezpieczeństwa finansowego...tak na zaś, na wszelki wypadek
Pozdrówka

Juleczko ściskam bardzo mocno mam nadzieję ,że Cię na ten koniec roku nie dali rady wykończyć .. Zbieram się ,żeby do Ciebie zadzownic, bom się już stęskniła łokrutnie a slowo pisane to jednak nie to samo ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:51, 28 cze 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toszka napisał(a)


..aczkolwiek mam nadzieję, że nie zapanuje u nas "trend" na donosicielstwo "dobrosąsiedzkie", bo tego na zachodzie nie pojmuję Znam tak absurdalne historie, że aż trudno uwierzyć jak dalece może sięgać ingerencja " dobrosąsiedzka...

Ale dobra, nie będę Gierczusi odciągać od jej ogrodu

Toszko Aniele .. a ten trend , to naprawdę w trybie przyszlym ???a nie teraźniejszym?? seeriooo ??
Noo dobra, nie marudzę..w sumie..mam całkiem przyjemnych sasiadōw
I nie masz mnie od czego odciagać , bo dalej sprawa się wlecze...ludzie wszyscy musieli odebrać listy polecone i od terminu odbioru przez ostatnia osobę dopiero odlicza się czas " czegośtam "
Póki co , martwię się jak ja te nieużytki wykarczuję...trawa po kolana , chwasty po pas..jedni pisza ,że randap koniecznie , inni ,że Boziu broń bo to bomba ekologiczna..i być tu człeku madry
Buziole zasyłam gorace
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Mala_Mi 13:42, 29 cze 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pół ogrodu robiłam ekologicznie... na drugie brakło mi cierpliwości do bałaganu i do pędzslkowania perzu co odrastał na części ekologicznej. Perzu z gliny po dobrici tak łatwo i szybko nie wybierze. Poszłam na łatwiznę.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
BasiaLT 22:19, 29 cze 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
No proszę... ciebie na chwilę spuścić z oka to już masz nowe hektary
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies