Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

EwaG 06:46, 26 lip 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Bogatą oferę ma szkółka Szmitów w Pęchcinie k. Ciechanowa.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Limka 14:27, 26 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Pęchcin znam właśnie, fakt, ze ostatnio tam nie byłam. Może też czego innego kiedyś szukałam... Dziękuję Ewa.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 23:04, 26 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dzisiaj trochę popracowaliśmy nad płytami kamiennymi, przygotowaliśmy podłoże pod trawnik, niestety komary nas pogoniły.
Pani Danusiu, czy nie za dużo tam będzie tych rabat z zawijasami jeśli przedłużę rabatę 4? Te miejsce z nasadzeniami na środku trawnika, (prosta i "ćwierćkolista" krawędź) jest jakby odbiciem ogrodzenia i murku od rabaty dużej), czy nie wyjdzie z tego mały bałagan?
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 10:10, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Rabata 4 powinna w jakiś sposób mieć kontynuację w rabacie z napisem "nasadzenia" - tej wąskiej albo z rabatą dużą (przy napisie wschód).

Chodzi o to, żeby zarówno murki, jak i płty przechodziły płynnie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:11, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Rabata 4 powinna w jakiś sposób mieć kontynuację w rabacie z napisem "nasadzenia" - tej wąskiej albo z rabatą dużą (przy napisie wschód).

Chodzi o to, żeby zarówno murki, jak i płyty przechodziły płynnie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:11, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te nasadzenia mogą być okolone z jednej strony murkiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 15:31, 27 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Czy tak?: płyty kamienne w trawniku od ścieżki do domu, wzdłuż rabaty z nr 1, przed tarasem i do tych kilku płyt które mam przy grillowisku a za tarasem (tam jest często uczęszczane przejście przez dzieci - stąd te płyty).
Natomiast w miejscu gdzie linia przerywana a zaczyna się trawnik niski żywopłot, do wąskiej rabaty z nasadzeniami. Wtedy oddzieli się miejsce przed domem od ogrodu. Z czasem zrobię rabatę wzdłuż ogrodzenia, gdzie jest trawnik i samotnie drzewko - głóg dwuszyjkowy ale w tym roku to za dużo. I wtedy łączenie rabaty 4 z dalszą częścią ogrodu, które nie wiem jak zrobić było by z głowy
Kolejna myśl a właściwie zapytanie: czy z obu stron furtki wejściowej powinni być "strażnicy"? I jakie rośliny się na to nadają? Podobają mi się purpurowe liściaste ale zimą zły widok :-/ Czy jest wybór tylko wśród iglastych?
I ta rabata 3 spać mi nie daje. 1 i 2 coś mi się w głowie niby rysuje a ta 3 totalne pustkowie. A taka ważna i czeka na obsadzenia.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
____________________
Nasadzenia przed domem
Gardenarium 16:29, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Strażnikami mogą być drzewa o kulistej koronie podkreślone ramami, albo hostami.
Przykładem są moje wiśnie Umbraculifera. Dobrze rosną i zachowują kulisty kształt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:31, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Płyty tak, jak mówisz, ale z lewej nasadzeń murek a z prawej płyty do grillowiska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 23:21, 27 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Cały czas myślę, czytam, oglądam zdjęcia, coś tam sobie rysuję, już nie tylko w głowie ale i na papierze. Ale z innej beczki mam pytanie.
Dlaczego mój cyprysik "Ivonne" robi się coraz bardziej rozłożysty? To jest jeszcze maleństwo, ma może 1 metr wysokości a zrobił się po tej zimie szeroki i rozchylony. Czy powinnam go związać? (Drugi rosnący w innym miejscu i kupiony w innej szkółce wygląda zupełnie inaczej. Fakt zimą przymarzł, rośnie w przeciągu :-/ ale przycięłam brązowe gałązki i ma się lepiej i on jest zwarty). A ten z zacisznego zakątka śliczny żółciutki, zdrowiutki tylko takie rozpostarte gałęzie ma...
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies