Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Limka 22:42, 02 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Nie bordowych tam nie dam, wydaje mi się, że tam potrzeba rozjaśnić i ten jasny akcent podobał mi się. Na grzyba pryskałam. A co jest całoroczne jasnozielone, niskie, pasujące przed kulki bukszpanowe? Słońce jest do ok 15-tej.
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 22:51, 02 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Żurawki

Może spróbuj z Key Lime Pie, ale też może zostaw może jedną taką na razie i obserwuj czy się pogorszy?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 23:01, 02 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Z tymi odmianami to w mojej okolicy nie da rady, nie podskoczę są po prostu nazywane kolorami, nie ma szans na wybrzydzanie
A może jasnozielone wrzosy albo wrzośce... idę spać, bo zaraz doła złapię ze zmęczenia ;-/
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 23:04, 02 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No właśnie - ale lepsze by były wrzośce - te co ma Danusia


____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:03, 04 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wrzośce "Golden Starlet", tojeść rozesłana "Aurea" ale też chyba ją przypali , Ilex crenata Golden Gem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:04, 04 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żurawki zabierz, co to jest z tymi żurawkami, u mnie na ulicy także niektóre pozamierały, jakby miały grzyba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:40, 05 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Limka, to jest miejsce słoneczne - jak mówisz. Jak więc dają radę rododendrony? Ja też mam takie żurawki i one muszą do cienia. Ja bym natychmiast przesadziła.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Limka 10:56, 05 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Pszczelarnia napisał(a)
Limka, to jest miejsce słoneczne - jak mówisz. Jak więc dają radę rododendrony? Ja też mam takie żurawki i one muszą do cienia. Ja bym natychmiast przesadziła.


Własnie dotąd myślałam, że skoro słońce do ok. 13 - 15 to miejsce półcieniste i żyłam w świadomości, ze gorsze jest słońce popołudniowe. Kupując rh w szkółce specjalizującej się w kwaśnolubnych - u producenta mówiłam, ze słońce na rabacie do 15. Pytałam, czy to będzie dobre miejsce. Czytałam, ze te odmiany rh które kupiłam nadają się na słońce również. Część żurawek już zabrałam, chodzę i szukam cienia w ogrodzie i ciemnego otoczenia. Normalnie załamać sie można... Rh pewnie za rok też będę przesadzać :-/ Cała rabata źle :-/ Myślałam, ze to jesień mnie dołuje a to chyba podświadomość, ze wszystko co niedawno sadziłam będzie do zmiany.
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 11:04, 05 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Powiedzcie, żebym miała pewność czy to jest słoneczne miejsce czy półcieniste? Na pierwszej stronie na rysunkach są zaznaczone strony świata.
Chyba wszystko będzie do zmiany. Pomocy jakie gatunki na te rabaty???
____________________
Nasadzenia przed domem
Pszczelarnia 11:15, 05 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Limko, popołudnowe słońce bardziej pali niże te do południa. Podam przykład z pracy na polu: od 8-12.00 można wytrzymać ale od 13.00-16.00 to jest zenit, nie do wytrzymania, czasami straszna gorąc (jak to się u nas mówi). To się czuje na swojej skórze. I rośliny pewnie też tak mają.
Miejsca półcieniste to zach-północ i wsch. z definicji. RH muszą mieć coś nad sobą, koło siebie, koniecznie. Jak nie letnie słońce to w zimie i na przedwiośniu je i słońce wysmaga i wiatr.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies