Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia przed domem

Limka 16:18, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
U mnie w okolicy nawet jak chciej wrócił to i tak zakupy nieudane. Serby fakt, ze taniutkie 12zł ale to miniaturki były 0.5 metrowe albo i mniejsze, łysiutkie. Może jeszcze kilka ich kupię i posadzę gdzieś przy ogrodzeniu na tyłach, niech rosną i żyją ale na przód chcę coś co szybciej da efekt. Czy jak takie maleństwom biednym będę uszczykiwała wiosną młode przyrosty to za lat kilka egzemplarze będą ładne i gęste, czy to nie ma sensu?
____________________
Nasadzenia przed domem
myszorek 19:40, 16 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Limko te swoje serby nabyłam u Kordusa. Ładnie wyjęte z gruntu, zapakowane w siatkę jutową, sama widziałaś. Myślę, że warto tam się udać, zwłaszcza, ze Właściciel sam dopilnował wszystkiego na polu, łącznie z zapakowaniem drzewek do auta. Nie wiem, gdzie posiałam katalog od nich, ale cenowo też były bardzo rozsądne. Wiem, że mogę tam posyłać męża samego, a to duży komfort-no i nie muszę biec w drodze powrotnej za autem 15 kilometrów po trasie.
Myśle, ze te moje świerki za 2-3 lata spokojnie zagęszczą sie podwójnie.
____________________
ogród zmyślony
Limka 21:19, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Kilka dni temu kupiłam przypadkowo 3 bukszpany, kulki na pniu, różnej wysokości ok 40, 60 i 70 cm. Ładne, kształtne, dlatego kupiłam. Co z nimi zrobić? Mam rabatę przy tarasie, nasłonecznioną, wykopałam tam dzisiaj wszystko i planuję posadzić limelighty, czy przed nimi można wkomponowac te kulki na pniu? To jest taki wycinek z owalnego kształtu. Czy po łuku, czy w grupce je posadzić, czy sie przed hortensje nie nadaja?
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 23:40, 16 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie będą pasować idealnie - lecz może na planie trójkąta je ustaw - a jak nie to po prostej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Limka 19:30, 17 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dziś kupiłam swojej mamie m.in. hortensje Phantom, cudne są, białe ogromne! Czuję niedosyt a to znaczy że zakupy udane i chcę jeszcze znowu tam jechać
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 20:58, 17 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ta hortensja rzeczywiście jest przepiękna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:16, 17 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też myślę o tej hortensji.
Kulki będą się ładnie odcinać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:02, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limko, jak tam kulki z bukszpanu? Posadziłaś? Czy jeszcze potrzebujesz rady? i wsparcia?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 09:07, 27 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Dziękuję. Tak, posadziłam te kulki. Ściągnęłam od Ciebie trawę i limelighty. Wzdłuż tarasu ekran z cisa, potem miskant i hortensje, przed tym te kulki na pniu i do podsadzenia pewnie żurawki bordowe (słońce) albo wrzośce Golden Starlet - co lepsze będzie? Na razie proporcje zaburzone, bo hortensje jeszcze niskie. Wrzośćów i żurawki ogólnie potrzebuję dużo a już jestem zmęczona fizycznie, tym tachaniem ziemi, kory, szpadli, taczek... mąż na wyjeździe a dzieci małe... ciężko samej ogarnąć

A rady oczywiście potrzebuję, wsparcia również

Myślę o czymś wzdłuż ogrodzenia przed domem na lewo w str. ogrodu, chyba cis bym chciała (koszt), choina kanadyjska - tam słońce, serby - boję się tych ogromnych serbów choć na tyłach już mam właśnie posadzone... Pytałam w którymś z wątków, chyba Leny. Te serby za lat kilka ciąć górą, co roku na tą samą wysokość? Np. 2 czy 3 metry? One póki sięga wzrok to ładne ale ja będą miały 20 metrów - szok...

Danusiu, jakby była taka funkcja, tam gdzie wgraj zdjęcie, żeby rysować schematy do postów...
____________________
Nasadzenia przed domem
BEATA_S 09:12, 27 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Limka napisał(a)
Dziękuję. Tak, posadziłam te kulki. Ściągnęłam od Ciebie trawę i limelighty. Wzdłuż tarasu ekran z cisa, potem miskant i hortensje, przed tym te kulki na pniu i do podsadzenia pewnie żurawki bordowe (słońce) albo wrzośce Golden Starlet - co lepsze będzie? Na razie proporcje zaburzone, bo hortensje jeszcze niskie. Wrzośćów i żurawki ogólnie potrzebuję dużo a już jestem zmęczona fizycznie, tym tachaniem ziemi, kory, szpadli, taczek... mąż na wyjeździe a dzieci małe... ciężko samej ogarnąć

quote]


Limko.. nic nie pokażesz?
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies